Vestel tv yazılım: Decompress/Compress (Çözme/Birleştirme)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Bir BIN dosyasını açabilir, yazabilir veya doğrudan görüntüleyebilirsiniz. Çeşitli araçlar var, fakat ne yazık ki hepsi ücretsiz değil.

r00 - dosyayı aç
BIN - dosyayı aç
Genel olarak, BIN dosyaları görüntü dosyalarıyla eş anlamlıdır. Ancak teorik olarak herhangi bir ikili dosya biçimine dayanabilirler. BIN dosyasını açmak veya farklı şekilde işlemek için çeşitli programlar kullanılabilir.

Sanal Sürücü: Ücretsiz emülatör Daemon Tools Lite ile, BIN dosyasındaki dosyaları bu sürücü aracılığıyla görüntülemek için BIN dosyasını sanal bir sürücüye "bağlayabilirsiniz"

Açıcı: Dosyaya bu şekilde de erişebilir ve BIN dosyasındaki parçaları tek tek açabilirsiniz. Ancak, bu yalnızca CHIP’de indirmeyi bulacağınız ücretli program IsoBuster’la çalışır.
Çoğunlukla, IMG dosya uzantısı CloneCD ile oluşturulan CD ve DVD görüntüleri işaretler. DAEMON Tools'a monte ederken *. * Biçimleri monte etmeyi seçerseniz, ücretsiz emülatör bir IMG görüntüsünü de okuyabilir.

Genellikle yalnızca CloneCD ile bir IMG dosyası oluşturabilseniz de, görüntü, IMG biçimini resmi olarak desteklemeyen sanal disk emülatörlerinde de açılabilir. Örneğin, DAEMON Tools Lite uygulamasında bir görüntü açtığınızda, yalnızca desteklenen biçimlerin seçimini *. * İle değiştirmeniz gerekir. DAEMON araçlarının ücretsiz sürümü buradan indirme bağlantısını izlerseniz CHIP Online'da bulunabilir.

Drive Emulator: DAEMON Tools'un ücretsiz sürümü, IMG'nin yanındaki sanal diskinde ("Mount") okur, işletim sisteminiz için gerçek bir CD veya DVD olan diğer bir dizi disk görüntüsünü ve öykünmesini okur. İndirme düğmesi sizi doğrudan CHIP Online'daki uygun indirmeye götürür.

Yazma: Kaydedilmiş IMG dosyanızı boş bir alana geri yazmak istiyorsanız, ücretsiz yazılımı buradan indirin, CHIP Online'da ücretsiz ImgBurn yazılımını indirin.

D Çevrimdışı

dante96

Yeni Üye
15 Ara 2018
22
28
bellenimi çıkarmak için Linux üzerinde Binwalk kullanabilirsiniz (şifrelenmemiş). Onları yeniden derlemek için, sadece onaltılık editör ile ilgili kısmı düzenlemek

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
hosbulduk hosbulduk ;
Söylediğin sanal sürücü v.s denedim,ama sadece sistem img dosyalarının bazılarını açabiliyorum,hatta içinden tabiri caizse "arakladığım" dosyalar da oluyor :) ,ayrıca teşekkür ederim ilgine ama benim bahsettiğim mesela dante96'ya verdiğim resimdeki gibi (aşağıdaki resim tvden alınan kullanıcı arabirimini içerir-hani tvdeki resimler diyeyim)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
D dante96 ;
Biliyorum ve kullanıyorum da,hatta tüm de- /compile hemen hemen tümü kurulu veya çalışabilir halde,binwalk güzel,çıkartıyor da ama sen de demişsin "şifrelenmemiş" diye,işte bir yerde duruyorum artık ,mesela resimde örnek vereyim:

img1.png

Buradaki "titanium_img.bin" açılıyor,ama diğer *.img dosyaları açılmıyor,çünkü şifrelenmiş durumda ;
[alo@localhost dynamic_ui]$ binwalk -e titanium_font_byte_data.bin

DECIMAL HEXADECIMAL DESCRIPTION
--------------------------------------------------------------------------------
233149 0x38EBD mcrypt 2.2 encrypted data, algorithm: blowfish-448, mode: CBC, keymode: 8bit
257517 0x3EDED mcrypt 2.2 encrypted data, algorithm: blowfish-448, mode: CBC, keymode: 8bit
2354797 0x23EE6D gzip compressed data, last modified: 1970-01-05 13:35:12 (bogus date)

Son düzenleme:
geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Bundan yaklaşık 1-1.5 sene önce kadar tvden yazılımı dump etmiştim ve bunu da DH'de yayınlamıştım,o zaman alınan " dynamic_ui " içindeki tvnin icon resimlerini değiştirmek istemiştim,sevgili umut belki hatırlar konuyu,
İşte aşağıdaki resimde görünen *.img ve *.bin dosyalarını nasıl çözer ve birleştiririm?

imgler.png

sayın teraspy teraspy acaba tv nin yazılım nasıl alınıyor öğrenebilir miyim? tam yazılımı alıp incelemek istiyorum. rfve rfve bir yorumunuz olur mu bu konuda?

Moderatör tarafında düzenlendi:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
kolay zaten;vestel üretimden arkadaşına sor söylesin:mutlu:ok
Kimmiş ki o :) ama sende çözümü varsa bana yolla bir bakayım,kimseye söylemem söz :ok

sayın teraspy [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/4/4273.jpg?1545950890[/IMG] @teraspy acaba tv nin yazılım nasıl alınıyor öğrenebilir miyim? tam yazılımı alıp incelemek istiyorum. rfve [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/1/1311.jpg?1521302888[/IMG] @rfve bir yorumunuz olur mu bu konuda?
Elimizde full yazılım olunca ,tvden almaya gerek kalmadı artık,sevgili rfve'nin bu konuda yorumu olacağını sanmıyorum çünkü elde ettiğim verilerin tümünü sildim,dediğim gibi gerek kalmadı,ama illa ben incelemek istiyorum diyorsan eğer,elindeki yazılım da işe yarayabilir :)
Tabii öncelikle linux sistemini bir türlü (!) kurman gerekir,beraberinde bazı programları da kurmak gerekir,keşke yapabilsen aslında ,ama ha deyince olmuyor maalesef,ben mesela 2015ten beri tv ile uğraşıyorum halen bitirmiş değilim herşeyi.sıkıldımmı, tabii ki hayır,hayatımda hiç kahvede oturmadım,kahve hayatım hiç olmadı,buna rağmen birçok şey yarım kaldı hep :)

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Kimmiş ki o :) ama sende çözümü varsa bana yolla bir bakayım,kimseye söylemem söz :ok

Elimizde full yazılım olunca ,tvden almaya gerek kalmadı artık,sevgili rfve'nin bu konuda yorumu olacağını sanmıyorum çünkü elde ettiğim verilerin tümünü sildim,dediğim gibi gerek kalmadı,ama illa ben incelemek istiyorum diyorsan eğer,elindeki yazılım da işe yarayabilir :)
Tabii öncelikle linux sistemini bir türlü (!) kurman gerekir,beraberinde bazı programları da kurmak gerekir,keşke yapabilsen aslında ,ama ha deyince olmuyor maalesef,ben mesela 2015ten beri tv ile uğraşıyorum halen bitirmiş değilim herşeyi.sıkıldımmı, tabii ki hayır,hayatımda hiç kahvede oturmadım,kahve hayatım hiç olmadı,buna rağmen birçok şey yarım kaldı hep :)

sayın teraspy teraspy kullanıdığım cihazların elimde full yazılım ve core yazılımları mevcut peki bunları hangi program ile açıp inceleyebilirim?

P Çevrimdışı

Purgative

Aktif Üye
3 Tem 2017
56
Binwalk ile bende bir ara uğraşmıştım bir anakart'ın yazılımını dışarı almayı denediğimde de başarısız olmuştum. Yine daha önceden kablonete kızıp biraz modemi kurcalamışlığım da var ki nispeten daha kolaydı. Binwalk'ta tamamen hepsini dışarı almıyor eğer farklı şifrelemeler de varsa adım adım her biri ile ayrı ayrı uğraşmak gerekiyor sizinde dediğiniz gibi, son bir kaç ayda binwalkta bir kaç iyileştirme oldu şifrelemeler üstüne eminim sizde zaten takip etmişsinizdir. Update edip tekrar denemenizde fayda var diye düşünüyorum. Ama ben hiç bir zaman tamamen bütün dosyaları göremedim fakat istediğim dosyalara çoğu zaman ulaştım. Umuyorum ki olur.

Diğer yandan IDA pro ve Atom IDE var. IDA pro(hex-ray plugin ile) bana biraz karışık gelmişti halende anlamadım. Yine geçtiğimiz hafta STM32 bi çipe yazılım atmak için Atom'u kullandım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
sayın teraspy teraspy kullanıdığım cihazların elimde full yazılım ve core yazılımları mevcut peki bunları hangi program ile açıp inceleyebilirim?
Çeşitli programlar denedim ama pek başarılı olamadım açmak için :)
Binwalk ile bende bir ara uğraşmıştım bir anakart'ın yazılımını dışarı almayı denediğimde de başarısız olmuştum. Yine daha önceden kablonete kızıp biraz modemi kurcalamışlığım da var ki nispeten daha kolaydı. Binwalk'ta tamamen hepsini dışarı almıyor eğer farklı şifrelemeler de varsa adım adım her biri ile ayrı ayrı uğraşmak gerekiyor sizinde dediğiniz gibi, son bir kaç ayda binwalkta bir kaç iyileştirme oldu şifrelemeler üstüne eminim sizde zaten takip etmişsinizdir. Update edip tekrar denemenizde fayda var diye düşünüyorum. Ama ben hiç bir zaman tamamen bütün dosyaları göremedim fakat istediğim dosyalara çoğu zaman ulaştım. Umuyorum ki olur.

Diğer yandan IDA pro ve Atom IDE var. IDA pro(hex-ray plugin ile) bana biraz karışık gelmişti halende anlamadım. Yine geçtiğimiz hafta STM32 bi çipe yazılım atmak için Atom'u kullandım.
Evet ama yinede çok başarılı değil,ama tabii düzenleyenin eline sağlık yine,çünkü hiç değilse elimizde açık kaynak bir program var. :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri