Video konu başlığı farklı olsa da, Ankete katılım bekliyorum :)

Videonun sonuna gelmeden evvel arada ciddi fark gördünüz mü?

• Evet

• Hayır

• Bariz belliydi

• Aradaki fark çok az

• Görür görmez anladım

• Soldaki kaliteli marka

• Sağdaki kaliteli marka

• İkiside ucuz marka

• İkiside kaliteli marka

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Ben fiyatını dudak okumalarından anladığım kadarıyla soldaki ürünün A101'in verdiği Hi-Level olduğunu düşündüm. Sağdaki ürünü siyahlarda ve renksel doğrulukta (gözlerimle değerlendirip) daha başarılı buldum. Soldakine VA sağdakine IPS diyesim geliyor ama bende de 48 inç bir VA panelli bir ürün var ama sağdaki ürün kadar canlı nedense..

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Ilk olarak belirtmek gerek ki görüntü los bir ortamda Va panele uygun olarak cekilmis .Laptopda izledikten sonra ikinci yazinizi okuyunca tv ye yansitarak ikinci kez tekrar izledim; iki görüntü arasindaki fark bariz sekilde ilk basdan itibaren belli oluyor.VA paneller siyah renklerde ips lere göre daha iyi,renkler daha canli ,ips panellerde direk karsidan bakisda parlamalar olabiliyor.Bu verilere göre sol ips sag va panel gibi duruyor. Yan aci zaafiyetini göstermek icin sadece sagdaki panel önde olmak üzere görüntü cekilmis ,bu durumda soldaki paneldeki olusan yan aci daha fazla oluyor. Soldaki paneldeki görüntü bozulmasi digerine göre cok olmasi panelden mi yoksa olusan acinin fazla olmasindan mi kaynakli karar veremedim.Sag ips cevabini veren arkadaslar bu yan aci zaafiyetine göre kararlarini verdiler sanirim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben fiyatını dudak okumalarından anladığım kadarıyla soldaki ürünün A101'in verdiği Hi-Level olduğunu düşündüm. Sağdaki ürünü siyahlarda ve renksel doğrulukta (gözlerimle değerlendirip) daha başarılı buldum. Soldakine VA sağdakine IPS diyesim geliyor ama bende de 48 inç bir VA panelli bir ürün var ama sağdaki ürün kadar canlı nedense..
Yine de dikkatinizi çekmeyi başarmışım :kiskis

Şaka bir yana amacım zaten marka vs gizlemek değildi de yine de dikkatinizden ötürü tebrik ederim, :ok

Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Video büyük oranda amacına ulaşmış şu durumda. Ve güzel olan yaklaşımların çoğu doğru. Bilinçli tüketici oluşturma hayalimize katkılarınızdan ötürü hepinize teker teker teşekkürlerimi sunuyorum ?:cak

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Amacım ürünleri gizlemek olmadı açık konuşmak gerekirse.

O nedenle ayak tasarımları, markayı görebilmeye çalışma, Konuyu yeni çıkan tv ler ve hatta İlterişe kladar bağlayabilme olasılıklarını zaten tahmin ediyordum (Vallahi ne yalan söyleyeyim İlterişe bağlanacağı aklıma gelmemişti :kiskis ) O nedenle detayları bırakıp panele odaklansanız ne düşünürsünüz acaba diye merak etmiştim.

Sağdaki tv nin hiç bir ayarına elimi dahi sürmedim, Soldaki tv nin kumandasını aldım ve sağdakine uydurmak için 5 dakikalık bir ayar yaptım.
Hemen bir detay vereyim, Mesela o Pembe güllerin olduğu sahnede soldaki Pembe gül çok beyaz gibi görünse de aslında gerçek göz ile gördüğüm kesinlikle öyle değil, çekimi yaparken de fark etmiştim ama yapacak bir şey yok. TV lerin panel performansı kadar elbette ki kameraların vizör/lens performansı da o paralelde etkili.

Ben kendi görüşümü belirteyim, Elbette sağdaki panelin vurgusu, işlemesi, çözümlemesi fark ediliyor, ancak soldaki panelin ona ciddi anlamda yaklaşmayı başardığı tartışılmaz bence.

Buna paralel, herkes samimiyetle yazsın lütfen, Finale yakın yan açıdan size görüntü vermeseydim düşünceleriniz ne olur du?
Ben açıkçası yan açıdan dolayı degil direk sağdaki ürünün renk canlılığını sevdim ips olduğu hemen belli oluyor gerçi kimisi daha doğal renklerden hoşlanıyor ama hafif rüzgarda yaprağın hareketlerinde bile va panelin hareketli sahnelerde daha iyi olacağını anlayabilirsiniz

Karl1 Çevrimdışı

Karl1 

Aktif Üye
17 Haz 2018
76
50
Ben sol taraftaki paneli daha çok beğendim. Sol panel Vestel Va panel kullanmış, Sağdaki ise Ips li Philips.

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Ben açıkçası yan açıdan dolayı degil direk sağdaki ürünün renk canlılığını sevdim ips olduğu hemen belli oluyor gerçi kimisi daha doğal renklerden hoşlanıyor ama hafif rüzgarda yaprağın hareketlerinde bile va panelin hareketli sahnelerde daha iyi olacağını anlayabilirsiniz
Aslında abi sağ beyin ile sol beyin daha baskın ola
Birde sağ beyin daha baskın veya sol beyin daha baskın olanlar renkleri farklı görüyor ya aslında abi bu kullanıcı profiline bu maddeyide ekleyip iyice beyin mi yaksak? :seytan

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Karanlık alanlardaki detaylar soldakinde daha iyi görülürken sağdakinde siyahlarda detay kayboluyor,haliyle VA - IPS farkı.İkisinin birleşiminden ortaya çok güzel bir tv çıkardı.Fotoğrafçılar da Canon'cular ve Nikon'cular diye ayrışıyor bunlarında ortak hayalini kurdukları makine Canikon :)

M Çevrimdışı

metin1975 

Aktif Üye
15 Nis 2019
131
48
İkisininde üst sekmen pahalı bir TV olduğunu düşünmüyorum, görüntü kalitesi açısından da benim fark etiğim en belirgin görüntü 5. dk dan sonraki göl ve çimenlerin olduğu bölüm. Sağdaki IPS ve soldaki VA panel.

Geri
Üst Alt