F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocam ben bu yazilimi bu formda gorup yukledim her hangi bi hata yapmadim sadece size tv nin arkasinda yazan seri noyu verdim ama ana karti deistirilmisti ana karta gore yazilim atarsaniz sorun hallolacaktir
Ah o kadar kolay olsa 50 ye yakın aynı model içinde kullanılmış şasedir.
konu hakkında TEKNOwest teknovest ten yorum bekleyelim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ustam açmadı 2 defa yanıyor sönüyor ışık açılmıyor hiçbir işlem yapmıyor. telefunken logoluyu vestele çevirebilirmiyiz peki. o ana kart çalışıyor.
tabikisi çevrilir. benim verdiğim orjinal full yazılımdı.
logo için o anakartın barkod resmini çekin gönderin ayrıca menü4725 yapıp onunda resmini çekip gönderin bakalım bi :cak

F Çevrimdışı

fehmibalci

Yeni Üye
29 Kas 2018
9
43
Ah o kadar kolay olsa 50 ye yakın aynı model içinde kullanılmış şasedir.
konu hakkında TEKNOwest teknovest ten yorum bekleyelim

tabikisi çevrilir. benim verdiğim orjinal full yazılımdı.
logo için o anakartın barkod resmini çekin gönderin ayrıca menü4725 yapıp onunda resmini çekip gönderin bakalım bi :cak

20181206_18170810356dcabaeffc0f8.jpg

20181206_182513.jpg

telefunken logolu kartın etiketi ve servis menüsü

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
20181206_18170810356dcabaeffc0f8.jpg

20181206_182513.jpg

telefunken logolu kartın etiketi ve servis menüsü
logo linki :)osyayı rar çıkartın spi klasörünü boş falsh belleğe aktarın sonra tv ye takın servis menüsünde usb operation üzerin bir kaç defa ok tuşuna basın sonra uk cihazı stand y alın stand by ledi sabit yanan kadar bekleyin. tekrar tvyi açın

F Çevrimdışı

fehmibalci

Yeni Üye
29 Kas 2018
9
43
logo linki :)osyayı rar çıkartın spi klasörünü boş falsh belleğe aktarın sonra tv ye takın servis menüsünde usb operation üzerin bir kaç defa ok tuşuna basın sonra uk cihazı stand y alın stand by ledi sabit yanan kadar bekleyin. tekrar tvyi açın
İşlem tamam. Teşekkür ederim ustam. Emeğine sağlık.

O Çevrimdışı

oguzboylu

Yeni Üye
7 Ara 2018
2
35
merhaba, televizyonumda anlık olarak görüntü 1-2 sn liğine gidip geliyor, kanal geçişleri çok yavaş, birde alındığından beri ( 3 yıldır ) hiç yazılım yükseltilmedi, yazılımı güncellemek istiyorum.
model : vestel 48fa8200
mb96
SVN:172904
V:3.7.5x

M Çevrimdışı

muvery

Yeni Üye
6 Ara 2018
11
43
I ikarus, TEKNOwest teknovest, sayın tekonovest, arkadaşın karşılaştığı sorunla karşılaştım. full yazılım sonucunda ekran ters ve renk yok. acaba arkadaş hangi yazılımla düzeltmiştir sorununu bilginiz var mı?

M Çevrimdışı

muvery

Yeni Üye
6 Ara 2018
11
43
teraspy teraspy, mb96 ile ilgili olanı yükledim. benim modelle aynı olan bir arkadaşa verilen linkti. daha sonra başka bir yazılım buldum forumdan yine aynı modelle ilgili olan. ondada renk geldi görüntü normaldi ama menüler ters oldu :) daha sonra diagnosticten fabrika ayarlarına döndürünce herşey düzeldi. yani sorunu hallettim. eski sorunlarımda hepsi düzelmiş oldu. üstüne de dün sizin vermiş olduğunuz güncellemeyi yaptım. şu an herşey stabil :) servise gitmekten kurtuldum bu forum ve sizlerin sayesinde.
hepinize teşekkürü bir borç bilirim. iyi geceler diliyorum..

teraspy teraspy, mb96 ile ilgili olanı yükledim. benim modelle aynı olan bir arkadaşa verilen linkti. daha sonra başka bir yazılım buldum forumdan yine aynı modelle ilgili olan. ondada renk geldi görüntü normaldi ama menüler ters oldu :) daha sonra diagnosticten fabrika ayarlarına döndürünce herşey düzeldi. yani sorunu hallettim. eski sorunlarımda hepsi düzelmiş oldu. üstüne de dün sizin vermiş olduğunuz güncellemeyi yaptım. şu an herşey stabil :) servise gitmekten kurtuldum bu forum ve sizlerin sayesinde.

şu yazılım ile düzelttim = 27503368_MB96_VPAZ_DTS_MO_Phase3_V376f_SVN_189523_D8L.xls

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Aha,inan çok sevindim,anlatamam...
Çünkü neliklerle alıyoruz tvlerimizi,hele bu zamanda ...
İnanmıyacaksın ama sırf mesajını okuyunca giriş yaptım,iyi geceler.

M Çevrimdışı

muvery

Yeni Üye
6 Ara 2018
11
43
Aha,inan çok sevindim,anlatamam...
Çünkü neliklerle alıyoruz tvlerimizi,hele bu zamanda ...
İnanmıyacaksın ama sırf mesajını okuyunca giriş yaptım,iyi geceler.

Alalh razı oldun tekrardan, dediğiniz gibi aynen. bugun servisi de aramıştım artık geri dönüş yaparlarsa hallettim derim :)

Geri
Üst Alt