Vestel ve diğer markalarda trt 4k da titreme sorunu

V Çevrimdışı

veli1990

Aktif Üye
17 Eki 2017
73
Merhaba arkadaşlar benim adım Veli DİNÇER

Vestel ve diğer markalarda trt 4k da titreme sorununa çözüm bulalım 
bu sorun donanımsal  mı yoksa yazılımsal mı yada test yayını olduğu için mi 
Bu Konu Başlık altından paylaşalım 
gerekir ise uzmanlardan ve profesörlerden sesimizi çıkaralım

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Güzel bir düşünce olmuş.

Diğer platformlarda daha önce de bu tarz örgütlenmeler sonucu kuruma baskı yapıp karşılığında sonuç da alabilmiştik.

Tabi MB100 konusunda istediğimizi alamadık lakin yine de bizler bu girişimlerimize son vermeyeceğiz.  :ok:

M Çevrimdışı

Merkans

Yeni Üye
30 Eki 2017
22
Aynı durum benim tv de de var. 65ud8900

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merkans' Alıntı:
Aynı durum benim tv de de var. 65ud8900

Ben henüz şu konu ile ilgilenemedim ama aklımda, mutlaka test edip duruma göre fabrikadaki arkadaşlarla irtibat kuracağım.  :ok:

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
veli1990' Alıntı:

merhabalar hocam bu 4k da titreme derken afburun bende ve bence diyeyim "bakmakla" "görmek" gerçektende farklı şeyler doğrudurda dikkatimizden kaçmış olabilir sizin bariz tespitiniz tam nasıl ne şekilde farkettiniz ? ara aramı sık sık tekrar mı uydumdada vardı bir özellik ondan bahsederek konuyada açıklık getirim mesela 4k yayın varsa bilgisinde ve üzerindeki ledden uhd yayın olduğunu belirtirdi aynı kanalda uhd yayın olmadığında çözünürlük bilgisi düşerdi ve ledim yanmazdı ondan o yayınlardaki aradaki fark haliyle rahat netliktende farkedilebiliyoduda inanın titreme olarak hiç dikkat etmemişim o gözlede derlerya alıcı gözle bakmamıştım :) şimdi uhd kanalları arasında gezinince bu konu aklıma geliyo bekliyom titricekmi diye :))) tr dışında astra ve hotbird dede bakıyom ama neden yakalayamadım sadece arada yayında ses yada görüntüde anlık takılma denek gelebiliyo onu farkettimama dediğim gibi  65 vestel 55 ve 43 samy var uhd olarak cidden ben farkedemedim  yayınsalda denk mi gelmiyor acaba  yada evet yayınlar arası 4K UHD bir televizyonun 25P mi, 30P mi, 50P yada 60P mi yayın yaptığınıda anlayamadığımızdan omu titreme hissi veriyor acaba göze? Piyasaya 4K olarak sunulan ancak 3K (2880’e 2160 RGBW panelli) olan televizyonlar olduğu gibi tüm yayınları 4k veremeyebiliyolar demekki ?  şimdilik tek titreme gözümün seyirmesi titricekmi diye gözü kırpmadan bakarken sulanarak :)ama gözlemlerim devam ediyor ama  :)

V Çevrimdışı

veli1990

Aktif Üye
17 Eki 2017
73
teknolojix' Alıntı:
veli1990' Alıntı:

merhabalar hocam bu 4k da titreme derken afburun bende ve bence diyeyim "bakmakla" "görmek" gerçektende farklı şeyler doğrudurda dikkatimizden kaçmış olabilir sizin bariz tespitiniz tam nasıl ne şekilde farkettiniz ? ara aramı sık sık tekrar mı uydumdada vardı bir özellik ondan bahsederek konuyada açıklık getirim mesela 4k yayın varsa bilgisinde ve üzerindeki ledden uhd yayın olduğunu belirtirdi aynı kanalda uhd yayın olmadığında çözünürlük bilgisi düşerdi ve ledim yanmazdı ondan o yayınlardaki aradaki fark haliyle rahat netliktende farkedilebiliyoduda inanın titreme olarak hiç dikkat etmemişim o gözlede derlerya alıcı gözle bakmamıştım :) şimdi uhd kanalları arasında gezinince bu konu aklıma geliyo bekliyom titricekmi diye :))) tr dışında astra ve hotbird dede bakıyom ama neden yakalayamadım sadece arada yayında ses yada görüntüde anlık takılma denek gelebiliyo onu farkettimama dediğim gibi  65 vestel 55 ve 43 samy var uhd olarak cidden ben farkedemedim  yayınsalda denk mi gelmiyor acaba  yada evet yayınlar arası 4K UHD bir televizyonun 25P mi, 30P mi, 50P yada 60P mi yayın yaptığınıda anlayamadığımızdan omu titreme hissi veriyor acaba göze? Piyasaya 4K olarak sunulan ancak 3K (2880’e 2160 RGBW panelli) olan televizyonlar olduğu gibi tüm yayınları 4k veremeyebiliyolar demekki ?  şimdilik tek titreme gözümün seyirmesi titricekmi diye gözü kırpmadan bakarken sulanarak :)ama gözlemlerim devam ediyor ama  :)

Merhaba
havadan kamera geçişlerde yeşilliklere bak o zaman fark edersiniz titremeyi

M Çevrimdışı

Merkans

Yeni Üye
30 Eki 2017
22
Aynen benim tv de de öyle, trt 4k havadan hareketli kamera çekimlerinde bariz bir şekilde görüyorum, hatta ben drone çekiminden mi kaynaklı diye düşündüm, hotbird de 4 k varsa bir de ordan deniim o zaman, tabi hotbird çanağı çalışıyorsa deneyeceğim.

impossible Çevrimdışı

impossible

Yeni Üye
15 Kas 2017
68
Ado hocam 4k uhd uydu alıcılarının piyasalarda 1500 ila 2000 TL civarlarında. Vestel ve diğer tv lerdeki 4k uydu alıcıları yazılımlamı gösteriyor 4k kanalları. Mesela D smart uydu alıcısı hd olmasına rağmen gösteriyormuş.

impossible Çevrimdışı

impossible

Yeni Üye
15 Kas 2017
68
impossible' Alıntı:
Ado hocam 4k uhd uydu alıcılarının piyasalarda 1500 ila 2000 TL civarlarında. Vestel ve diğer tv lerdeki 4k uydu alıcıları yazılımlamı gösteriyor 4k kanalları. Mesela D smart uydu alıcısı hd olmasına rağmen gösteriyormuş.

:flag: :flag:

V Çevrimdışı

veli1990

Aktif Üye
17 Eki 2017
73
impossible' Alıntı:
impossible' Alıntı:

4k için sadece uydu alıcısı uhd yada 4k olacak  hd olan uydu alıcıları da göstermez 4k ı  sadece sesi çıkar 

V Çevrimdışı

veli1990

Aktif Üye
17 Eki 2017
73
impossible' Alıntı:
impossible' Alıntı:

4k için sadece uydu alıcısı uhd yada 4k olacak  hd olan uydu alıcıları da göstermez 4k ı  sadece sesi çıkar 

M Çevrimdışı

Merkans

Yeni Üye
30 Eki 2017
22
Konu başlığını açan arkadaşım diğer tv lerde de titreme sorunu var demişssin, sen bu duruma diğer tv lerde de mi rastladın, hangi tvler örnek verebilir misin, bi de sen sorunun kaynağını bulabildin mi, konuyu tekrar hortlatmak istedim de...

V Çevrimdışı

veli1990

Aktif Üye
17 Eki 2017
73
Merkans' Alıntı:
Konu başlığını açan arkadaşım diğer tv lerde de titreme sorunu var demişssin, sen bu duruma diğer tv lerde de mi rastladın, hangi tvler örnek verebilir misin, bi de sen sorunun kaynağını bulabildin mi, konuyu tekrar hortlatmak istedim de...

merhaba 
vestel nin bütün markalarda ver  mesela regal gibi bu titreme sorunu var ama hala daha nedeni bulamadım
havadan kamera geçişlerde yeşilliklere bak o zaman fark edersiniz titremeyi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
2 TV de 4K yayınları takip ettim 10 dakikamı ayıraraklakin bu anlamda bir sorun göremedim. Yine de bir ara bir futbol müsabakasına denk getirip o esnada tekrar dikkatli şekilde izleyip kontrol edeceğim.  :ok:

Geri
Üst Alt