Vestel tv'lerin desteklediği broadcast yazılım

S Çevrimdışı

sertokus

Yeni Üye
18 Şub 2018
44
Merhaba arkadaşlar .
Malum youtube gibi uygulamalarda videoyu yayın(boadcast) gibi bir butonla anında tv de de yayınlayabiliyoruz.
Bunu pc ve telefondan yapabiliyoruz.

Acaba bilgisayarımızdaki videoları sesleri ile birlikte oynatabileceğimiz başka bir yöntem var mıdır?

Not:
Televizyonum: vestel 49ub8300
Ekran paylaşımını yapamadım. Ekran paylaşımı (wireless display) ile ses geliyor mu bunu bilmiyorum.

S Çevrimdışı

sertokus

Yeni Üye
18 Şub 2018
44
Cevabınız için teşekkür ederim hocam. serviio yazılımı bilgisayarımdaki mevcut dosyaları flash bellek takmış gibi tv de gösteren bir yazılım. Benim aradığım tam olarak bilgisayarımdaki ses ve görüntüyü tv ekranında hemen hemen eş zamanlı paylaşmak amaçlı bir yazılım. Umarım bulurum.

Birde serviio da hocam altyazılı dosyaları göremedim. Bu yüzden tv altyazılı filmleri açarken baya bir karıştırdı. vuze hiç karışıklık çıkarmıyor hocam. Tavsiye ederim vuze yi de

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Cevabınız için teşekkür ederim hocam. serviio yazılımı bilgisayarımdaki mevcut dosyaları flash bellek takmış gibi tv de gösteren bir yazılım. Benim aradığım tam olarak bilgisayarımdaki ses ve görüntüyü tv ekranında hemen hemen eş zamanlı paylaşmak amaçlı bir yazılım. Umarım bulurum.

Birde serviio da hocam altyazılı dosyaları göremedim. Bu yüzden tv altyazılı filmleri açarken baya bir karıştırdı. vuze hiç karışıklık çıkarmıyor hocam. Tavsiye ederim vuze yi de
Ben linux için indirdim,ve hemen denedim vuze'yi :) ,javaymış,hoşuma gitti ama kaldırdım.yaklaşık 60mb bir dosya,benim kullandığım ise birkaç kblik,ama çok iş görüyor,senin anlattığın olay bambaşka gibi görünüyor,yani bir dlna değl anladığım kadarıyla,gerçi sevgili NetCaliber serviio uzmanıdır diyebilirim:)

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810

hocam söylediğiniz şey için programa ihtiyaç yok. Aynı ağ üzerinizde windows 8 ve üzeri sistemde kablosuz ekran paylaşımı var zaten

Örnek resim

IMG_20191203_083951.jpg

S Çevrimdışı

sertokus

Yeni Üye
18 Şub 2018
44
hocam söylediğiniz şey için programa ihtiyaç yok. Aynı ağ üzerinizde windows 8 ve üzeri sistemde kablosuz ekran paylaşımı var zaten

Örnek resim

IMG_20191203_083951.jpg
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hocam bende hata veriyor. Bağlanacak gibi oluyor tekrar wireless display isimli ekrana düşüyor malesef

vestel-baglanti-hatasi.jpg

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Hocam televizyon hdmi ya da farklı bir kaynakta iken denermisin pc tv yi görecek mi

S Çevrimdışı

sertokus

Yeni Üye
18 Şub 2018
44
Hocam televizyon hdmi ya da farklı bir kaynakta iken denermisin pc tv yi görecek mi
Hocam denedim. Telefon kablosuz ekran ile bağlanti yapıyor tv ye. Ama pc ile tv ilk önce bağlanacak gibi oluyor. Tv ekranı tamamen kararıyor. 10 saniye sonra yine resimdeki ekrana düşüyor. Pc ise bağlantı başarısız uyarısı geliyor

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Hocam denedim. Telefon kablosuz ekran ile bağlanti yapıyor tv ye. Ama pc ile tv ilk önce bağlanacak gibi oluyor. Tv ekranı tamamen kararıyor. 10 saniye sonra yine resimdeki ekrana düşüyor. Pc ise bağlantı başarısız uyarısı geliyor
Hocam başlat ayarlar cihazlar dan bluetooth ya da başka cihaz ekle ye tıklayıp kablosuz ekran veya takma birimini seçip denermisin tabi bunu yaparken tv nin ekran paylaşım kaynağı açık olsun son olarak 5 ghz yok değil mi wifinde? Var ise hem tv hem pc 2.4 ghz den bağlanıp dene

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Bunun için herhangi bir program yada yada bluetoota gerek yok aynı ağ üzerindeyseniz windows vista ve üzerinde " Windows Media Player Ağ Paylaşımı Hizmeti " açık ise televizyona yansıtma yapabilirsiniz . Yansıtmak istediğiniz videoya sağ tıklayıp Bu videoyu yansıt seçeneğini sekmelerde görmeniz gerekiyor .
Windows servislerinde Startup stype Enabled/Açık olması gerekiyor

wmpx.png

S Çevrimdışı

sertokus

Yeni Üye
18 Şub 2018
44
Aslında hepsi ayrı şeyler.

Ekran paylaşımında aynı görüntü hem pc hem de tv de oluyor. Örneğin bilgisayardaki videoları paylaşabiliriz sağ tık ile televizyona evet ama bir word dosyasını yansıtamayız

sağ tıklayayıp yansıtmak güzel bir şey. Ama altyazı ile yansıtmak malesef mümkün değil. O yüzden kullanışlı bir yöntem değil.

Serviio tarzı programlar ise altyazılı film izlemek için uygun. Ama pc den ani müdahalede bulunarak videoyu ileri geri alamıyor. ya da pause yapamıyorsun.

Yani %100 işimizi görecek tam bir uygulaması yok bunun.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Cihaz Ekle menüsünden de cihazı görüyor ama eklemiyor. pc donup kalıyor. Laptobu resetlemek zorunda kalıyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri