Vestel Venüs z40

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
şaka gibi yaa !!!

yurt dışı fiyatı 199 dolar !!!

bu günkü kurla 1156 tl.

yurt içi fiyatı 3149 tl.

aynı tel.i yurt dışından alsan, pasaport için 1500 tl versen yine kardasın yine kardasın !!!

(pasaporta telefon işletmek gibi enterasan bi vergi türü alan başka bi devlet var mıdır şu koca dünyada_??)

hiç bi şey yapmadan çok şey kazanan başka bi devlet_?

mercedes, bmw arabayı yapar, kendi vatandaşına 10 liraya satar,

bizim devletimiz aynı arabayı kendi vatandaşına satar ama der ki, bi tane sana al, bi tane bana !!! 20 lira !!!

aynısı bu telefon işinde de var kılda da var tüyde de !!! yazıklar olsun, ne diyim.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Güzel telefona benziyor ama doğru düzgün yazılım desteği alnayacağına adım gibi eminim. Ah nokia mecbur ettirdin bizi bunlara. Adam olsaydın da düzgün telefonumuz olaydı

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
zaten en büyük ayıp bunun yerli milli olarak algı yaratılarak satılmasına göz yuman devlette.

Her foruma ,her paylaşıma yazdım bunu vatandaş ne aldığını bilmeli.Milliyetçilik duygusunu yerler altına alan vestele de yazıklar olsun diyorum bir vestelsever olarak.Ama adamlarda işi biliyor arkasında made in manisa vs. aynı şekilde reklamlarda böyle bir ibare yer almıyor.Nasılsa önceden millet anımsıyor vestel venüs yerli milli ya bak adamlar bu sefer yapmış abi dedirtecek model koymuşlar ortaya.Şu telefonu 2000 e satsalar yine laf etmeyeceğim de 3500 nedir yani.

Eşimin Venüs 5580 in batarya şişti çıkma göndermişler ses etmedim bugün dh da gördüm elemanın biri göndermiş 5580 garantisi bitmiş sıfır batarya almak istemiş ücretli olaral ama ellerinde 5580 in batarya kalmamış 790 küsür liraya e2 verelim demişler.Adamda gitmiş thh tine şikayet etmiş haklı olarak kanun gereği malın ömrü boyunca yedek parça bulundurmaları gerek.

Lafın özü vestel Venüs projesini bir an önce sonlandırmalı marka imajına zarar veriyor.Biz düşünüyoruz da bu yöneticiler üst düzey yetkililer nasıl düşünemiyor bir markayı bitirmek bu kadar mı kolay.Zaten vestel olmuş fasoncu kendi markasına bile önem vermiyorlar umurlarında değil.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Güzel telefona benziyor ama doğru düzgün yazılım desteği alnayacağına adım gibi eminim. Ah nokia mecbur ettirdin bizi bunlara. Adam olsaydın da düzgün telefonumuz olaydı

hocam Venüs te zaten yazılım desteği yok.Media tek platformu ne veriyorsa geliştiriciler vestel de onu veriyor yani kendi yaptığı bir geliştirme yok açıkcası yazılım birimi bile olduğundan şüphe duyuyorum.Sanırsam ürettiği anakartların şase şeması bile hazır.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Gerçekse kötü olmuş. :bilmiyom

açıkcası ülkemizr kattığı katma değerden , istihdam dan en önemli marka algısından bende üzüldüm.Niye biz gelişmiş teknoloji ürünü üretmeyelim diyorduk ,istesek en iyisini en güzelini yaparız diyorduk.Anladım ki devlet ,şirket ve vatandaş olarak herşeye ticari gözle bakarsak olmuyormuş bu işler .Öyle kuru kuru yerli milli diyerek de milletçilik duygusunu yerler altına alarak gene hiç olmuyormuş.İlk serilerinden beridir eşe dosta baba dede telefonu , 2 . telefon , iş telefonu olarak aldırttım.Hatta eşimde 2. telefon olarak 5580 kullanıyor.Ama artık benim için bitmiştir.Hani diyeceğim biz onlara ürettik ama şirket amerikan şirketi hiç sanmıyorum ??
olarak

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
açıkcası ülkemizr kattığı katma değerden , istihdam dan en önemli marka algısından bende üzüldüm.Niye biz gelişmiş teknoloji ürünü üretmeyelim diyorduk ,istesek en iyisini en güzelini yaparız diyorduk.Anladım ki devlet ,şirket ve vatandaş olarak herşeye ticari gözle bakarsak olmuyormuş bu işler .Öyle kuru kuru yerli milli diyerek de milletçilik duygusunu yerler altına alarak gene hiç olmuyormuş.İlk serilerinden beridir eşe dosta baba dede telefonu , 2 . telefon , iş telefonu olarak aldırttım.Hatta eşimde 2. telefon olarak 5580 kullanıyor.Ama artık benim için bitmiştir.Hani diyeceğim biz onlara ürettik ama şirket amerikan şirketi hiç sanmıyorum ??
olarak

Montaj ile de katma değer yaratılır elbet ama işlemci tasarlayıp üreten firma kadar katma değer yaratılamaz.
En son yazılım çağı vardı, o da kaçtı. :bilmiyom

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Montaj ile de katma değer yaratılır elbet ama işlemci tasarlayıp üreten firma kadar katma değer yaratılamaz.
En son yazılım çağı vardı, o da kaçtı. :bilmiyom
montaj ile ancak ürettiren firmanın kölesi oluruz hocam.Her şeyin başı inovasyon ve arge yoksa çinde bunu parça başı 20 dolara ürettirecek 50 tane firma buluruz.

kaçıralım bakalım daha neler kaçaçak güzel ülkemden.En son yağmur küstü ,toprak küstü ülkeme tarım ülkesi olmayı da kaçırdık.Başımızdakilerin siyasi kavgaları , beceriksizlikleri yüzünden olan ülkeme , milletime oluyor malasef ...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
montaj ile ancak ürettiren firmanın kölesi oluruz hocam.Her şeyin başı inovasyon ve arge yoksa çinde bunu parça başı 20 dolara ürettirecek 50 tane firma buluruz.

Montajda ancak Xiaomi gibi düşük maliyetlerle veya düşük kâr marjı ile ciddi anlamda rekabet gücü sağlanabilir.
Vestel hatırı sayılır bir servis altyapısına sahip. Xiaomi'de henüz böyle bir durum söz konusu değil.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Montajda ancak Xiaomi gibi düşük maliyetlerle veya düşük kâr marjı ile ciddi anlamda rekabet gücü sağlanabilir.
Vestel hatırı sayılır bir servis altyapısına sahip. Xiaomi'de henüz böyle bir durum söz konusu değil.

Yok bende sizin gibi xaomi yi montajcı olarak görüyordum ama 8 aydır note 6 pro kullanıyorum adamlar iPhone tadında Android cihaz üretiyorlarmış alınca anladım.Arayüzü kamerası yazılımı on numara.

Özellikle son çıkardıkları alpha tam ekran cihaz , mi 9 t ile ilk pop up kamera gibi cihazlardan da belli oluyor ki adamlar montajcı değil başlıbaşına argesi olan inovasyonu olan ayrıca düşük ücret ile son teknolojiyi kullanıcıları buluşturan tüketici dostu bir marka Xiaomi.

Ayrıca adamlar başlı başına bir teknoloji firması şemsiyeden tutunda robot süpürge , ağ ürünleri , ismini cismini sayamayacağım bir sürü ürünü olan çinin babayiğit firmasıdır xiaomi.

ha evet Huawei gibi işlemcisi , Samsung gibi bellek , ekran ,kamera vs. bileşen üreten bir firma değil ama artık devir arge inovasyon devrimi dediğim gibi .

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
haramiler de Avrupa bizi kıskanıyor diye avutuyor kendi kütlesini... :saskin

hehe avutsunlar bakalım kendi kendilerine düşman olmaya başladılar haberleri yok.?

az önce dh ta konu gördüm elemanın biri sandisk ssd si 2. yılda bozulmuş n11 üzerinden aldığı firmaya başvurmuş firma garantisi bitmiş yapabilecek birşey yok demiş.Adam da sandisk Polonya merkeze yazmış alıcı ödemeli gönderin yenisini gönderelim demişler.Konuda dikkatimi çeken birkaç cümle oldu
" Avrupa da insanlar bu şekilde muamele görüyorlar insan gibi "

"Bir arkadaşım avrupalılar için yanımda şey demişti : Müslüman olan biziz ama müslüman gibi yaşayanlar onlar. Gerçektende doğru, sorsan ülkenin çoğu müslüman ama islamın yasak kıldığı dolandırıcılık,sahtekarlık,hırsızlık hat safhada.

Umarım bir gün bizim ülkemizde de öyle esnaflar görürüz."

"Yurt dışında firmaların çoğu böyle. Müşteri memnuniyeti birinci öncelik, kazanacakları para değil. Kaldı ki, bu memnuniyeti sağladıkları zaman, zaten fazlasıyla para kazanacaklarının da farkındalar.
Aksi gibi durumlar ancak, karaktersiz, haysiyetsiz, sadece kendisini düşünen, bencil yaşayan insanların bulunduğu toplumlarda görülür. Bu ülke, asla ama asla o seviyede olamaz, olamayacak da hiçbir zaman.
Atatürk ve İnönü'den sonra, mantıklı 1 tane iş yapan devlet adamının gelmediği ülke, bugünden sonra değişmez. İnsan yapısı da belli zaten."

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
hehe avutsunlar bakalım kendi kendilerine düşman olmaya başladılar haberleri yok.?

az önce dh ta konu gördüm elemanın biri sandisk ssd si 2. yılda bozulmuş n11 üzerinden aldığı firmaya başvurmuş firma garantisi bitmiş yapabilecek birşey yok demiş.Adam da sandisk Polonya merkeze yazmış alıcı ödemeli gönderin yenisini gönderelim demişler.Konuda dikkatimi çeken birkaç cümle oldu
" Avrupa da insanlar bu şekilde muamele görüyorlar insan gibi "

"Bir arkadaşım avrupalılar için yanımda şey demişti : Müslüman olan biziz ama müslüman gibi yaşayanlar onlar. Gerçektende doğru, sorsan ülkenin çoğu müslüman ama islamın yasak kıldığı dolandırıcılık,sahtekarlık,hırsızlık hat safhada.

Umarım bir gün bizim ülkemizde de öyle esnaflar görürüz."

"Yurt dışında firmaların çoğu böyle. Müşteri memnuniyeti birinci öncelik, kazanacakları para değil. Kaldı ki, bu memnuniyeti sağladıkları zaman, zaten fazlasıyla para kazanacaklarının da farkındalar.
Aksi gibi durumlar ancak, karaktersiz, haysiyetsiz, sadece kendisini düşünen, bencil yaşayan insanların bulunduğu toplumlarda görülür. Bu ülke, asla ama asla o seviyede olamaz, olamayacak da hiçbir zaman.
Atatürk ve İnönü'den sonra, mantıklı 1 tane iş yapan devlet adamının gelmediği ülke, bugünden sonra değişmez. İnsan yapısı da belli zaten."
Maalesef ki maalesef durum bu... İşin daha da acısı bu durumu savunmak için ortaya çıkanlar var... :kas

Sosyal medyada bir tespit okudum ki, günümüz şartlarını düşününce tespitin doğruluğu üzdü beni...

İhvancılar ve siyasal İslamcılar için bu ülke düzeni "Darül Harp'tir" ne kadar zarar verilirse ne kadar çalınıp çırpılırsa o kadar iyidir... :bye

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
n11.com'dan Vestel Venus Z40 Derin Mor Cep Telefonu seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Evet cep telefonu piyasası bu şekilde.. Yeni çıkan telefon sanki iki yıl bu model gidecek diye bir tanıtımlar reklamlar...Bunun çaresi bir modelde iyi bir karar kılmak en az iki yıl kullanmak.. Fakat teknoloji her daim yenileniyor insanın her yeni modelde de aklı kalmıyor değil.. Bilhassa teknoloji hastası birisiyseniz..?
TKartaL tkartal Merhaba, vestel z40'tan memnun musunuz?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt