By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
55 8400 TV 130 veya 135 yazılım yüklü olarak sorunsuz kullanıyordum. Kablosuz fare takarak internette denedim. Fare imleci sürekli aşağıya kaymaya başladı. Kanal sayısı alttaki siyah barda sürekli değişmeye başladı ve kanal değişmiyor Kumanda cevap vermiyor. Fişi çekerek kapattım. Açılmıyor. Selamlar, saygılar
Yanda usb girişinin sırasında en altta açma , kapama fonksiyonları için joystick tuş var usb ye kablosuz farenin bluetoth unu takarken eliniz değmiş olabilir takılı kalmıştır yukarı aşağı oynatın hafifçe basın takılı kalmışsa geri dışarı çıkar.

S Çevrimdışı

Sabahudin

Yeni Üye
13 Eyl 2018
16
59
TV sadece kırmızı diyot yanıp sönüyor, yazılım lütfen

Screenshot_20201201_124639_com.android.gallery3d.jpg

U Çevrimdışı

unixman

Yeni Üye
1 Ara 2020
3
43
Selamun aleykum. Ben nette dolasirken tesadufen bu forumu bu basligi gordum/girdim.

VAY BE! 2017 den beri boyle birsey varmis ben daa yeni goruyom.

VESTEL in yaptigi isi takdir ettim yani yazilimlari paylasmasini. Kullanici acisindan bakarsak bu harika birsey. Yani burda vestel den teknik ekipten resmi birilerinin

yardimci olmasi. Yazilim taleb etmeyecem ama boyle birsey oldugunu gordum ya bundan sonraki TV falan alisverisimde VESTEL i tercih etmeme yardim eder.

Ben orta/iyi derece C dili bilirim. Ayrica 10 yildir linux temelli bir isletim sistemi kullaniyorum. Linux kerneli yama yapacak driver yazacak(kucuk) kadar bilirim.

Bakiyom vestel TV lerde android TV denen bir OS var. Yani bildiginiz androidin TV versiyonu.

Birde QUI denen bisey goruyorum kendi sistesinde o da kendi icatlari heralde.

Teknik arkadaslara bir kac soru yoneltmek istiyorum.

1- Bu TV lerdeki yazilimlarin atiyom %60-70 i open source denen acik kaynakli yazilimlar dogru mu? (ffmpeg, kernel, libpng, libjpeg, ...)

2- Farz ediyorum ki bende vestel TV var. Burdan seri no/model no yu verdim size sizde bana full yazilimi verdiniz. Benim teknik bilgim cok. GNU stack ini
iyi bilirim. Ben sizin verdiginiz yazilimi modifiye edip bir kusuru duzeltip yada yeni bir ozellik ekleyip sonra tekrar TV ye yukleyebilirmiyim. Buna izin verir mi?

3- Su aralar hangi marka SOC kulluniyorsunuz TV lerde. allwinner, rockchip, mediatek vs vs

Benim ne yaptigimi iyi bildigimi varsayin.

HEY teknik arkadaslar! Butun agirliginizi kullanarak sirketi acik kaynak (open source) yazilimlar tercih etmeye dogru zorlayin. Bu sirketin de isine gelmesi gerekir.

Donanim (SOC falan) konusunda da ayni sekilde. Mainline kernel destegi olan, open source driveri olan markalari tercih edin bilesen tercihinde.

ACIK bir ekosistem olusturmaliyiz. Ulkemizde yazilimin gelistesi icin

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Selamun aleykum. Ben nette dolasirken tesadufen bu forumu bu basligi gordum/gidim.

VAY BE! 2017 den beri boyle birsey varmis ben daa yeni goruyom.

VESTEL in yaptigi isi takdir ettim yani yazilimlari paylasmasini. Kullanici acisindan bakarsak bu harika birsey. Yani burda vestel den teknik ekipten resmi birilerinin

yardimci olmasi. Yazilim taleb etmeyecem ama boyle birsey oldugunu gordum ya bundan sonraki TV falan alisverisimde VESTEL i tercih etmeme yardim eder.

Ben orta/iyi derece C dili bilirim. Ayrica 10 yildir linux temelli bir isletim sistemi kullaniyorum. Linux kerneli yama yapacak driver yazacak(kucuk) kadar bilirim.

Bakiyom vestel TV lerde android TV denen bir OS var. Yani bildiginiz androidin TV versiyonu.

Birde QUI denen bisey goruyorum kendi sistesinde o da kendi icatlari heralde.

Teknik arkadaslara bir kac soru yoneltmek istiyorum.

1- Bu TV lerdeki yazilimlarin atiyom %60-70 i open source denen acik kaynakli yazilimlar dogru mu? (ffmpeg, kernel, libpng, libjpeg, ...)

2- Farz ediyorum ki bende vestel TV var. Burdan seri no/model no yu verdim size sizde bana full yazilimi verdiniz. Benim teknik bilgim cok. GNU stack ini
iyi bilirim. Ben sizi verdiginiz yazilimi modifiye edip bir kusuru duzeltip yada yeni bir ozellik ekleyip sonra tekrar TV ye yukleyebilirmiyim. Buna izin verir mi?

Benim ne yaptigimi iyi bildigimi varsayin.
Vay be ☺️
Biz teşekkür ederiz. Seni linux abime aktarıyorum teraspy teraspy aaa bide hosbulduk hosbulduk
Siz iyi anlaşırsiniz.
Qui menü isimdir. Yani tema....
Android işletim sistemliler de yeni çıktı işte alışmaya çalışıyoruz.
Teraspy hocam geceleri müsait, muhabbeti çok sever sen çay koy ve yeni konu aç sabahlarsiniz ??

D Çevrimdışı

DeWiLFRee

Yeni Üye
1 Ara 2020
4
42
16068240645921046548212889835485.jpg

Rica etsem full yazılım verirmisiniz. Cihaz logo görünüp kapanıyor. Ayrıca kumandasını bulamadık arka tuşlarla yükleyemezmiyim ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

16068240645921046548212889835485.jpg

Rica etsem full yazılım verirmisiniz. Cihaz logo görünüp kapanıyor. Ayrıca kumandasını bulamadık arka tuşlarla yükleyemezmiyim ?
Mavi led yanıp sönüyor sürekli

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Geri
Üst Alt