TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Bu konu başlığı altında VESTEL üretiminde olan
VESTEL
REGAL
SEG
FİNLUX
HI LEVEL
TVİSİON
TELEFUNKEN
HİTACHİ

ve daha hatırlayamadığım tüm TV ürünlerinin FULL yazılımlarını paylaşmaya çalışacağız.
Sizlerden tek ricamız, ''BULUNSUN'' mantığı ile yazılım talep etmemenizdir.
Eğer vestel ve üretimleri için güncelleme yazılımı arıyorsanız Tıklayınız

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

FULL YAZILIM İSTEMEK İÇİN SİZDEN İSTENENLER:

1= Televizyonun donanımı orijinal mi,yani ANA KART DEĞİŞMEDİ ise;
1A= TV ARKA KAPAĞINDAKİ ETİKET resmini OKUNAKLI olarak buraya ekleyin,Rakamlar mutlaka OKUNMALI
2= ANA KART değişikliği yapıldı mı?.ANA KART değişti ise SÖKÜLEN ve TAKILAN ana kartın MODEL bilgisini yazın.
2A= Örnek olarak SÖKÜLEN 17MB82, TAKILAN 17MB140 gibi.Ayrıca Mutlaka panel üzerindeki ETİKETİN resmini de ekleyin.
2B= Değişti ama birebir aynı MODEL KART takıldıysa, yeni takılan ana kartın üzerindeki ETİKET resmini buraya ekleyin.
3= Panel değişikliği yapıldı mı?Yapıldıysa,panel üzerindeki ETİKET resmini de konunuza MUTLAKA ekleyin.
4= TV' deki problemin ne olduğunu DETAYLI OLARAK mesajınıza ekleyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

ilkdmr' Alıntı:
Merhaba
Regal 50r5020u 4k TV mi 2+1 ses sistemine kulaklık bağlantısı ile bagladigimda televizyon kumandasindan ses açılip kapanmiyor,mecburen ses sisteminin ses açma kapama dugmesini kullanıyorum.sorunun yazilim ile ilgisi olabilirmi.
SN:7871162 700072

Merhaba;
İlgili sorunun çözümü için artık yazılım desteği yeterli olmaktadır. Daha önce sadece MB9X serisi için geçerli olan çözüm artık anakartların geneline yayılmaya başlamıştır.

G Çevrimdışı

girdap7

Yeni Üye
7 Eki 2017
11

İyi günler,

MB120 anakart için yurtdışından bulduğumuz 3.26 sürümünü yükledim fakat televizyonun bazı özellikleri çalışmaz oldu, eski 2.40.6 sürümüne dönmek istediğimde de televizyon açılmadan resetlemeye başladı. bende mecburen 3.26 sürümüne geri döndüm. televizyonumda 2.40.6 sürümüne dönebilmek için full yazılıma ihtiyacım var. verebilirseniz sevinirim.
Teşekkürler, 

50UB8300
S\N 7663720-600605

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

girdap7' Alıntı:
İyi günler,

MB120 anakart için yurtdışından bulduğumuz 3.26 sürümünü yükledim fakat televizyonun bazı özellikleri çalışmaz oldu, eski 2.40.6 sürümüne dönmek istediğimde de televizyon açılmadan resetlemeye başladı. bende mecburen 3.26 sürümüne geri döndüm. televizyonumda 2.40.6 sürümüne dönebilmek için full yazılıma ihtiyacım var. verebilirseniz sevinirim.
Teşekkürler, 

50UB8300
S\N 7663720-600605

Selamlar;

orijinal yazılım dosyasını şu an sistemden çekiyorum, aslında 160mb bir dosya lakin bulunduğum lokasyon nedeniyle telefon interneti ile çekebildiği kadarıyla indiriyorum, indirmek sorun değil de bildiğiniz üzere upload konusu sıkıntı. En kötü yarın buradan size paylaşmış olurum.  :ok:

I Çevrimdışı

ilkdmr

Yeni Üye
6 Eki 2017
10
Ado' Alıntı:
ilkdmr' Alıntı:
Merhaba
Regal 50r5020u 4k TV mi 2+1 ses sistemine kulaklık bağlantısı ile bagladigimda televizyon kumandasindan ses açılip kapanmiyor,mecburen ses sisteminin ses açma kapama dugmesini kullanıyorum.sorunun yazilim ile ilgisi olabilirmi.
SN:7871162 700072

Merhaba;
İlgili sorunun maalesef yazılım ile bir çözümü bulunmamaktadır. Ses mikroişlemcisinin kodsal tanımlamasının bu kontrole izin vermemesi nedeniyle ortaya çıkan bir durumdur ve mühendis kanadı tarafından ARIZA olarak kabul edilmemektedir. ?
Bilgilendirme için teşekkürler,bu cihaz için son güncel çekirdek yazılım hangisidir acaba

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

ilkdmr' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Merhaba;
İlgili sorunun maalesef yazılım ile bir çözümü bulunmamaktadır. Ses mikroişlemcisinin kodsal tanımlamasının bu kontrole izin vermemesi nedeniyle ortaya çıkan bir durumdur ve mühendis kanadı tarafından ARIZA olarak kabul edilmemektedir.  :ok:
Bilgilendirme için teşekkürler,bu cihaz için son güncel çekirdek yazılım hangisidir acaba

Selamlar;

Ürün zaten En yeni anakart olan MB130 ile donatılmış, MB130 için sahaya yeni sürülen bir kart olması nedeniyle çok zengin bir yazılım arşivi bulunmamakla birlikte, Forumdaki Çekirdek yazılım konusunda yine de MB130 için güncel çekirdek yazılımı mevcuttur kontrol edebilirsiniz.  :ok:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
girdap7' Alıntı:
İyi günler,

MB120 anakart için yurtdışından bulduğumuz 3.26 sürümünü yükledim fakat televizyonun bazı özellikleri çalışmaz oldu, eski 2.40.6 sürümüne dönmek istediğimde de televizyon açılmadan resetlemeye başladı. bende mecburen 3.26 sürümüne geri döndüm. televizyonumda 2.40.6 sürümüne dönebilmek için full yazılıma ihtiyacım var. verebilirseniz sevinirim.
Teşekkürler,

50UB8300
S\N 7663720-600605

Yazılım Verildi.

G Çevrimdışı

girdap7

Yeni Üye
7 Eki 2017
11

Ado' Alıntı:
girdap7' Alıntı:
İyi günler,

Teşekkürler, 

50UB8300
S\N 7663720-600605

Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

Çok teşekkür ederim hemen deneyip haber veriyorum.

bir sorum olacak. full yazılımı yükledikten sonra doğrudan 2.40.6 sürümünü mü yükleyim yoksa eskiden yeniye doğru güncelleme yaparak mı yükleme yapmalıyım? bişey farkeder mi?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

girdap7' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

Çok teşekkür ederim hemen deneyip haber veriyorum.

bir sorum olacak. full yazılımı yükledikten sonra doğrudan 2.40.6 sürümünü mü yükleyim yoksa eskiden yeniye doğru güncelleme yaparak mı yükleme yapmalıyım? bişey farkeder mi?

Full yazılım ile ürüne format atmış olursunuz, bu noktadan sonrası tavsiyem, uygun çekirdek yazılım ile upgrade edilmesidir. Downgrade benim tavsiye ettiğim bir uygulama değildir.  :ok:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

barbarosso' Alıntı:
merhabalar adem bey 
  43 uhl900 tv var bende bir yılı aşkın süredir kullanıyorum.bir süre önce 2 adet aeron BT headset aldım BİM den.bunları tv me nasıl bir cihazla bağlarım.tavsiyeniz için teşekkür ederim.saygılar...

Selamlar; 

Sorunuza ''Şu şekilde bağlayabilirsiniz'' diye net bir yanıt vermem mümkün değil zira, Her ne kadar UHL 900 serisinde MB120 anakart kullanılıyor olsa da ve yine her ne kadar bu anakart geniş bir port desteği sağlasa da, sahadaki her donanımın sürücüsünü bünyesinde barındırması teknik olarak mümkün olmuyor maalesef.

TV üreticileri ürün geliştirme çalışmaları esnasında ek donanımlar için kendi bünyelerinden bir ürüne ait sürücüyü chip sete entegre ederler ve sistem de normalde sadece bu donanım ile çalışır.

Buna bir örnek vermek gerekirse, VESTEL tv lerde USB WİRELESS desteği sadece WEEZY 200 donanımı için uygundur, ancak biliyoruz ki A4 tech firmasına ait wi-fi dongle ürünü de aynı sürücü ile çalıştığından dolayı bu tv lerde çalışmaktadır.

Sizin ürün gurubunda da durum bundan farklı değil, eğer sizin kulaklığınızın sürücü veritabanı tv deki entegre edilmiş yazılım ile uyumlu ise çalışır, değilse çalışmaz maalesef.  :ok:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri