Vücut Geliştirme Sporu Hakkında

S Çevrimdışı

schmark

Yeni Üye
20 Mar 2019
5
39
Konu :

İçerik ve açıklama;

(Body Building) vücudumuzdaki kas gruplarını belli metotlarla çalıştırarak elde etmiş olduğumuz gelişimdir.

Günümüzde bu spor dalına karşı merak oldukca artmış durumdadır. Bunun başlıca nedenlerinden biri karşınızdaki kişilere daha gösterişli görünmektir. Bu spor doğru yapıldığında kişi kendini daha enerjik ve güçlü hissedecektir. Tabi aynı zamanda sağlık açısından da daha sağlıklı bir vücuda sahip olacaktır çünkü beslenme vücut gelişimi için olmazsa olmazdır. Doğru beslenme ve düzenli beslenme çok önemlidir. Beslenmenin yanında uyku dinlenme gibi faktörlere de dikkat edilmeli. Bu sayede insan bu sporu yaptığında ister istemez daha düzgün ve dengeli bir yaşam şekline geçmiş oluyor.

Bu sporun faydalarını saymakla bitmez tabi ama günümüzde özellikle gençlerimizin boş vakitlerini dışarıda değil de spor salonlarında spor yaparak geçirmeleri kendileri için oldukça iyi olacağını düşünüyorum. Bunun nedeni dışarıda ki tehlikelerden uzak kalacak ve spor sayesinde kötü alışkanlıklar edinmeyip sağlıklı beslenip düzenli bir yaşam yaşayacak olamaları dır.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Uzun yıllar yapmis bir arkadasiniz olarak
sorularınıza elimden geldigince yardimci olabilirim.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Ben de vaktiyle birkaç defa başlayıp bırakmaz zorunda kaldım. Ama bu işten, çok detaya girmeden, çıkardığım sonuç; bu işte süreklilik esastır, hangi programı uyguladığınız değil, ikinicisi de; kardiyo yapmadan, koşmadan bu sporu yapmayı da düşünmeyin..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Bir kaç sorum olacak Sota Sota hocam
Nerden başlanmalı ? Salon şart mı ? Evdeki imkanlarla yapmak doğru mu ?
Evde vucut gelistirme yapmak mumkundur.
ama orta seviyede bilgiye ve ekipmana ihtiyacınız var.

temel bilgileri edinmeniz, kalabalik ortamin getirdigi motivasyon,ekipman konusu
gibi sebeplerden dolayi
spor salonunu oneririm.
cok pahali salona gitmenize gerek yok
salona girdiginizde hocaya bakmaniz yeterli.
form tutmus hocayla yola baslamak herzaman size +1 olarak geri doner.

kendini salmis hoca artik spora doymus
beklentisi kalmamistir.
sadece uyeden gelecek para bakan tiptir. :ok

S Çevrimdışı

schmark

Yeni Üye
20 Mar 2019
5
39
Sota Sota yorumunuza son derece katılıyorum dediğiniz gibi evde yapmakta mümkün ama bu iş salonda oluyor sadece. Ben 2009 senesinden beri bu iş ile uğraşıyorum hatta bundan 5-6 sene önce eve alet aldım çoklu istasyon fakat toplasanız 15 20 kere belki başına geçmişimdir. Salondaki motivasyonu evde bulamıyorsunuz en azından ben bulamadım ve salonda bu işe devam ediyorum çokta keyif alıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Sota Sota, bende.1senedir duzenli olarak salona gidiyorum.suplementler hakkindaki onerilerinizide almak isterim bcaa+,protein olarak devam ediyorum ama creatin+bcaa olarak devam etsem.nasil olur?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Sota Sota, bende.1senedir duzenli olarak salona gidiyorum.suplementler hakkindaki onerilerinizide almak isterim bcaa+,protein olarak devam ediyorum ama creatin+bcaa olarak devam etsem.nasil olur?
Marka muhabbetine girmeden.

Bcaa+Glutamin+Protein (gainer yada whey tercih sana ait)
creatini su sekilde kullan
10-15gun boyunca Creatin yuklemesi yap.
5gunluk 5gr degilde 10-15gr kullan
daha sonra
30gun normal porsiyon al 5gr bu kür bitince
30gun nadas yap Creatin kullanma

Uyku zamaninda once dogal olarak
kazain protein alimi yapmayi unutma
uyurken vucudun ac kalmasini onlersin.

enerji sıkıntısını cekiyorsan tribulusa gozat.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Marka muhabbetine girmeden.

Bcaa+Glutamin+Protein (gainer yada whey tercih sana ait)
creatini su sekilde kullan
10-15gun boyunca Creatin yuklemesi yap.
5gunluk 5gr degilde 10-15gr kullan
daha sonra
30gun normal porsiyon al 5gr bu kür bitince
30gun nadas yap Creatin kullanma

Uyku zamaninda once dogal olarak
kazain protein alimi yapmayi unutma
uyurken vucudun ac kalmasini onlersin.

enerji sıkıntısını cekiyorsan tribulusa gozat.
Bu protetin karbonhidrat tozlarının zararı oluyor mu?

roadronners Çevrimdışı

roadronners

Aktif Üye
9 Ara 2018
95
37
İyi günler 2006 yılından beri kondisyon ağırlıklı çalışmalar yapıyorum amaç nedir? Güç kuvvet antrenman mi yoksa dayanıklılık çeviklik mi ilk bunları sormak lazım sonra besin takviyesine sonra sıra gelmeli bence ( hiç kullanmadım takviye )

ozan elevli Çevrimdışı

ozan elevli

Yeni Üye
4 Haz 2018
28
BU SPORU YAPMAK OLDUKÇA KEYİFLİ ORTALAMA 4 AYDIR YAPIYORUM KREATİN PROTEİN TOZU KAFEİN EKSİK OLMAYACAK
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

2 AY SALONA GİTTİM HİÇBİR FAYDASINI GÖRMEDİM SALON HOCA TAMAMEN OFSAYTTI HAMALLIKTI YANİ BİLGİ BİRİKİM SIFIRDI ADAMDA BENDE ALETLERİ ALDIM EVE BALKONA SPOR SALONU KURDUM OLDUKÇADA KEYİFLİ MOTİVASYON TAVAN OLUYOR

PROTEİNİ KARBONHİDRATI KALİTELİ YAĞI UYKUYU DÜZENLİ YEMEYİ EKSİK ETMEYECEKSİN

YOUTUBEDE ÇOK KALİTELİ HOCALAR KANALLAR VAR tAVSİYE EDERİM BİLGEHAN KOÇ ORHAN YILMAZ SERDAR AKTOLGA EMİR İNALBAY SERHAT YILDIRIM VS TAKİP ET ÇOK FAYDA GÖRÜRSÜN

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri