Video konu başlığı farklı olsa da, Ankete katılım bekliyorum :)

Videonun sonuna gelmeden evvel arada ciddi fark gördünüz mü?

• Evet

• Hayır

• Bariz belliydi

• Aradaki fark çok az

• Görür görmez anladım

• Soldaki kaliteli marka

• Sağdaki kaliteli marka

• İkiside ucuz marka

• İkiside kaliteli marka

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herkese Merhabalar;

Haydi bu da bir sosyal deney gibi konu başlığı olsun.

Evet çok gizli saklı bir içerik olmasa da, yine de amacım kimseyi yanıltmak veya maniple etmek değil o nedenle siz de çok kasmadan sadece ekrana odaklanın ve videonun (size sıkıcı gelmesin diye) 2:30 dan sonraki görüntüleri izleyerek lütfen bir düşünün, izleyin, sonra da düşüncelerinize göre lütfen ankete katılın.

Ankete iki cevap hakkı tanıdım.

Görüşlerinizi yorum olarak buraya da yazarsanız çok sevinirim :ok

F Çevrimdışı

fenman

Yeni Üye
25 Ağu 2018
7
35
Videonun altına yorum olarak yazmış olsam da buraya da yazayım:

Sağdaki ips panel, soldaki va panel. Her ne kadar videoda sağdaki daha iyi gibi gözükse de va panel her zaman candır. Marka tahminine gelirsek soldaki 2000 liralık Hi-level, sağdaki 5000 liralık LG.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Video başlığı farklı da olsa abi seni tanıyanlar için videonun teknik bir şeyler içereceğini az çok tahmin edebiliyoruz.

Ürünlere gelecek olursak, konudaki yorumları okumadan yanıtlayayım;

Soldaki muhtemelen Vestel üretimi Hi-Level, sağdaki de muhtemelen İlteriş'in aldığı veya incelediği LG televizyon. :hihi
Nerden anladın derseniz eğer TV'lerin ayak tasarımından böyle bir tahminde bulundum.

Belki de tamamen yanlış çıkabilir. :bilmiyom
Sağdaki Samsung'da olabilir. O tasarım çizgisi daha çok Kore üretimi TV'lerde mevcut.
Minik bir ihtimal yeni üretim bir Vestel'in de ayağı olabilir o.

(Maşallah bana, tüm olasılıklara oynamışım.) :kop:haha1:gul:hihi

Dipnot : VA veya IPS panel ayrımını net şekilde yapamadım maalesef. :bilmiyom

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Amacım ürünleri gizlemek olmadı açık konuşmak gerekirse.

O nedenle ayak tasarımları, markayı görebilmeye çalışma, Konuyu yeni çıkan tv ler ve hatta İlterişe kladar bağlayabilme olasılıklarını zaten tahmin ediyordum (Vallahi ne yalan söyleyeyim İlterişe bağlanacağı aklıma gelmemişti :kiskis ) O nedenle detayları bırakıp panele odaklansanız ne düşünürsünüz acaba diye merak etmiştim.

Sağdaki tv nin hiç bir ayarına elimi dahi sürmedim, Soldaki tv nin kumandasını aldım ve sağdakine uydurmak için 5 dakikalık bir ayar yaptım.
Hemen bir detay vereyim, Mesela o Pembe güllerin olduğu sahnede soldaki Pembe gül çok beyaz gibi görünse de aslında gerçek göz ile gördüğüm kesinlikle öyle değil, çekimi yaparken de fark etmiştim ama yapacak bir şey yok. TV lerin panel performansı kadar elbette ki kameraların vizör/lens performansı da o paralelde etkili.

Ben kendi görüşümü belirteyim, Elbette sağdaki panelin vurgusu, işlemesi, çözümlemesi fark ediliyor, ancak soldaki panelin ona ciddi anlamda yaklaşmayı başardığı tartışılmaz bence.

Buna paralel, herkes samimiyetle yazsın lütfen, Finale yakın yan açıdan size görüntü vermeseydim düşünceleriniz ne olur du?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri