Vodafone faturalı hat Rezaleti

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
vodafone taahütlü faturalı hat kullnıyorum.internet paketim bittiğinde önce sözde tarife aşımından korunmak için ücretsiz 25 mb internet sonra yine benim iznim olmadan 12.90 tl karşılığında 500 mb internet yüklüyorlar.böyle bir rezalet olmaz.bu paketi kullanmak zorundamıyım?internetim bittiyse kullanmaya devam ediyorsam neyse internet kullanım ücreti onu yansıtırsın.üstelik daha internet paketim bitmeden hemen bu paketi yüklüyorlar.dün telefonuma 12.90 tl karşılığında 500 mb internet yüklemilşer ,bugün gelen smsde kalan 183 mb internet bittiğinden 12.90 tl ye 500 mb internet yüklenmiştir bilgii geldi.e hani dün bitmişti.böyle sahtekarlık olmaz

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Sözleşmede karınca duası gibi yazılanları okumamanın, her gelen mesajlara olumlu cevap vermenin getirisi bu tarz şeyler olabiliyor...
sözleşmeyi mt den mail adresime göndermelerini talep ettim.7 iş gününde geri dönüş sağlanacakmış.sözleşmede kurumun böyle bir zorunluluğu yazmıyorsa haksız kazançtan ötürü direk thk ya başvuracağım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yansitmasalar her 100 mb kullanim 2 lira civari :hihi
500 mb 10 tl eder
benden 500 mb karşılığı 12.90 tl faturaya yansıttılar

İşte bu yüzden, yaşasın ön ödemeli ?
mt ile görüştüm artık ön ödemede böyleymiş.sözde tl biterse tekrar yükleme yaptığında tlden tutar düşüyormuş
15-20 senelik faturasız hat kullanıcısıyım .ilkdefa faturalı hat kullanmay başladım,ve ilkdefa böyle birşeyle karşılaşıyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aynısının 500 MB modeli de bende mevcut. Muhtemelen sözleşme metninde yazıyordur.:cigara
Aslında bunu teklif bile etmeleri suç olmalı ama? :yumruk

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Haftada bir kazi kazan gibi bedava cikiyor ya Bana da haftalik 1 gb vermisti daha kendi internet paketim duruyordu Gunu dolup geri gitmeden dur dedim film indireyim O 1 gb bitmis ustune bakiyem 33 tl bitmis 8 lirada eksiye dusmusum. Yani her turlu aliyorlar :hihi

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Haftada bir kazi kazan gibi bedava cikiyor ya Bana da haftalik 1 gb vermisti daha kendi internet paketim duruyordu Gunu dolup geri gitmeden dur dedim film indireyim O 1 gb bitmis ustune bakiyem 33 tl bitmis 8 lirada eksiye dusmusum. Yani her turlu aliyorlar :hihi
banada faturasızda çıkıyordu.faturalıya geçince hep goldmasterden indirim çıkmaya başladı
şuan onuda kaldırmışlar

Aynısının 500 MB modeli de bende mevcut. Muhtemelen sözleşme metninde yazıyordur.:cigara
Aslında bunu teklif bile etmeleri suç olmalı ama? :yumruk
demekki bu yüzden taahhüt yapıp sözde indirim yapıyorlar
taahhüt süresi bitince hemen faturasıza geçeceğim.1 tl bıle olsa dah faturalı hat kullanmam

M Çevrimdışı

mavcil 

Yeni Üye
15 Eyl 2019
49
39
Bu gibi sorunlarla uğraşmamak için faturalıya hiç bulaşmıyorum artık. Bakiyede biraz para kalıyor her seferinde aşarsada giden 3-5tl oluyor.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Paket aşımına dikkat edeceksiniz, başka yolu yok. :bilmiyom
buna dikkat ediyorumda bunlar internet paketim tamamen bitmeden hemen ücretli paket yüklüyorlar
önce internet paketim bitti gerekçesiyle 25 mb ücretsiz koruma paketi yüklüyorlar
sonra hemen bu 25 mb bitti gerekçesiyle 500 mb lık ücretlı ek paketi
1 gün sonra mesaj geliyor ki kalan 183 mb sona erdi
demek ki bitmeden hemen ücretli paketi yüklüyorlar
yada mesajları geç yolluyorlar
mt yi arayıp bunu söylüyorum karşımdak gerizekalı internet paketiniz bitmiş diyor
.sankı ben ona bunu anlatıyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
buna dikkat ediyorumda bunlar internet paketim tamamen bitmeden hemen ücretli paket yüklüyorlar
önce internet paketim bitti gerekçesiyle 25 mb ücretsiz koruma paketi yüklüyorlar
sonra hemen bu 25 mb bitti gerekçesiyle 500 mb lık ücretlı ek paketi
1 gün sonra mesaj geliyor ki kalan 183 mb sona erdi
demek ki bitmeden hemen ücretli paketi yüklüyorlar
yada mesajları geç yolluyorlar
mt yi arayıp bunu söylüyorum karşımdak gerizekalı internet paketiniz bitmiş diyor
.sankı ben ona bunu anlatıyorum

Arkaplanda uygulamalar veri tüketiyor olmasın? :alala
Mesajlar bazen geç gelebilir, o da bir ihtimal tabi.
Bana bazen hiç gelmiyor. :kop

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Sistemi veya sözleşmeyi ya da izin verdiğiniz bir şeyleri kendilerine yontmasını çok iyi bilirler... Kullandığımız bir çok şey bu ülkede tüketici lehine değildir, ufak tefek kelime oyunlarıyla, karınca duası misali yazılarla her daim onlar haklı çıkar...

Yoksa, durduk yere, temeli kendilerini haklı çıkartmaya programlanmış bir şeye cesaret ederek uygulayamazlar...

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Vodafone su sekilde bilgi paylasmis ;sizin tarifenizide ilgilendiriyor büyük ihtimalle

- Avantajlı Aşım Paketi kapsamında müşterilerin ilk 25 MB’lık kullanımı
ücretlendirilmeyecektir.

- İlk 25 MB bittikten sonra aboneye 500 MB yüklenir ve Avantajlı Aşım Paketi kapsamında
ücretlendirme yapılır. Avantajlı Aşım Paketi stepli bir pakettir. Her 500MB bittiğinde yeni
500MB yüklenir ve Avantajlı Aşım Paketi kapsamında ücretlendirme yapılır. Fatura
dönem sonuna kadar internet kullanımına devam edilebilir.

- Avantajlı Aşım Paketi, Avantajlı Konusma Aşım Paketi ve Avantajlı SMS Aşım Paketleri
birbirlerine bağımlı paketler değildir. Ayrı ayrı iptal edilebilirler. Avantajlı Aşım Paketi
IPTAL AVANTAJLI ASIM yazıp 7000’e SMS gönderilerek , Avantajlı Konusma Aşım Paketi
IPTAL AVANTAJLI KONUSMA yazıp 7000’e SMS gönderilerek, Avantajlı SMS Aşım Paketi
IPTAL AVANTAJLI SMS yazıp 7000’e SMS gönderilerek iptal edilebilir. Aynı zamanda
paketler müşteri hizmetleri kanalından da iptal edilebilir.

yazinin tamami incelemek isterseniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt