vestelden aldığım ürün farklı çıktı

• Konbuyu başlatan tekavci
  • Başlangıç tarihi
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
:ok
Benim anlamadığım bu dolar olarak mı alındı yoksa TL mi ?
Eğer TL ise 15 temmuz ruhunu yaşayan biri neden döviz kuru üzerinden hesap kitap yapar.
Ben altın hesabı açtım aldığım da ucuzdu sonra bazı sıkıntılar nedeni ile yükselmeden 3 gün önce çektim. Şimdi bankaya gidip şu benim altınlarımı aldığımda 240 TL idi şimdi 300 bana neden 300 den vermedin deme hakkım yok.
Ayrıca aldığınız ürünü bayiden alırken kontrol edildi mi ?
Benim gördüğüm ihraç fazlası alınmış faturadan da belli. Şimdi ise daha farklı koşuşturma ya düşülmüş gibi algıladım.
Umarım istediğini elde edersin. Ama bu konuda benim anladığım satıcı ve vestelin suçu yok

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
F fikoloji, Selam kardeşim,
dolar kuru derken olayı sanırım anlatamadık.
bizi ürünü aldık ama gönderdikleri şey içi dışı farklı.biz teşhir veya ihraç ürünü diye almadık,
ha dersenki bizde böle satıyoruz o yüzden satıcının suçu yok dersen senin hesabınla doğrudur.sen yanlış anlama ürünü kutusunda almak istemiyorsun.
ön araştırma yaptım bak iyi dinleyin, sitesinde diyorki ürünü iade değişimde orjinal kutusuyla yapılacaktır ibaresi var.şimdi soruyorum size ben 7 ay önce aldığımda bu ürünü aynısını o paraya alabiliyordum şimdi alamıyorum.benim o ürünün kutusuyla içi dışı bir isteme hakkım yok sanırım yada sizin satışınızda böle bişey gerekmiyor.
ürünü ben ödemesini yaptım istanbula gönderilmesini istedim.sıfırı hiç açılmamış şekilde.bu arada kanun dersen ayıplı mal ise kutusu farklı ise faturada belirtilmelidir.belirtilmişmi?sıfır diye satılan üründe sizce neden kutusu yok yada başka?
şimdi senin anlattıgın olay senin keyfinden yapılan para bozma olayı.biz keyfimizden bişey bozmadıkki!!biz ürünü istiyoruz kullanılmış veya başka kutuda değil!!
anlatamadık sanırım..biz ya ürün favoritse favorit kutusunu yada 5300 ise bunu istiyoruz dedik.şimdi verdiği üürnüğ 1700 tl alamıyorum.suçlu olduğu karar verilmiş.tartışmak istersen söyle?bizde bilelim başka yönlerini.dolar kuru istemek ruja aykıır demişsinde herkes doları bahane edip artış yapmadımı?peki neden 7 ayda fiyatı arttı o zaman?ruhtan anlamayan ruh sorulmaz kardeşim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji, Selam kardeşim,
dolar kuru derken olayı sanırım anlatamadık.
bizi ürünü aldık ama gönderdikleri şey içi dışı farklı.biz teşhir veya ihraç ürünü diye almadık,
ha dersenki bizde böle satıyoruz o yüzden satıcının suçu yok dersen senin hesabınla doğrudur.sen yanlış anlama ürünü kutusunda almak istemiyorsun.
ön araştırma yaptım bak iyi dinleyin, sitesinde diyorki ürünü iade değişimde orjinal kutusuyla yapılacaktır ibaresi var.şimdi soruyorum size ben 7 ay önce aldığımda bu ürünü aynısını o paraya alabiliyordum şimdi alamıyorum.benim o ürünün kutusuyla içi dışı bir isteme hakkım yok sanırım yada sizin satışınızda böle bişey gerekmiyor.
ürünü ben ödemesini yaptım istanbula gönderilmesini istedim.sıfırı hiç açılmamış şekilde.bu arada kanun dersen ayıplı mal ise kutusu farklı ise faturada belirtilmelidir.belirtilmişmi?sıfır diye satılan üründe sizce neden kutusu yok yada başka?
şimdi senin anlattıgın olay senin keyfinden yapılan para bozma olayı.biz keyfimizden bişey bozmadıkki!!biz ürünü istiyoruz kullanılmış veya başka kutuda değil!!
anlatamadık sanırım..biz ya ürün favoritse favorit kutusunu yada 5300 ise bunu istiyoruz dedik.şimdi verdiği ürünü 1700 tl alamıyorum.suçlu olduğu karar verilmiş.tartışmak istersen söyle?bizde bilelim başka yönlerini.dolar kuru istemek ruha aykırı demişsinde herkes doları bahane edip artış yapmadımı?peki neden 7 ayda fiyatı arttı o zaman?ruhtan anlamayan ruh sorulmaz kardeşim.
O ruhu en samimi hayat öğretmenim şehitler köprüsünde gazi olup ta devlete ben şehit maaşı istemiyorum allaha şükür halim iyi diyen çok iyi bir abim yerine koyduğum hocam da gördüm . Onun disinda Amcam ve babamın kol kola Sabiha Gökçene yürümesi, kendimin van da polis amirini tutuklamak için kışladan çıkarıldığımızı ve darbeyi babamdan telefon la öğrenip orda iklimde kaldığımı bildirirerek devam etmek isterim.
Vestel türkiye için favorit ürettiğini görmedim. Bu nedenle ya kahverengi kutu ile veya farklı kutu ile müşteriye bildirerek satıldığını biliyorum. He bu konuda size bilgi verilmediyse o konuda haklısın ama faturada zp diye başladığını görmüştüm yani dış pazarlama diye hatırlıyorum ayrıca TL ile alınan bir üründe dolar iadesi emsal olur. Hakkında hayırlısı diyelim
Saygılar iyi günler

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
F fikoloji, ruhu biliyorsan başım gözüm üstüne bizdede gazilik maaşı alınmadı gerekte yok.
bu arada bize bilgi verilse biz neden böle bişey diyelim.ayrıca bak sen diyorsun faturada zp midir ne halt ise sen biliyorsun biz bilmiyoruz
bilmediğimiz şeyi yorumlamak nasıl olacak
faturada bu kutusu değişik veya ayaıplı ibaresi olmak zorundamı?bilgi verilmesi zorundamı?
satıcı ben istediğim kutuyla gönderirim demiş bizim bunu talebimizde?
sen sanırım ya konuyu okumadan yorumlamışsın yada başka bişeyle karıştırdın?
dolar kuru ile istememizin sebebi biz bu ürüne 1700 verdikmi şimdi alabiliyormu bu ürünü bu fiyata sen ondan bahset?
bi kere adamlar kabahatin en haltını yapmış bunu yaparken utanmamışlarda ben ürünü hakkım olan dolar kuru veya kutusunu istemeklemi hata yapmışım?
ayıp ayıp dostum..bak yine yazıyorum bunların yaptıkları ayıbı böle kolayca kurtulmaksa parayı geri vermek ben buna karşıyım.bunun bir yaptırımı cezası olmalıdır.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji, ruhu biliyorsan başım gözüm üstüne bizdede gazilik maaşı alınmadı gerekte yok.gazilik derken mermi karın boşugundan girmiştir.ölümden dönülmüştür.
bu arada bize bilgi verilse biz neden böle bişey diyelim.ayrıca bak sen diyorsun faturada zp midir ne halt ise sen biliyorsun biz bilmiyoruz
bilmediğimiz şeyi yorumlamak nasıl olacak
faturada bu kutusu değişik veya ayaıplı ibaresi olmak zorundamı?bilgi verilmesi zorundamı?
satıcı ben istediğim kutuyla gönderirim demiş bizim bunu talebimizde?
sen sanırım ya konuyu okumadan yorumlamışsın yada başka bişeyle karıştırdın?
dolar kuru ile istememizin sebebi biz bu ürüne 1700 verdikmi şimdi alabiliyormu bu ürünü bu fiyata sen ondan bahset?
bi kere adamlar kabahatin en haltını yapmış bunu yaparken utanmamışlarda ben ürünü hakkım olan dolar kuru veya kutusunu istemeklemi hata yapmışım?
ayıp ayıp dostum..bak yine yazıyorum bunların yaptıkları ayıbı böle kolayca kurtulmaksa parayı geri vermek ben buna karşıyım.bunun bir yaptırımı cezası olmalıdır.
Sonuçta fatura ihraç kesilmiş bahsi geçen model değil. Bu konuda hem fikiriz dimi?
Her gün herşeye zam geliyor bunda da hem fikiriz?
O gün farzı misal 8300 modeli 2000 TL ye alsanız yine fiyat iadesi yapılsa şu anda 3000 kusur lira olacak doğru dimi yine alamadınız hem fikiriz dimi?
Bayi bu konuda bilgi vermediyse hem fikiriz ki buna yorum yapmiyorum zaten.
Bunun dışında faturada favorit te yazmıyor hem fikiriz?
Kutu konusunda ihraç ürünlerde kutunun orjinalligi tartışılabilir miyiz bilemiyorum bu konuda bilgisi olan yorumlar.
Cihazdan memnunsunuz galiba ki çok favorit tvyi ön plana çıkarmadınız.
Şahsi fikrim bir sürü burda kaos gördük keşke o bayiden birisi de kendini savunsada görsek ☺
Neyse senin için Allahtan hayırlısını diler iyi günler dilerim

T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
F fikoloji, bak biraz okuyunca çözümüde görüyorsun.teşekkürler
şimdi favoritmiş a markaymış diye ben olaya bakmam.marka tutkumda yok.ben işimi görmesini isterimki seçerek beğenerek alırım.
birde çok pinpirikliyimdir.ürünü alırken herşeyini kontrıol etmeyi bana uygun olanı almayı isterim.
ben ayrıca esnafım satan tarafım aynı zamanda.satarken ürünü bilgi veririm müşteriye kuşku duyurmam.net ve gerçekleri söylerim.müşteri ister ürünü alsın ister almasın doğrusu budur..bizim rızkımızdan şüphemizde yoktur.
servisi çağırıyorum diyorum bak üründe bir sıkıntı var görüntü sorunu!!çizgi filmde sorun yok ama insan yüzü çıkınca sanki üzerinde perde varmış gibi görünüyor?servis sorun yok bu böle başka modelalın dediği için olaylar oluyor!!
sorunu biz kendimiz çözüyoruz ve sorun gürültü azaltma diye bir seçenek var açık bırakılmış.kapatınca tv sorunsuz oluyor.
benim derdim üürnden şu an sorun yaşamıyorum.servis bunu bilmiyor.o servisin bunu çözememsi zaten bir fiyasko
bakınız sizinle yani bu siteyi bulmamın sebebide bu görüntünün belki yazılımla düzelmesi ile olacagını sanmam yüzündendir.
servis ehli keyf desem yeridir.sorunumu çözememiştir.sorunu ben kendi cabamla çözdüm
üründen memnunum adem beyede söyledim.ado ya yani.istişaresini yaptık.
bizim konumuz kandırılmak.aptal yerine koyulmaya çalışılmak.zaten bilerek alsam ne diye şikayet edeyim.
bu arada satıcı bana dese kutusu yok.kesinlikle almazdım.sonuçta bana göre 2.el anlamındadır.

B Çevrimdışı

buzzluck 

Yeni Üye
3 Eki 2018
39
43
"bu arada satıcı bana dese kutusu yok.kesinlikle almazdım" yazmışsın

satıcı 55ua8300 satıyorum mu dedi, favorit 5511 satıyorum mu dedi?

T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
"bu arada satıcı bana dese kutusu yok.kesinlikle almazdım" yazmışsın

satıcı 55ua8300 satıyorum mu dedi, favorit 5511 satıyorum mu dedi?
ben ürünün kodunu bilmiyorum.sadece özelliklerine bakarak aldım.yani kutuda favorit veya vestel olayından çok bunu vestel mağazasından aldığımı biliyorum.
kutuda vestel yazdığı için açtım ve ürün favorit marka olarak konulmuş.
aslında ürünü eşim teslim almış kargodan
zaten satıcı bize diyorki ürünü açtığınız için geri alamam değişim yapamam
e be kardeşim açmadan ne bilecem içinde ne var.
anlayacağınız bunlar bunu huy edinmiş.
mesela araçalıyorsun kangoo yazıyor arkasında ama ürün renault
neyse anlayan anladı hala şüphe edecek neyi kaldı bilmem.
utanacak utanmamış iken ne desek boş
EDEP YAHU
Dip not: favorit diye modelin kutusu yokmuş sanırım:)hiç üretilen bir kutu görülmemiş.gören varsasölesin kutusunda favorit yazan bir kutu

B Çevrimdışı

buzzluck 

Yeni Üye
3 Eki 2018
39
43
bildiğim kadarıyla 40" üzeri tüm tvlerin servis tarafından kutusunun açılıp kurulması gerekiyor.
neyse umarım sorununuz çözülür

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt