F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
20190919_135640.jpg

Güncel yazılım hakkında bilgi alabilirmiyim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merhabalar ustam bu tv ye anakart değiştirdim resimler arap gösteriryor panel yazılımı varsa yardımcı olurmusunuz??
39.jpg
taktığın kartta mb81 dimi ?

panel yazılımı
PCF Yükleme
1. pcf.bin dosyası USB bellek içerisine kopyalanır
Örneğin 22_AUOHW03_169FHD__E_N_NO_V_NO_ER_XX_82_.pcf dosyası «pcf.bin» olarak isimlendirilmeli
3. USB bellek TV'nin USB portuna takılır
4. Service menüden "USB operations" yapılır
5. Power on/off sonrası yeni dosyalar yüklenmiş olacaktır.

PTF Yükleme
1. ptf.bin dosyası USB bellek içerisine kopyalanır
Örneğin 22_AUOHW03_169FHD__E_N_NO_V_NO_ER_XX_82_.ptf dosyası «ptf.bin» olarak isimlendirilmeli

istersen 2 sini tek tek dene olmassa ikisini birden dene

A Çevrimdışı

alpaelektronik1

Yeni Üye
24 Tem 2019
43
32
taktığın kartta mb81 dimi ?

panel yazılımı
PCF Yükleme
1. pcf.bin dosyası USB bellek içerisine kopyalanır
Örneğin 22_AUOHW03_169FHD__E_N_NO_V_NO_ER_XX_82_.pcf dosyası «pcf.bin» olarak isimlendirilmeli

PTF Yükleme
1. ptf.bin dosyası USB bellek içerisine kopyalanır
Örneğin 22_AUOHW03_169FHD__E_N_NO_V_NO_ER_XX_82_.ptf dosyası «ptf.bin» olarak isimlendirilmeli

istersen 2 sini tek tek dene olmassa ikisini birden dene
ustacım ellerine sağlık çok teşekkür ederim

T Çevrimdışı

tzeberusx1

Yeni Üye
22 Haz 2019
7
28
Merhaba değerli forum üyeleri
Bir ricam olucak fotoda gördüğünüz cihaza yazılım arıyorum cihaz açılıyor fakat menğler falan hiçbir tepki yok sanırım yazılım atınca düzelicek
20190920_144850.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
T tzeberusx1, cihazınızın anakartı mb 82 mb 82 kurtarma yazılımını deneyiniz.

S Çevrimdışı

sitemkarkral

Yeni Üye
19 Eyl 2019
4

Merhaba;
İlgili sorunun çözümü için artık yazılım desteği yeterli olmaktadır. Daha önce sadece MB9X serisi için geçerli olan çözüm artık anakartların geneline yayılmaya başlamıştır.
vestel smart tv 40 pf 7014 smatrt tv için güncel yazılım bulabilirmiyim.içerisinde M90 program yüklü
Vestel 40PF7014 40" 600Hz (Uydu Alıcılı) UsbMovie SMART FULL HD LED TV

K Çevrimdışı

kadir_242

Yeni Üye
20 Eyl 2019
2
36
dddd.jpg

Merhaba hocam rahatsız ediyorum kusurabkmayın bu tv beni çok sıktı sürekli donuyor kapanıyor youtube giremiyorum kablolu kablosuz hep donuyor int yeni yazılım yada full yazıl varmı size zahmet rica ediyorum resmi paylaştım...

41545.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
dddd.jpg

Merhaba hocam rahatsız ediyorum kusurabkmayın bu tv beni çok sıktı sürekli donuyor kapanıyor youtube giremiyorum kablolu kablosuz hep donuyor int yeni yazılım yada full yazıl varmı size zahmet rica ediyorum resmi paylaştım...

41545.jpg
Selam
Mb90 için güncelleme mevcut değil ve tavsiye etmiyoruz
Gelişen teknoloji ile işlemci ve ram olarak yetersiz kalmaktadır bu nedenle size tavsiyemiz Android box cihazı almanız dir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Buradan herkese çok teşekkür ederim bir haftadır elinizde ne var ise paylaştınız benim tuttura bildiğim yazılımlarla televizyonumu bir şekilde düzelte bildim dün akşam teraspy teraspy ufkumu açmama sebep oldu televizyonumda yazılım sonrası uydu kurulumu yapamıyordum o bana bulduğun yazılımın tuner bilgileri uyuşmuyor diyerek sorunu çözdü benim kafamda televizyonumun hw profilinde tuner bilgisi 2156 iken aslen 2158 olması gerektiğini söyledi
bu durumdan yola çıkarak bir ustanın bir başkasına yardım amacıyla paylaştığı flash dump dosyasını kendi bilgisayarım açarak içerisinde ki hw profile dosyasının benim tuner bilgilerimle uyduğunu gördüm içeriğinde biraz düzenleme yaparak kendi televizyonumda çalışabilmesini sağladım şuanda sorunsuz bir şeklilde kanalları ekleyebildim tkgs aktif benim gibi sorun yaşayan var ise (mb95m kartı olmak şartıyla) elimdeki profile dosyalarını paylaşabilirim ama televizyon anakart çökme riski yüksek bilginiz olsun teraspy teraspy hocam bu televizyona sizin eliniz değdi ve düzeldi varsayıyorum teşekkürler tekrar :))
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Benim buradakilere destek verebilecek bir teknik bilgim yok zaten uzmanlık alanımda değil şuan mali müşavir olma yolunda ilerliyorum 10 yıldır genel muhasebeciyim mali mevzuat ve vergi hukuku açısından ancak sizlere destek olabilirim :)
Çok sevindim inan ,bende dosyalarda sana yol gösterecektim ama maşallah başarmışın,tebrik ediyorum öncelikle.
Aslında daha önceleride tuner olayından(senin tv için değil tabii) bahsetmiştim sanki ama pek itibar edilmemişti,çünkü farklı yazılım atıldığında,orjinal kartın tuner entegresinin yazılımı da değiştiğinden sinyal alınamama sorunu oluyordu,bu olayı daha önceleri servis menüsüyle oynanan arkadaşımın tüplü tvde yaşamıştım,sonra ondaki tuner seçimini kendi tunerime getirince düzelmiş,kanallar çıkmaya başlamıştı,gerçi ayno sorun değil .Zaten aklıma da oradan gelmişti o zamanlar,neyse muhabbete çevirmeyeyim konuyu,güle güle kullan.Tabii bu tvyi geri getiren yazılımları sırasıyla bir klasörde topla bence,sakla.hatta profil dosyasını da tabii :ok

S Çevrimdışı

sdnlgu

Aktif Üye
8 Eyl 2019
64
32
Çok sevindim inan ,bende dosyalarda sana yol gösterecektim ama maşallah başarmışın,tebrik ediyorum öncelikle.
Aslında daha önceleride tuner olayından(senin tv için değil tabii) bahsetmiştim sanki ama pek itibar edilmemişti,çünkü farklı yazılım atıldığında,orjinal kartın tuner entegresinin yazılımı da değiştiğinden sinyal alınamama sorunu oluyordu,bu olayı daha önceleri servis menüsüyle oynanan arkadaşımın tüplü tvde yaşamıştım,sonra ondaki tuner seçimini kendi tunerime getirince düzelmiş,kanallar çıkmaya başlamıştı,gerçi ayno sorun değil .Zaten aklıma da oradan gelmişti o zamanlar,neyse muhabbete çevirmeyeyim konuyu,güle güle kullan.Tabii bu tvyi geri getiren yazılımları sırasıyla bir klasörde topla bence,sakla.hatta profil dosyasını da tabii :ok
Saklayabildiğim tüm mecralara sakladım hocam :) çözemediğim bir kaç sorun kaldı onlarıda çözeceğim inşallah :) 3d ve çift ekran özelliği ni aktif edine tv açılıp kapanıyor galiba orjinal yazılım olmadığı için böyle idare ederiz artık :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri