Vestel üretimi diğer marka tv lerde Pixellence açmak

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
Beyler toshiba 65ul2063dt tv geldi kuruldu vs sonra modlama konularında açma mevzusu kafama takıldı acaba bu özellik tv de kapalı mı yok mu yada başka bir isim altında aktif mi ?
Velhasıl bu konuyu tecrübe eden arkadaşlara sordum var mı bir fark gelen cevaplar var mı yok mu ben anlamadım yani aktif oluyormu olmuyormu belli değil...
Tabi televizyonumuz vestel olsa idi bunu tecrübe etmek istemeyecektik ama toshiba regal hilevel vs vs olunca eldeki tv ler kafalarda bir acaba sorusu oluyor ister istemez..
Her neyse bende talimatlara uyup aktif ettim yada ettiğimi sanıyorum veya hep beraber sanıyoruz...
Sonuç olarak bende görüntüde bir farklılık hissetmedim...
şimdi bir fark hissetmedi isem bunun bir sebebi olmalı benim aklıma yatan en makul cevap sonuç olarak vestel markası ne olursa olsun ürettiği tv lere olmasa bile farklı isimler altında böyle bir özellik koyuyor öyle yada böyle bir görüntü iyleştirme argoritmaları var . mesela , Regal toshiba , telefunken gibi isimler altında aynı terane bence hepsi..
Şahsen ben açtığımızı düşünmüyorum biz sadece tv menüsünde demo diye bir bölüm açıyoruz ama zaten bu işi yapsakta yapmasakta aynı görüntüyü izliyoruz..
Vestel 55u9500 ekran ayar resimlerinde ile ilgili hiç bir seçenek veya ibare yok oysaki bu tv de + Pro mevcut.. :kas

Yeni-Bit-Eslem-Resmi9cb022ae8f6a8820.png

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Her üretimde farklı isimde çıkıyor

Patent kullanımı isim hakkı vs bunlar aynı isimle üretmelerine engel oluyor olabilir
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ha bir de u9500 yazılım da kartın ustunde pixellence var ise default olarak açık geliyor ama menüde çıkmıyor

Bendeki mb230 da aynı yazılım pixellence açınca pro demo olarak çıkıyor

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
ramchomania ramchomania ,cevaplamış,altına imzamı atıyorum ,kesin vardır ve öntanımlı olarak zaten açıktır ,ama kuşku varsa ,sevgili ademin videosu var bu konuda :ok

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139

Patent kullanımı isim hakkı vs bunlar aynı isimle üretmelerine engel oluyor olabilir

Ha bir de u9500 yazılım da kartın ustunde pixellence var ise default olarak açık geliyor ama menüde çıkmıyor

sizde hangi model tv var ve pro için

hangi model var sizde hocam hangi ayarlar yapınca pixcelans pro çıkıyor belkide ben eksik yapıyo olabilirim

Yeni-Bit-Eslem-Resmi1ce98602f6ccaab2.png

toshiba 65ul2063dt orjinal profil dosyasında bu şekilde
elinde 55u9500 olan biri kendi standart profil dosyasından bakabilir mi kırmızı ile işaretli yerdeki ayar bu şekilde mi farklı mı ?

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

doomsday00

Yeni Üye
15 Eki 2022
2
33
By_Trol By_Trol, merhaba. Yanlışkıla vestel mb81 tv ye yanlış yazılım yükledim.yazılım dosyasının adı farklıymış. Tv kırmızı ışıkta kaldı açılmıyor. Ne yapabilirim? Teşekkür ederim

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
By_Trol By_Trol, merhaba. Yanlışkıla vestel mb81 tv ye yanlış yazılım yükledim.yazılım dosyasının adı farklıymış. Tv kırmızı ışıkta kaldı açılmıyor. Ne yapabilirim? Teşekkür ederim

Sabit kırmızı ışıkta kaldıysa nand flash yazılımı bozulmuştur. Nand flash yazıcı aparatı olan bir elektronikçiye müracaat etmeniz veya yeni bir ana kart temin etmeniz gekekiyor. Linkteki yazılımı deneyin yüklenmez ise yazdıklarım geçerlidir.
Sorumluluk tamamen sizdedir.
Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb portuna takın.
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
15 -20 Saniyede yazılım yüklenecektir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt