VESTEL Venüs Cep telefonu yazılım talep konusu

D Çevrimdışı

Dogallıkla5870

Yeni Üye
21 Mar 2020
31
74
Merhaba. saat 13 sularında Vestel Venüs cep telefonu başlıklı yere sorunumu yazdım. Gezinirken bu sayfayı ve telefonla ilgili taleplerimizi yazabileceğimizi gördüm. Aynı talebimi buraya da yazıyorum. v3 5570 model telefonumun Vcam "sistem dosyası" virüslü ve silinmiyor. Format fayda etmiyor. Aynı sistem dosyası yeniden yükleniyor. 4 kez format attım aynı sorun, duruyor. Tek çare yazılım atmak görünüyor. v1.3.50 veya v1.3.80 yükleyicisiyle gerekli oldu saygılar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Merhaba. saat 13 sularında Vestel Venüs cep telefonu başlıklı yere sorunumu yazdım. Gezinirken bu sayfayı ve telefonla ilgili taleplerimizi yazabileceğimizi gördüm. Aynı talebimi buraya da yazıyorum. v3 5570 model telefonumun Vcam "sistem dosyası" virüslü ve silinmiyor. Format fayda etmiyor. Aynı sistem dosyası yeniden yükleniyor. 4 kez format attım aynı sorun, duruyor. Tek çare yazılım atmak görünüyor. v1.3.50 veya v1.3.80 yükleyicisiyle gerekli oldu saygılar.
virüslü olduğu nasıl belli oluyor acaba ,vcam mı yoksa ucam mı :alala

D Çevrimdışı

Dogallıkla5870

Yeni Üye
21 Mar 2020
31
74
virüslü olduğu nasıl belli oluyor acaba ,vcam mı yoksa ucam mı :alala
Merhaba sayfaya geç girdiğimden mesajınızı geç gördüm. Teşekür ederim. Vcam ve avast antivirus buluyor. Sistem dosyası olduğu için kaldıramadığını uyarıyor. Sorunu gider diyorum. Ve antivirus Vcamı açıp "devre dışı bırak" kısmını kapatmamı istiyor. Ancak devre dışı bırak kısmı aktif değil. Durmaya zorla kısmı aktif. Durmaya zorluyorum. Ancak bir süre sonra burası yine aktif oluyor. VPN yi ben açıyorum günde üç dört kez VPN kapanıyor. Telefon geçişleri ve duyarlılık zaman zaman bıktırırcasına çok azalıyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Merhaba sayfaya geç girdiğimden mesajınızı geç gördüm. Teşekür ederim. Vcam ve avast antivirus buluyor. Sistem dosyası olduğu için kaldıramadığını uyarıyor. Sorunu gider diyorum. Ve antivirus Vcamı açıp "devre dışı bırak" kısmını kapatmamı istiyor. Ancak devre dışı bırak kısmı aktif değil. Durmaya zorla kısmı aktif. Durmaya zorluyorum. Ancak bir süre sonra burası yine aktif oluyor. VPN yi ben açıyorum günde üç dört kez VPN kapanıyor. Telefon geçişleri ve duyarlılık zaman zaman bıktırırcasına çok azalıyor.
Bu gün biraz araştırdım ,baldıza aldırmıştım bu telefondan ,yeğeni arayıp sordum ,sanırım vestelin bazı modellerinde vcam uygulaması var ,acaba uygulamayı virüs olarak görmesin avast :alala
Devre dışı bıraktıktan sonra ana program tekrar atıyor olmasın,yeğen "enişte bazen kamera durdu" diyor ,bende belleği boşaltıyorum ,düzeliyor" dedi ,hatta bir arkadaşı başka bir program önermiş ama baldız çok anlamadığından ve kamerayı da kullanmadığından yüklememişler ,eğer istersen bendeki vestelin kamera programını verebilirim ,apk olarak.

D Çevrimdışı

Dogallıkla5870

Yeni Üye
21 Mar 2020
31
74
Bu gün biraz araştırdım ,baldıza aldırmıştım bu telefondan ,yeğeni arayıp sordum ,sanırım vestelin bazı modellerinde vcam uygulaması var ,acaba uygulamayı virüs olarak görmesin avast :alala
Devre dışı bıraktıktan sonra ana program tekrar atıyor olmasın,yeğen "enişte bazen kamera durdu" diyor ,bende belleği boşaltıyorum ,düzeliyor" dedi ,hatta bir arkadaşı başka bir program önermiş ama baldız çok anlamadığından ve kamerayı da kullanmadığından yüklememişler ,eğer istersen bendeki vestelin kamera programını verebilirim ,apk olarak.
Merhaba mutlu yıllar. Bu 5570 model telefonda bende iki tane var. İkincisi evde kullanılıyor. Onda da avast antivirus kurulu. Aynı sorun onda yok. Başka demo antivirus programlarına da tarattım aynı sorunu onlar da buluyor. 3 senedir böyle bir sorunyoktu. son 4-5 gündür var. Telefon durduk yerde kapanıyor.

Anlıyorum ki zararlı kod program yükleniyor. Tel kendisini ressetliyor. Format atıyorum. Gayet sorunsuz çalışıyor. Format sonrası telefon birgün, iki gün iyi çalışıyor sonra aynı durum oluşuyor . Bu sorun son birkaç aydır bu şekilde sürdü. Ta ki kendisini kapatma süresi uzamaya başladı. Format sonrası bir hafta sonra kendisini ressetleyecek düzeye geldi. Bir kaç hafta sonraki son ressetleme sonrasındaki ilk kurulum ve açılışla birlikte antivirus programı bu durumu ortaya koydu. Son beş altı gündür kaç tane format attıysam sonuç nafileydi.

Not kamerayı hemen hemen hiç kullanmadım kullanmıyorum da. Sanki bir şey tebelleş olmuş gibi cebelleşiyorum. Ben silip o yeniden kendisini yüklemeden inatlaşmış olacak ki Zararlı kod kendisini sistem dosyasına gizlemekten başka çare bulamamış olmalı! diye düşünmeye başladım. Yeni bir yazılım atmaktan başka çare görünmüyor.

Vestelin kendi market programı ben istemeden kendisini güncelleyip sürüm 2.6.6 KAMERA adlı programı kuruyor. Bunun kaldır kısmı aktif. Şimdi baktım çalışıyor. Tüm sorun virüslü ve çok yüksek düzeyde kritik uyarısı veren VCamı kaldıramamak. Bunun yapmak için de eskisini silip yeni bir 5570 model sistem dosyasını telefona yüklemekten başka çare yok gibi. Saygılar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri