Vestel ve diğer markalarda trt 4k da titreme sorunu

V Çevrimdışı

veli1990

Aktif Üye
17 Eki 2017
73
Ado' Alıntı:
2 TV de 4K yayınları takip ettim 10 dakikamı ayıraraklakin bu anlamda bir sorun göremedim. Yine de bir ara bir futbol müsabakasına denk getirip o esnada tekrar dikkatli şekilde izleyip kontrol edeceğim.  :ok:

havadan kamera geçişlerde yeşilliklere bak o zaman fark edersiniz titremeyi

V Çevrimdışı

veli1990

Aktif Üye
17 Eki 2017
73
Merhaba 
Salı günü olan trt 4k maç canlı yayında titreme sorunu yoktu 
Sizler ne diyorsunuz 

M Çevrimdışı

Merkans

Yeni Üye
30 Eki 2017
22
Evet ben de titreme farketmedim

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merkans' Alıntı:
Evet ben de titreme farketmedim

Şahsen takip etme şansım olmadı lakin maçı bahane ederek iki arkadaşımdan takip etmelerini rica ettim, odaklanmaları gereken husus da izah ettim lakin bu anlamda bir şey fark etmedikleri cevabı aldım. Yine de ilk fırsatta kendim de takip edeceğim.

Futboldan da hiç haz etmem ama izleyeceğiz artık :kıskıs:

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
arkadaşlar vestel 50ud6300 tv kullanıyorum trt 4k da ki titreme sorunu bende de var ürünü geçen ay aldım geldiği ilk gün dikkatimi çekti

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
şimdi tüm arkadaşların yazılarını okudum maç yayınında yapmıyor ama trt 4 k nın yüksekten çekilen görüntülerinde bariz titreme var aynı zaman da zaman zaman yayın takılıyor ama buna yapacak bir şey olduğuna inanmıyorum eğer hata varsa dahi yayınla alakalı deyip baştan atarlar geçmişte yaşattılar

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
trt 4k yayınında titreme sorunu yaşayan arkadaşlara bu yazım geçen ay  50inç 4k özellikli bir vestel tv aldım  bahsedilen titreme olayı bende de olunca acaba yayın kaynaklı mı yoksa panel kaynaklı mı diye youtubeden 4k çözünürlüklü (3840x2160)  5 adet farklı 10 ar dakikalık toplamda 40 dakikalık  görüntü indirdim havadan drone ile çekilmiş görüntüler yeşil ormanlar denizler özet olarak hiç bir görüntüde titreme yoktu durumun trt 4 yayını ile alakalı olduğunu anlamış oldum sizlerinde bilgisi olsun

M Çevrimdışı

Merkans

Yeni Üye
30 Eki 2017
22
Kardeşim hangi uygulama ile hangi formatta indirdin, belirtirsen ben de denemek istiyorum, ben webm formatında indirebildim şimdilik

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Merkans kardeş wbm formatında indirdim tv açmadı mkv formatında indirdim yine açmadı kamera video isiyle ugrastigim dönüştürücü programlar var onun formatını dönüştürdüm tv görüntüyü açtı birde sunu anlamış oldum trt 4k su an gerçek 4k yayın yapmıyor  ya da yayınlanan görüntüler gerçek 4k değil çünkü youtuben indirip izlediğim videoların görüntü kalitesi çok canlı ve netti doğa belgesel çekimlerinde detaylar çok belliydi trt 4 k da her görüntü hava çekimlerinde titreme olmakta fakat youtube den indirdiğim videolarda olmadı artik bu trt 4k daki durum nedir soru işareti ilk basta benim tv ye mi özel dedim sonra formdaki arkadaslarda aynısını deyince ornek videolar indirdim bir sorun çıkmadı

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
keskinlik ayarını düşürsek mi diye düşünüyorum, yukarıdan yapılan çekim hareket halinde olduğu için keskinlik ayarıda bunu dengelemeye çalışıyorken yaşanıyor olabilir belki, henüz daha almadım tv yi ama 65 inç 4k almayı düşünüyorum, trt dışında diğer uydulardaki 4k yı test etme şansı olan var mı

V Çevrimdışı

veli1990

Aktif Üye
17 Eki 2017
73
Merhaba ilk konu başlığı açan kişi benim

Öncelikle trt 4k titreme sorunu nedir biliyor musunuz trt 4k yayını gerçek 4k yayın yapmıyor eskiden yalnız başına hd olan trt yayın vardır 
eskiden yalnız başına trt hd yayın kapalı şimdi ise trt hd yayınlarının yayınlıyor trt 4k yani şunu demek istiyorum  3840×2048 çözünürlüğünden gelmiyor yayın trt 4k a 720x1280 ile 1080 x 1920 çözünürlüğünden geliyor yayın  geldiği zaman ortada titreme sorunu çıkıyor havadan kamera geçişlerde ve trt 4k canlı yayında ile internetteki 4k demo videolarda  titreme sorunu yok  

inşallah detaylı anlatım olmuştur

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
veli1990' Alıntı:
Merhaba ilk konu başlığı açan kişi benim

Öncelikle trt 4k titreme sorunu nedir biliyor musunuz trt 4k yayını gerçek 4k yayın yapmıyor eskiden yalnız başına hd olan trt yayın vardır 
eskiden yalnız başına trt hd yayın kapalı şimdi ise trt hd yayınlarının yayınlıyor trt 4k yani şunu demek istiyorum  3840×2048 çözünürlüğünden gelmiyor yayın trt 4k a 720x1280 ile 1080 x 1920 çözünürlüğünden geliyor yayın  geldiği zaman ortada titreme sorunu çıkıyor havadan kamera geçişlerde ve trt 4k canlı yayında ile internetteki 4k demo videolarda  titreme sorunu yok  

inşallah detaylı anlatım olmuştur

ozaman gönül rahatlığıyla alabilirim teşekkürler çok güzel bir açıklama olmuş :ok:  iki ürün arasında kalmıştım 65UD8900 ile 65UB9100
gördüğüm kadarıyla birinde smart var 1000 hz slim led / diğerinde smart yok 1200 hz d-led..bakalım hayırlısı..

V Çevrimdışı

veli1990

Aktif Üye
17 Eki 2017
73
merhaba 
4k tv olanlara arkadaşlara sesleniyorum menüden ekran ayarlarındaki keskinlik diye ayar sıfır yaparsanız trt4k ki titreme sorunu geçiyor 
ben yaptım benimki geçti 

anemon Çevrimdışı

anemon 

Yeni Üye
1 Şub 2018
10
65ud8900 u 1 ay oldu alalı. Aynen hareketli yeşil manzara veya hareketli deniz manzaralarında bende de var titreme. Servis cihazı alıp bakmamız lazım diyor. 165 cm paneli götür getire vermek istemiyorum. Tavsiyenizi hemen uygulayıp sonuçlarını paylaşacağım.
Şayet servisin yapacağı bişey yoksa hiç vermeyelim

Geri
Üst Alt