Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

goguzhan' Alıntı:
goguzhan' Alıntı:
ado bey kırmızı led ışık  yanıyor, sönmüyor. sürekli yanıyor o yüzden yükleme yapamıyorum kumandanın ok tuşuna basıp fişi taktığımda herhengi bir işleme girmiyor. yüklemenin var mı başka yolu?

ado hocam yardımcı olabilecek misin?

Anlayabilmek adına soruyorum.

TV fişini taktığınızda stby ışığı sabit yanıyor ve hiç bir blink ibaresi yok (Yanıp Sönme) Doğrumudur?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

goguzhan' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Anlayabilmek adına soruyorum.

TV fişini taktığınızda stby ışığı sabit yanıyor ve hiç bir blink ibaresi yok (Yanıp Sönme) Doğrumudur?

doğrudur Ado bey. aynen öyle.

Bu noktada anakart üzerindeki eproma müdahale gerkir ki bu da sizin yapabileceğiniz bir uygulama değil.

Fakat enteresan zira genelde sabit aktif stby pek görülmez, sabit pasiftir hep (Sönük yani) 

Sabit aktif durumunda cihazın boota geçmemesi, bu nedenle yazılımı almaması normaldir

G Çevrimdışı

goguzhan

Yeni Üye
7 Kas 2017
7

Ado' Alıntı:
goguzhan' Alıntı:
doğrudur Ado bey. aynen öyle.

Bu noktada anakart üzerindeki eproma müdahale gerkir ki bu da sizin yapabileceğiniz bir uygulama değil.

Fakat enteresan zira genelde sabit aktif stby pek görülmez, sabit pasiftir hep (Sönük yani) 

Sabit aktif durumunda cihazın boota geçmemesi, bu nedenle yazılımı almaması normaldir

teşekkürler Ado bey.

M Çevrimdışı

mufuk81

Yeni Üye
8 Kas 2017
27

selam ado bey. tv im için full yazılım verebilir misiniz?  şimdiden teşekkürler ve iyi çalışmalar

55 ub 9650 v-uhd  seri no: 7734569 700008

M Çevrimdışı

mufuk81

Yeni Üye
8 Kas 2017
27

sorunum şuan için yok Ado Bey ancak ben doğuda  görev yapıyorum. çekirdek yazılım vs konuları da burada boş zamanlarımda uğraşabileceğim ve uğraşmaktan da keyif aldığım bişey. burada teknik servis veya yazılım bulma durumum yok denecek kadar az, bu yüzden neolur ne olmaz elimde ful yazılım bulunsun istiyordum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

mufuk81' Alıntı:
sorunum şuan için yok Ado Bey ancak ben doğuda  görev yapıyorum. çekirdek yazılım vs konuları da burada boş zamanlarımda uğraşabileceğim ve uğraşmaktan da keyif aldığım bişey. burada teknik servis veya yazılım bulma durumum yok denecek kadar az, bu yüzden neolur ne olmaz elimde ful yazılım bulunsun istiyordum.

hassasiyetiniz ve olumlu yaklaşımınız için teşekkür ediyorum. Lakin konu başlığındaki mesajımda da belirttiğim üzere ''Elimde bulunsun'' durumunda yazılım veremiyorum.

Elbette siz de haklısınız, isteseniz kafadan atar ''Şurası bozuk'' dersiniz ben de zaten kısıtlı olan zamanımı size ayırır yazılımı bir şekilde ulaştırırım ancak karşılıklı birbirimize güvenebileceğimiz hsusunda emin olduğum için bu derece açık yürekli yazmanıza ayrıca teşekkür ederim.

Azizim sorun şu ki bu yazılımların talepleri oldukça yoğun ve inanın çok zamanımı alıyor, bu anlamda bir sorun yok ise en azından şimdilik sizin yazılıma zaman ayırmazsam bana darılmazsınız umarım, Ancak senelerdir forumlardayım ve en ufak sorununuzda mutlaka yine bana ulaşırsanız yazılımınızı hemen ulaştırabileceğim hususunda emin olabilirsiniz.

Ola ki geniş bir zamanım olursa mutlaka bir fırsatını bulup yine de size yazılım ulaştırırım. 1-2 gün takip edin lütfen burayı  :ok:

M Çevrimdışı

mufuk81

Yeni Üye
8 Kas 2017
27

Ado Bey ilginize tesekkur ederim :) dediginiz gibi karsilikli güven cok onemli.yalana dolana gerek yok hazda etmem zaten. neyse durumum onu demem lazim her konuda. Dedigim gibi benimki sadece bulundugum yerde sosyal imkan olmadigindan, boş zamanlarda dışarda yapilacak pek bisey olmadigindan, bu tip konularla da  uğraşmaktan keyif aldigimdan dolayi uğraşirken brick vs olursa yazilim bulanana kadar günler gecmemesi içindi. Ilginize tekrar çok tesekkür ederim.forumda surekli takipteyim zaten :)) iyi aksamlar ve iyi calışmalar

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
273

Ado' Alıntı:
teknolojix' Alıntı:
yalnız belirtmek isterim gerçektende orjinal ayarlar dışında bişeyler kurcalanınca tv stabilitesini kaybediyo ado hocam haklıymış bu forumdan önceki diğer DH de  bi arkadaş mb120 için  3D hdr falan diye bi çekirdek yazılım daha vardı versiyonu hatırlamıyorum kusura bakmayın belki 2.40.6 yazılımı olabilir ki denemediğim 3D gözlük kalmadı malesef 3d oynatması demek 3d izletiyor anlamı olmuyomuş onu anladım:)) yada hdr evet video açtığında hdr yazıyor bilgilendirmede fakat uyduda ilk hdr yayını astrada yada hotbirddemi bi yerde var onu açtığımızda aynı  hdr bilgilendirmesini vermemekte enteresandır ki ve onu yüklediğimden beri ara ara açıldığında tv nin ilk internet ayarı için smart çıkartması belli bi kısa süreliğinede olsa bu işlem esnasında bazen kitleniyor tv ve hiçbişey yapamıyosunuz taki fişi çekene kadar yada youtubede bişey izlerken bi ara kitleniyor gene aynı ceryanı kesmeniz gerekiyor yada uğraşırsanız kumandadan tv kendi kendine kapanıyo açılıyor :))) kafasına göre takılıyor vestel tek sıkıntım orjinal ayara dönebilirsem iy onun içinde ado hocamı rahatsız etmim dedim kendim ettim kendim buldum diye :)))

Yaz sen full konusuna, hallederiz.  :kıskıs:

65ub9100 mb120 
s/n : 7696472 600569
PNL:23355531
VPAZ:202726 

sana zahmet Ado hocam aciliyeti yok ne zaman musait olursan hocam.. servis menuye (4725) keşke seri noyu ekleselermiş varsada bulamadım tv kutusu atılınca seri nosunu almakta sıkıntı faturada yazarsa dedim onu bulmak ölüm zaten nerde Allah bilir tek başına tv yi duvardan indiremeyince oklava lastik telefonla tv nin arkasındaki seri nosuna gözde görse bir sürü cekeceke sonunda doğru yeri buldum bu seferde bulanıklığı gidermek için auto odaklansın yok süreli auto çekim derken  bir sürü resim çekmişim :)))) ama sonundaa azim ve sabırla oldu :)))) sn pnl vpaz nolduklarını bilmesemde garanti olsun diye vereyim hocam  

şimdiden sabiha gökçenden hatıra resmimle teşekkür edeyim sevgi saygı selamlarımla...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

mufuk81' Alıntı:
Ado Bey ilginize tesekkur ederim :) dediginiz gibi karsilikli güven cok onemli.yalana dolana gerek yok hazda etmem zaten. neyse durumum onu demem lazim her konuda. Dedigim gibi benimki sadece bulundugum yerde sosyal imkan olmadigindan, boş zamanlarda dışarda yapilacak pek bisey olmadigindan, bu tip konularla da  uğraşmaktan keyif aldigimdan dolayi uğraşirken brick vs olursa yazilim bulanana kadar günler gecmemesi içindi. Ilginize tekrar çok tesekkür ederim.forumda surekli takipteyim zaten :)) iyi aksamlar ve iyi calışmalar

Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

:ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

teknolojix' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Yaz sen full konusuna, hallederiz.  :kıskıs:

65ub9100 mb120 
s/n : 7696472 600569
PNL:23355531
VPAZ:202726 

sana zahmet Ado hocam aciliyeti yok ne zaman musait olursan hocam.. servis menuye (4725) keşke seri noyu ekleselermiş varsada bulamadım tv kutusu atılınca seri nosunu almakta sıkıntı faturada yazarsa dedim onu bulmak ölüm zaten nerde Allah bilir tek başına tv yi duvardan indiremeyince oklava lastik telefonla tv nin arkasındaki seri nosuna gözde görse bir sürü cekeceke sonunda doğru yeri buldum bu seferde bulanıklığı gidermek için auto odaklansın yok süreli auto çekim derken  bir sürü resim çekmişim :)))) ama sonundaa azim ve sabırla oldu :)))) sn pnl vpaz nolduklarını bilmesemde garanti olsun diye vereyim hocam  

şimdiden sabiha gökçenden hatıra resmimle teşekkür edeyim sevgi saygı selamlarımla...

resime de rep verdim  :kıskıs:

M Çevrimdışı

mufuk81

Yeni Üye
8 Kas 2017
27

Ado' Alıntı:
mufuk81' Alıntı:

Ado Bey çok teşekkür ederim :)  iyi aksamlar ve iyi çalışmalar

Geri
Üst Alt