vestelden aldığım ürün farklı çıktı

• Konbuyu başlatan tekavci
  • Başlangıç tarihi
T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ödediğiniz bedel sisteme tl olarak geçmişken, iadenizin usd üzerinden yapılması talebinizin olumlu karşılanacağını düşünmüyorum maalesef.
Eğer olursa bu emsal teşkil eder umarım bundan sonraki davalarda. :ok

Ödeme belgenize, yani faturaya ürünü ne olarak yazmışlar peki? TV modeli belirlimi yani orada?
dostum özelden bana telini paylaşırmısın?
faturasıda mevcut ürünün kutusuda içinden çıkan üründe.

favorit.jpg
favorit1.jpg
vestel-kutu.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
dostum özelden bana telini paylaşırmısın?
faturasıda mevcut ürünün kutusuda içinden çıkan üründe.

favorit.jpg
favorit1.jpg
vestel-kutu.jpg

vestel-fatura.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

dostum ben dolar kurunun ogünkü degeriyle 357 dolar yapıyor şimdiki tl ile 1900tl yi geçiyor.benim nerdeyse 200tl zararım oldu ve kandırıldım bununlada kalamdım fiyatlar arttı.şimdi parayı alsam nasıl alayım tv.ben madur oldum.buna ne diyecez.

Yolladım

T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ado ilede ortak istişare yaparak bir karara vardım

burada yazarak bunlara bir çözüm sundum.
bu yapılanlar bunların yanına karmı kalacak hiçmi düzenleme sistem yok anlamış değilim.?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşımızın yaşadığı konu, Benim forumda bas bas bağırıp ''Outlet mağazalardan ürün almayınız, İhraç ürünleri satın almayınız'' dememin en bariz ve haklı somut örneklerinden birisidir.

Satıcı ahlaksız
Kurum ilgisiz
Marka alakasız

Sonuç olarak tüketici mağdur.

Yasalarımız tüketicinin KISMİ hakkını vermiş olsa da, maalesef yasadaki açık nedeniyle bazı mağduriyetler giderilemiyor.

Değerli kardeşimize tavsiyem, Zarar tazmin davası açmayı düşünmesi yönde olmuştur.

Kaldı ki son anda aklımıza gelip kontrol sağladığımız TV LİFE TİME ise bombanın patladığı nokta oldu.

Konuyu mümkün olduğunca güncel tutmaya ve somut örnek olarak bundan sonra ihraç ürün almaya kalkan arkadaşlarıma örnek teşkil etmeye çalışacağım.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Arkadaşımızın yaşadığı konu, Benim forumda bas bas bağırıp ''Outlet mağazalardan ürün almayınız, İhraç ürünleri satın almayınız'' dememin en bariz ve haklı somut örneklerinden birisidir.

Satıcı ahlaksız
Kurum ilgisiz
Marka alakasız

Sonuç olarak tüketici mağdur.

Yasalarımız tüketicinin KISMİ hakkını vermiş olsa da, maalesef yasadaki açık nedeniyle bazı mağduriyetler giderilemiyor.

Değerli kardeşimize tavsiyem, Zarar tazmin davası açmayı düşünmesi yönde olmuştur.

Kaldı ki son anda aklımıza gelip kontrol sağladığımız TV LİFE TİME ise bombanın patladığı nokta oldu.

Konuyu mümkün olduğunca güncel tutmaya ve somut örnek olarak bundan sonra ihraç ürün almaya kalkan arkadaşlarıma örnek teşkil etmeye çalışacağım.

Konuyla alakasi yok ama bir kac sorum var "tv life time" dediginiz olay sadece ne kadar süre kullanilmis oldugunumu gösteriyor yoksa bilincli eskitme mantigiyla tv nin belirlenen ömrü icin geri sayim olabilirmi samsung tv lerde servis menüsüne girsek tv garanti disi kalirmi ben tv yi kendim aldim magzadan getirdim ama merak ettim simdi :hmm

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
dolar kuru üzerinden fark talep etmek saçmalık, ürünün eşdeğeri talep edilebilir. 15 temmuz gazisi abinizi öne sürüp 15 temmuz gazisinin kardeşine bunu yapıyorlar ne demek gazi abiniz olduğu için bu size kasıtlı yapılmadıysa bunu kullanamazsınız.

T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
dolar kuru üzerinden fark talep etmek saçmalık, ürünün eşdeğeri talep edilebilir. 15 temmuz gazisi abinizi öne sürüp 15 temmuz gazisinin kardeşine bunu yapıyorlar ne demek gazi abiniz olduğu için bu size kasıtlı yapılmadıysa bunu kullanamazsınız.
Selam yapılanlar saçmalık olmuyor herşey bilinirken bunlar kasıtlı olarak bunu yapması saçmalık değil bana 7 ay sonra paramı vermekle aynı ödediğim parayla ben nasıl aynısını alıcağım.bir kere 15 temmuzda senin canın yanmamış belli.yansa böle rahat konuşamazsın.konuşturmamda.ayrıca şurda buda bilinmesi gerek Türkiyeyi biz başka türlü sevdik , sevdiğimiz içinde buna layık değiliz.firma biliyor.ata sözü var damdan düşenin halini damdan düşen anlar.biz faize karşıyız.talepte bildirdik.saçmalık olan buna illa bişey yazayım havasıyla yazmaktır.

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
Selam yapılanlar saçmalık olmuyor herşey bilinirken bunlar kasıtlı olarak bunu yapması saçmalık değil bana 7 ay sonra paramı vermekle aynı ödediğim parayla ben nasıl aynısını alıcağım.bir kere 15 temmuzda senin canın yanmamış belli.yansa böle rahat konuşamazsın.konuşturmamda.ayrıca şurda buda bilinmesi gerek Türkiyeyi biz başka türlü sevdik , sevdiğimiz içinde buna layık değiliz.firma biliyor.ata sözü var damdan düşenin halini damdan düşen anlar.biz faize karşıyız.talepte bildirdik.saçmalık olan buna illa bişey yazayım havasıyla yazmaktır.
tüketici kanuna bir bakın dolar kuru farkını isteme gibi bir hakkınız yok. enflasyon farkı, ilgili ürün grubundaki enflasyon farkı, yasal faiz farkı( bunu istemedik diyorsunuz faize karşıymışsınız). kaldı ki seçimlik haklarda esdegerini talep hakkınız var bunu da belirtiyorum bişey yazmak için yazıyorsunuz diyorsunuz ne istiyorsunuz bilmem ki.
ilgili tüketici kanunu bölümü

Tüketicinin seçimlik hakları
MADDE 11- (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını
isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
tüketici kanuna bir bakın dolar kuru farkını isteme gibi bir hakkınız yok. enflasyon farkı, ilgili ürün grubundaki enflasyon farkı, yasal faiz farkı( bunu istemedik diyorsunuz faize karşıymışsınız). kaldı ki seçimlik haklarda esdegerini talep hakkınız var bunu da belirtiyorum bişey yazmak için yazıyorsunuz diyorsunuz ne istiyorsunuz bilmem ki.
ilgili tüketici kanunu bölümü

Tüketicinin seçimlik hakları
MADDE 11- (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını
isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.
tamam kardeşim bizde kutudaki ürünü 55ua8300 modelini istedik.yada dolar kurundaki parayı.
ürünü vermeyiz diyorlar parayı verelim diyorlar.parada tl olarak veriyor.verilen parada şimdi onu almıyor ne olacak?

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
tamam kardeşim bizde kutudaki ürünü 55ua8300 modelini istedik.yada dolar kurundaki parayı.
ürünü vermeyiz diyorlar parayı verelim diyorlar.parada tl olarak veriyor.verilen parada şimdi onu almıyor ne olacak?
hmm hakem heyeti kararı bu doğrultu da hatalı geriye 55ua8300 verilmeliydi geriye tüketici mahkemesi kalıyor 15 gün itiraz süresi var denmiş karar size tebliğ edildikten sonra 15 gün diye biliyorum 15 gün gecmemişse karara itiraz edebilirsiniz.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43

ürünün muadilini talep etme konusunda tamamen hakli olsanizda ben tamamen farkli bir konuya dikkat cekmek istiyorum 7 ayda paraniz hic olmus hesap sormaya yanlis yerden basliyoruz millet olarak
7 ay önce örnegin 1000 liraya 4k tv alabiliyorken simdi ayni paraya ancak full hd tv alabiliyorsaniz aslinda daha büyük bir sorun var demektir elektronik ürünlerin gecen sürede degerinin düstügünüde hatirlarsak olay daha baska bir boyuta geciyor

T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ürünün muadilini talep etme konusunda tamamen hakli olsanizda ben tamamen farkli bir konuya dikkat cekmek istiyorum 7 ayda paraniz hic olmus hesap sormaya yanlis yerden basliyoruz millet olarak
7 ay önce örnegin 1000 liraya 4k tv alabiliyorken simdi ayni paraya ancak full hd tv alabiliyorsaniz aslinda daha büyük bir sorun var demektir elektronik ürünlerin gecen sürede degerinin düstügünüde hatirlarsak olay daha baska bir boyuta geciyor
Selam kardeşim, normal şartlarda ürün daha ucuz olması gerekirdi ama doların 7 ye çıkıp 5.5 gibi kalması fiyatlarda artış gösterdi.buda bize denk geldi.3 liralık mal şimdi 5 TL oldu.simdi o paraya ben ne alicam.urunde sorun yok.onu çözdüm.benim zoruma giden kandirilmak saf yerine koyulmak ve bunu yapanlar o kadar rahatki utanma çekinme yok .normal bişey olarak görmeleri.ticaret helal faiz haramdır.bunlarin ticari helal midir?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt