Vestel Venüs z40

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu telefonlar her çıktığında ''iyi ki Z30 almamışım, Z30 çıktığında ''iyi ki Z20 almamışım'' diyorum :kiskis

Tabi bu Vestel özelinde değil, telefon modellerinin ne kadar çabuk çıktığı ve binlerle lira ödeyerek satın aldığınız telefonun 3-5 ay içerisinde nasıl da eski model olduğunu vurgulamak istemiştim. :ok

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
n11.com'dan Vestel Venus Z40 Derin Mor Cep Telefonu seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu telefonlar her çıktığında ''iyi ki Z30 almamışım, Z30 çıktığında ''iyi ki Z20 almamışım'' diyorum :kiskis

Tabi bu Vestel özelinde değil, telefon modellerinin ne kadar çabuk çıktığı ve binlerle lira ödeyerek satın aldığınız telefonun 3-5 ay içerisinde nasıl da eski model olduğunu vurgulamak istemiştim. :ok
Evet cep telefonu piyasası bu şekilde.. Yeni çıkan telefon sanki iki yıl bu model gidecek diye bir tanıtımlar reklamlar...Bunun çaresi bir modelde iyi bir karar kılmak en az iki yıl kullanmak.. Fakat teknoloji her daim yenileniyor insanın her yeni modelde de aklı kalmıyor değil.. Bilhassa teknoloji hastası birisiyseniz..?

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Ekran, 6,4" 1080 x 2340 FHD Plus AMOLED 404 PPi = Güzel
CPU, ARM Mali-G72 = İdeal
Ram, 4GB = Günü kurtarır ama ileriye ışık vermez
Rom, 128GB = Güzel
Batarya, 3500 mAh = Günü kurtarır, ideal
4.5G, Lte Cat 7 yani 300 Mbps indirme, 100 Mbps yükleme = Güzel
Bağlantı, wifi ac desteği = ideal
Bağlantı, bluetooth 4.2 = ideal

Fiyat, 3150 teale = pahallı bence.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ram, 4GB = Günü kurtarır ama ileriye ışık vermez

Bunu nasıl göremezler, +2 gb ram maliyeti ne olabilir ki mesela.

Düşünün ki fabrika olarak toptan ve kurumsal alışveriş yapıyorsunuz, Bence usd dahi değil cent derecesinde alınabilir sanki diye düşünüyorum.

Çok mu abarttım acaba? :alala

S Çevrimdışı

sarper28

Aktif Üye
24 Şub 2018
221
Bunlar nasıl paraya kıyıp amoled çakmış hayret. Bir inceleyelim telefonu.

Allahım bu ne, 3k fiyat etiketi koyarken utanmadı mi bunlar anlamıyorum bu neyin kafası ya, mediatek işlemci 16mp ois desteği olmayan kamera, mercek çapı Allah bilir kaç. F2.0 değilse ne olayım.

Kafa yok mu bunlarda kullanmak mi istemiyorlar, xiaomi girmiş oppo girmiş TCL gelmiş vsvs sen 3k ya koyduğun telefonu xiaomi 1k ya satmıyor.

Diyecek çok şeyim var cidden karşılarına oturup neden demek istiyorum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
şahsi fikrim xaomi mi 9 t 2600 tl ye Türkiye garantili satılırken venüs z40 ın şansı yok.

Yazılım deseniz zaten yok saf android tadında.Tasarımı yapıyorlar ellerine sağlık ama fiyat politikaları hala yanlış.Sat şu aleti 2000 tl ye herkes alsın.Maliyet imkanları vs . son kullanıcı olarak beni ilgilendirmez elin çinlisi yapıp ağır vergiler altında eşdeğer modeli 2600 e satıyorsa sende daha aşağıya satacaksın , satamıyacaksak gidip televizyon üretmeye devam edeceksin benim şahsi görüşüm bu yönde.Destek amaçlı venüs 5580 aldık fiyat performans ürünüydü zamanında ama 3 kere arıza verdi eşim 2. telefon olarak kullanıyor.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Telefonun çıktığını bir iki gün önce okumuş, hatta konu açmayı bile düşünmüş ama fiyatını görünce gerek görmemiştim. Benim bildiğim bir ürün piyasaya çıktığında, ki dışarıda genelde böyle olur, ürünün daha fazla kişiye ulaşması ve dolayısıyla bilinirliğinin artması adına lansman, tanıtım, kampanya fiyatı adı altında kısa bir süreliğine de olsa daha erişilebilir fiyatlarla tüketicilere sunulur. Bizimkiler ise bu fiyattan ne kadar satsak kar diye düşünüyorlar sanırım. Hatırlayalım gm 9 pro örneğini. İlk çıktığında 2900 lira fiyatı vardı - sunduğu özelliller de fena değildi - ama şimdi neredeyse yarı fiyatına alınabiliyor. Merak etmiyor değilim; ilk çıktığında 2900 lira olmayıp; şimdiki gibi 1500 lira da olmayıp 2000 lira civarına satılsaydı, şimdi daha çok kişi o telefonu kullanıyor olmaz mıydı? Zaten bir ürünün ilk fiyatıyla 1 yıl sonraki fiyatı arasında yaklaşık 50% fark varsa o ürün pek de kaliteliymiş izlenimi vermez bana. Neticede gerçekten kalietli bir ürünün ederi bellidir. Marka imajına zarar vermemek adına aşırı şekilde düşmez. Ya da üretici tüketicilere karşı iyi niyetli değildir. Kısa vadede az da satsa çok kar etmek istiyordur. Zaten bizim yerli markaların bence genel sorunu da olaya uzun vadeli bakmamaları.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu fiyat ile rekabet edemez.
Vestel istese Türkiye'nin Xiaomi'si olurdu ama bunu yaşayarak öğrenecek bence.
Xiaomi Mi Store'lar yavaş yavaş açılıyor.
TV'lerini de getirmeye başladılar.

Pazarı fazla ciddiye almamalarının bedeli biraz kötü olacak bence.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
z40 blu bold n1 çıktı yazık diyorum üzerine vestel Venüs yapıştırıp satıyorlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt