Vestel tv yazılım: Decompress/Compress (Çözme/Birleştirme)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bundan yaklaşık 1-1.5 sene önce kadar tvden yazılımı dump etmiştim ve bunu da DH'de yayınlamıştım,o zaman alınan " dynamic_ui " içindeki tvnin icon resimlerini değiştirmek istemiştim,sevgili umut belki hatırlar konuyu,
İşte aşağıdaki resimde görünen *.img ve *.bin dosyalarını nasıl çözer ve birleştiririm?

imgler.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
modlama yapan arkadaşlar olaya bi ele atalım:alala
Sevgili teknovest,iş artık modlamadan çıktı,tvnin kullandığı yazılımı almaya geldi-ki aldım da sanıyorum- ancak o zamanlar yayınladığım (puplic derler ya) açıklamalı pdf dosyasını yandexten bile sildim,çünkü uzun süre bu konuda yardım beklemiştim-çözme-birleştirme için :cay
Hatta ileriki zamanlarda vestel venüs telefonum için de birleştirme konusunda telefon bölümünde yardım isteyebilirim,çözdüm ama birleştiremiyorum maalesef :hihi

telefon.png

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
abi çok bilgim yok ama linux ta hazırlanıyor olması lazım yanlışım varsa düzelt açık kaynak kodlu değilmidir.? linux derleyici varmı bilmiyorum ama varsa bi derleyicide açılıyorsa denemek lazım

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
abi çok bilgim yok ama linux ta hazırlanıyor olması lazım yanlışım varsa düzelt açık kaynak kodlu değilmidir.? linux derleyici varmı bilmiyorum ama varsa bi derleyicide açılıyorsa denemek lazım
Linux kullanıyorum zaten sevgili teknovest,çözme işlemlerinin %95^ini linuxta yapıyorum,açık kaynak kod ama firmalar kendi yöntemiyle birleştirme yapıyorlar,standart yol izlense herşey çabuk olur..
Mesela vestelin ilk kartlarında kullandığı program( diyeyim) mksaquashfs ile birleşiyor,ama diğer kartlarda işe yaramıyor :)
Mesela aşağıdaki programları tvnin kendinden aldım,hani yazılımı usb ile yüklüyoruz ya,işte usb taktığımızda bu programlar sayesinde tvye atıyor-alıyoruz ama mimari değişik olduğundan çalıştıramıyorum maalesef.

ubii.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Sevgili teknovest; Yolladığın,bana ait " MB97" olan yazılımı epey inceledim,hatta vendor dump bile aldım,sırf bunu yazmak için online oldum...
Vestel yazılım derleyicilerinin,yazılımı compile(birleştirme) ederken yaptıkları hata mı desem,unutkanlık mı desem :)))
Tıpkı,ameliyattan çıkan hastada sargıbezi unutmak gibi yahu ...
Aşağıdaki resimde dijital kullanım rehberinde rehberin sıkıştırılmış hali de duruyor iyimi,yani silmeyi unutup da compile etmişler :))
Gerçi çok yer kaplamıyor ama bu aurora.elf de olabilirdi ;)
@Herkese
Birkaç gün(ler) yokum,ben "Xenforo" update edilip de gülenyüzlerim geldiğinde buralardayım :)

mb97.png

NOT:
Yazdığım bir yazıyı gördüğüm luzum üzerine sildim (alo)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt