C Çevrimdışı

coco666

Yeni Üye
1 Eki 2020
7
34
1. Press and hold the OK key
2. Plug in the TV. Release the OK key when the LED flashes quickly.
If you did so it is correct. Unfortunately I did not find any software for your TV.
Sometimes it works to read flash memory with the programmer and rewrite a new memory with the saved bin.

L.E.
If you have a flash memory programmer (spi) I can give you a bin for another panel. If the image is incorrect I have the profile saved for repair.

Dear yokoono yokoono I have no idea about spi's. So basicly i need to connect TV's USB to my TV and reprogram with bin data?

yokoono Çevrimdışı

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,476
73
Dear yokoono yokoono I have no idea about spi's. So basicly i need to connect TV's USB to my TV and reprogram with bin data?
The software to be rewritten is called "bin". It cannot be rewritten from the stick but with a programmer (electronic assembly). You will need knowledge of electronics.
Programmer

blackminiprogrammer682da6d8b3397e14.jpg

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tivito

Yeni Üye
28 Eyl 2020
6
49
I have a software for the stick but it is not specific for your TV. I have a MX25L1605 flash bin but it is rewritten with a programmer. It's right on your TV. If you want to try, you can find the stick software below.
The development of this post ...
The LED strips arrived and I mounted them. I can already see what's happening on the screen. There is no picture and the display is in test mode (AGM). They are constantly changing - white, red, green, blue, black (dark). There is speech, the remote control works, there is no OSD.
Any ideas?

yokoono Çevrimdışı

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,476
73
The development of this post ...
The LED strips arrived and I mounted them. I can already see what's happening on the screen. There is no picture and the display is in test mode (AGM). They are constantly changing - white, red, green, blue, black (dark). There is speech, the remote control works, there is no OSD.
Any ideas?
Clean the contacts from the lvds ribbon.

O Çevrimdışı

ozerk

Yeni Üye
18 Nis 2019
33
50
ld32h4041s.flas arızası flash değişim yapıldı . logada kalıyor ful yazılım gerekli .yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürlel

IMG-20201003-WA0000.jpg

C Çevrimdışı

compact123

Aktif Üye
6 Mar 2018
54
VESTEL 49FD7400
PANEL:VES490UNDS-2D-N19
ANAKART:17MB211S
-SN:8227509 900165

Merhaba,bu cihaz için full yazılım rica edebilirmiyim.

Düzenleme:Başka kart üzerinden panel kodu çekip mevcut karta attım düzeldi.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Emrekcy

Yeni Üye
19 May 2019
9
37
DSC_0356.jpg
DSC_0359.jpg

Merhaba, üstadlar elinizde mb100 e ait mb110 ve üzeri gibi güncel versiyonlar mevcut mudur?

Serial gibi bilgiler ektedir.

M Çevrimdışı

mustafaeroglu

Yeni Üye
3 Eki 2020
4
30
Satellite 48FD5400 48" LED Televizyonum var. Kumandadan açma tuşuna bastığımda normal açılma süresinde açılmadı. Sadece kırmızı led yanıp sönüyordu. Yaklaşık 30 saniye bekledim ve sonra televizyonun fişini çekip geri taktım ve televizyonum logo ekranından sonra kapanmaya başladı. Sonra anladım ki otomatik yazılım güncellemesi yapıyormuş ve ben fişini çektiğim için güncelleme yarıda kalmış. Şimdi televizyon logo ekranından sonra geri kapanıyor. Vestel.com.tr sitesinde destek talebi oluşturdum ve cevap vermelerini bekliyorum. Ne yapmam gerekir? Televizyonum hangi anakartı kullanıyor? Hangi sürümü yüklemem gerekir?
-SN: 7846836 701398

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,633
Satellite 48FD5400 48" LED Televizyonum var. Kumandadan açma tuşuna bastığımda normal açılma süresinde açılmadı. Sadece kırmızı led yanıp sönüyordu. Yaklaşık 30 saniye bekledim ve sonra televizyonun fişini çekip geri taktım ve televizyonum logo ekranından sonra kapanmaya başladı. Sonra anladım ki otomatik yazılım güncellemesi yapıyormuş ve ben fişini çektiğim için güncelleme yarıda kalmış. Şimdi televizyon logo ekranından sonra geri kapanıyor. Vestel.com.tr sitesinde destek talebi oluşturdum ve cevap vermelerini bekliyorum. Ne yapmam gerekir? Televizyonum hangi anakartı kullanıyor? Hangi sürümü yüklemem gerekir?
-SN: 7846836 701398
Linkteki yazılımı yükleyin.

M Çevrimdışı

mustafaeroglu

Yeni Üye
3 Eki 2020
4
30
Linkteki yazılımı yükleyin.
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Yazılımı zipten çıkartın
Boş bir flash bellek içerisine kopyalayın
Flash belleği tv nin usb portuna takın
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun
Tv nin fişini prize takın
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir
Kullandığınız flash bellek 4GB üzeri olmasın
Dediklerinizi yaptım TV'yi ilk aldığımda yaptığım gibi kurulum yaptım. Şu anda TV çalışıyor. Bütün TV kanallarını otomatik yükledi ve kanalları eskisi gibi izleyebiliyorum.
Bazı sorularım var. Bu yüklediğim yazılımdan kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir sıkıntı var. Bilgisayarı eskisi dibi HDMI-1 portuna bağladığımda ve kaynaklardan HDMI-1'i seçince bağlantı kurulamıyor ama kabloyu HDMI-2 portuna taktığımda ve kaynaklardan HDMI-2'ye geçince bilgisayarı yansıtabiliyorum. Bu sorun neden oluyordur?
Diğer sormak istediğim şey tam bir sorun değil ama özelliği değişmiş. Sinyal yok yazısı çıktığında sayaç geri sayarken yazı her saniyede ekranda yer değiştiriyor. Eskiden tam ortada sayıyordu. Eski haline getirmem mümkün müdür?
Menü+4725 tuşladığımda; SERVICE MENU (Splinter)(V.1.38.33.0)...... gibi yazılar çıktı. Şuanda versiyon 1 kullanıyormuşum. Güncelleme taraması yaptığımda TV'de güncel olduğu yazıyor fakat bu sitede versiyon 2 paylaşılmış. Yükleyince ne kazanacağım?

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt