Vücut Geliştirme Sporu Hakkında

schmark

Yeni Üye
20 Mar 2019
2
3
34
Konu : Vücut Geliştirme

İçerik ve açıklama;

Vücut Geliştirme (Body Building) vücudumuzdaki kas gruplarını belli metotlarla çalıştırarak elde etmiş olduğumuz gelişimdir.

Günümüzde bu spor dalına karşı merak oldukca artmış durumdadır. Bunun başlıca nedenlerinden biri karşınızdaki kişilere daha gösterişli görünmektir. Bu spor doğru yapıldığında kişi kendini daha enerjik ve güçlü hissedecektir. Tabi aynı zamanda sağlık açısından da daha sağlıklı bir vücuda sahip olacaktır çünkü beslenme vücut gelişimi için olmazsa olmazdır. Doğru beslenme ve düzenli beslenme çok önemlidir. Beslenmenin yanında uyku dinlenme gibi faktörlere de dikkat edilmeli. Bu sayede insan bu sporu yaptığında ister istemez daha düzgün ve dengeli bir yaşam şekline geçmiş oluyor.

Bu sporun faydalarını saymakla bitmez tabi ama günümüzde özellikle gençlerimizin boş vakitlerini dışarıda değil de spor salonlarında spor yaparak geçirmeleri kendileri için oldukça iyi olacağını düşünüyorum. Bunun nedeni dışarıda ki tehlikelerden uzak kalacak ve spor sayesinde kötü alışkanlıklar edinmeyip sağlıklı beslenip düzenli bir yaşam yaşayacak olamaları dır.

Sota

Los Adanas
Yönetici
Administrator
6 Mar 2016
5,272
113
Uzun yıllar yapmis bir arkadasiniz olarak
sorularınıza elimden geldigince yardimci olabilirim.

salihoka

Bronz Üye
27 Mar 2019
51
8
Uzun yıllar yapmis bir arkadasiniz olarak
sorularınıza elimden geldigince yardimci olabilirim.
Bir kaç sorum olacak Sota @Sota hocam
Nerden başlanmalı ? Salon şart mı ? Evdeki imkanlarla yapmak doğru mu ?

Frenzy

Aktif Üye
11 Mar 2019
33
18
36
Ben de vaktiyle birkaç defa başlayıp bırakmaz zorunda kaldım. Ama bu işten, çok detaya girmeden, çıkardığım sonuç; bu işte süreklilik esastır, hangi programı uyguladığınız değil, ikinicisi de; kardiyo yapmadan, koşmadan bu sporu yapmayı da düşünmeyin..

Sota

Los Adanas
Yönetici
Administrator
6 Mar 2016
5,272
113
Bir kaç sorum olacak Sota @Sota hocam
Nerden başlanmalı ? Salon şart mı ? Evdeki imkanlarla yapmak doğru mu ?
Evde vucut gelistirme yapmak mumkundur.
ama orta seviyede bilgiye ve ekipmana ihtiyacınız var.

temel bilgileri edinmeniz, kalabalik ortamin getirdigi motivasyon,ekipman konusu
gibi sebeplerden dolayi
spor salonunu oneririm.
cok pahali salona gitmenize gerek yok
salona girdiginizde hocaya bakmaniz yeterli.
form tutmus hocayla yola baslamak herzaman size +1 olarak geri doner.

kendini salmis hoca artik spora doymus
beklentisi kalmamistir.
sadece uyeden gelecek para bakan tiptir. :ok

schmark

Yeni Üye
20 Mar 2019
2
3
34
Sota @Sota yorumunuza son derece katılıyorum dediğiniz gibi evde yapmakta mümkün ama bu iş salonda oluyor sadece. Ben 2009 senesinden beri bu iş ile uğraşıyorum hatta bundan 5-6 sene önce eve alet aldım çoklu istasyon fakat toplasanız 15 20 kere belki başına geçmişimdir. Salondaki motivasyonu evde bulamıyorsunuz en azından ben bulamadım ve salonda bu işe devam ediyorum çokta keyif alıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt