Önemli Vestel tv profil alma dosyaları -tümü-

A Çevrimdışı

Alonzo22

Yeni Üye
24 Kas 2019
42
67
Merhaba!

Profile dosyalarının yedeğini alıyorum ama uygun programlarla dosyayı açtığımda, sadece bir kaç tane
uygulamanın etkin olduğunu görüyorum.

Daha doğrusu, Smart Menu'deki programlar çok farklı görünüyor.

Amacım PrimeVideo'yu etkinleştirmek.

Televizyon, 49UD8460

Sevgiler

17a03fe2885945027.png

25808f47e55313b01.png

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Merhaba!

Profile dosyalarının yedeğini alıyorum ama uygun programlarla dosyayı açtığımda, sadece bir kaç tane
uygulamanın etkin olduğunu görüyorum.

Daha doğrusu, Smart Menu'deki programlar çok farklı görünüyor.

Amacım PrimeVideo'yu etkinleştirmek.

Televizyon, 49UD8460

Sevgiler

17a03fe2885945027.png

25808f47e55313b01.png
Kusura bakmayın, cevabınızdan pek bir şey anlamadım...
PrimeVideo nedir nasıl çalışır daha önce hiç uğraşım olmadığı için bilmiyorum fakat bu ekrandan açılmayacağına eminim hwprofile dosyasından bu app hangi kartta çalışıyor ise kendi kartınızın adını onunla değiştirmeniz ve menü 4725 den fabrika ayarlarına dönmeniz gerekir.

Not; Kartınız MB1XX olması gerekir

A Çevrimdışı

Alonzo22

Yeni Üye
24 Kas 2019
42
67
PrimeVideo nedir nasıl çalışır daha önce hiç uğraşım olmadığı için bilmiyorum fakat bu ekrandan açılmayacağına eminim hwprofile dosyasından bu app hangi kartta çalışıyor ise kendi kartınızın adını onunla değiştirmeniz ve menü 4725 den fabrika ayarlarına dönmeniz gerekir
Dosyalarımın yedeğini mb130 kart için gerektiği gibi dosya adlarını yazarak aldım. Öncesinde dikkatli bir araştırma ve incelemeden sonra gerekenleri yaptım. Ama farklı şeylerle karşılaştım. Örneğin tv de Tivibu menu de olduğu halde, bu programlarda false görünüyor, yedeğini aldığım dosyanın içeriği. Daha doğrusu true olan 4 tane program görünüyor sadece.

Prime Video Amazon'un Netflix gibi bir uygulaması. Son bazı modellerde, kumandanın kırmızı YouTube tuşunun altındaki mavi tuşta da yazıyor, PrimeVideo diye. Türkçe filmler var burada da... Yeni de abone oldum buraya, Mi Box S4 te çalışıyor...

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Dosyalarımın yedeğini mb130 kart için gerektiği gibi dosya adlarını yazarak aldım. Öncesinde dikkatli bir araştırma ve incelemeden sonra gerekenleri yaptım. Ama farklı şeylerle karşılaştım. Örneğin tv de Tivibu menu de olduğu halde, bu programlarda false görünüyor, yedeğini aldığım dosyanın içeriği. Daha doğrusu true olan 4 tane program görünüyor sadece.

Prime Video Amazon'un Netflix gibi bir uygulaması. Son bazı modellerde, kumandanın kırmızı YouTube tuşunun altındaki mavi tuşta da yazıyor, PrimeVideo diye. Türkçe filmler var burada da... Yeni de abone oldum buraya, Mi Box S4 te çalışıyor...
Eve geçtiğimde kontrol ederim uygulama mı yoksa web mi diye uygulama ise tv de netflix gibi uygulama dosyaları olması lazım kullandığın kartla aynı ama farklı tvlerde var ise modlama ile açılabilir bunun cevabını da TEKNOwest TEKNOWEST veya F fikoloji verebilir

A Çevrimdışı

Alonzo22

Yeni Üye
24 Kas 2019
42
67
Bir Alıntı

Zaten profil dosyalarında "Amazon Prime" diye geçmiyor. :sirit

O zaman foruma Smart modifikasyonundan sonra ikinci önemli paylaşımı da yapayım. Tommy'nın programıyla aldığınız swprofile dosyasında iki yeri değiştirmeniz Amazon Prime için yeterli;

1- MenuItemSupport kısmında E17FC822 yazan yeri "true" yapıyoruz.
2- SmartMenuItems kısmında yine E17FC822 yazan yeri "true" olarak değiştiriyoruz.

Program uzun zamandır güncellenmediği için pek çok seçeneğin adı XXXXXX (UNKNOWN) olarak görünüyor. Bunlar desteklenmediği için değil, programın seçeneği tanıyamadığı için çıktığını düşünüyorum. Aslında profillerle oynayan arkadaşlar bu seçeneklerden açıp da çalıştığını gördükleri kodları ve ne işe yaradıklarını buraya yazsa, elimizde güzel bir liste olur.

Örneğin ilk eklemeyi yapayım; E17FC822 = Amazon Prime
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Eve geçtiğimde kontrol ederim uygulama mı yoksa web mi diye uygulama ise tv de netflix gibi uygulama dosyaları olması lazım kullandığın kartla aynı ama farklı tvlerde var ise modlama ile açılabilir bunun cevabını da TEKNOwest TEKNOWEST veya F fikoloji verebilir

O zaman foruma Smart modifikasyonundan sonra ikinci önemli paylaşımı da yapayım. Tommy'nın programıyla aldığınız swprofile dosyasında iki yeri değiştirmeniz Amazon Prime için yeterli;

2- SmartMenuItems kısmında yine E17FC822 yazan yeri "true" olarak değiştiriyoruz.

Program uzun zamandır güncellenmediği için pek çok seçeneğin adı XXXXXX (UNKNOWN) olarak görünüyor. Bunlar desteklenmediği için değil, programın seçeneği tanıyamadığı için çıktığını düşünüyorum. Aslında profillerle oynayan arkadaşlar bu seçeneklerden açıp da çalıştığını gördükleri kodları ve ne işe yaradıklarını buraya yazsa, elimizde güzel bir liste olur.

ALINTIDIR

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Bir Alıntı

ALINTIDIR
Hocam vestel toolbox ile açıp kontrol edin anlatılana göre arkadaş vestel toolboxdan yapmış işlemleri

A Çevrimdışı

Alonzo22

Yeni Üye
24 Kas 2019
42
67
E19FC822 isimli seçenek olabilir mi acaba?
Kumandanın resmini de ekliyorum.

3a9add8eb887328a6.png

48d98ac1442a9a2f6.jpg

Eğer PrimeVideo etkin olursa bu kumanda dan da almayı düşünüyorum.

Hocam vestel toolbox ile açıp kontrol edin anlatılana göre arkadaş vestel toolboxdan yapmış işlemleri
Dediğiniz gibi yapayım ama, aldığım yedek dosyada sadece 3 tane program etkin görünüyor. Sorun olur mu bilemiyorum ki.
Neden, aldığım yedekte menüde etkin programlar true olarak görünmüyor, o yüzden duraksadım...

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
E19FC822 isimli seçenek olabilir mi acaba?
Kumandanın resmini de ekliyorum.

3a9add8eb887328a6.png

48d98ac1442a9a2f6.jpg

Eğer PrimeVideo etkin olursa bu kumanda dan da almayı düşünüyorum.

Dediğiniz gibi yapayım ama, aldığım yedek dosyada sadece 3 tane program etkin görünüyor. Sorun olur mu bilemiyorum ki.
Neden, aldığım yedekte menüde etkin programlar true olarak görünmüyor, o yüzden duraksadım...
menüde gösterilecek uygulama sınırı 4 dür o yüzden 4 tane aktif edebilirsiniz. Diğer uygulamalar kumandada tuş var ise yada smart menüde varsa oradan erişim sağlayabilirsiniz. Bu resimde gösterdiğiniz yer kısayol gibi bir şey aslında uygulamaları aktif ya da pasif yapmak için değil ana menüde göstermek için.

E19FC822 yazan ise, deneyin denemekten zarar gelmez. Sonucu buradan paylaşırsanız diğer kullanıcıların da işine yarayacağı gibi bilgilenmiş oluruz.

A Çevrimdışı

Alonzo22

Yeni Üye
24 Kas 2019
42
67
menüde gösterilecek uygulama sınırı 4 dür o yüzden 4 tane aktif edebilirsiniz. Diğer uygulamalar kumandada tuş var ise yada smart menüde varsa oradan erişim sağlayabilirsiniz. Bu resimde gösterdiğiniz yer kısayol gibi bir şey aslında uygulamaları aktif ya da pasif yapmak için değil ana menüde göstermek için.

E19FC822 yazan ise, deneyin denemekten zarar gelmez. Sonucu buradan paylaşırsanız diğer kullanıcıların da işine yarayacağı gibi bilgilenmiş oluruz.

Denedim, değişen bir şey yok. ☹

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Denedim, değişen bir şey yok. ☹
kartınız ne bilmiyorum fakat son zamanlarda çıkan çekirdek güncelleme var ise onu yükleyin dosyalar olmadığı için sizde çıkmıyor. aynı kartın prime video özelliği olan bir tv nin güncelleme dosyası içerisinde uygulama olacağı için sizin tv ye de yüklenecektir ve modlama ile açılacaktır diye düşünüyorum hwprofile dosyanızı bana gönderir misiniz bi kontrol edelim kumanda da primevideo için bir tuş ayrılmış mı

A Çevrimdışı

Alonzo22

Yeni Üye
24 Kas 2019
42
67
kartınız ne bilmiyorum fakat son zamanlarda çıkan çekirdek güncelleme var ise onu yükleyin dosyalar olmadığı için sizde çıkmıyor. aynı kartın prime video özelliği olan bir tv nin güncelleme dosyası içerisinde uygulama olacağı için sizin tv ye de yüklenecektir ve modlama ile açılacaktır diye düşünüyorum hwprofile dosyanızı bana gönderir misiniz bi kontrol edelim kumanda da primevideo için bir tuş ayrılmış mı
V5.7.20 17MB130P anakart yeni değişti. Yazılım sondan 2. versiyon, eski değil.
Yeni MB130VESTEL_QUİ V5.28.40 - 20_10_2019 yazılımı var ama henüz yüklemedim.

Yedeklediğim dosyayı size nasıl gönderirim?

Oldu! ? :clap

Hata şuymuş; USB içindeki profile dosyasına yedeklediğim diğer dosyaları da ilave ettim, mb130_swprofile dosyasının yanına...

Sonuç: E19FC822 Amazon Prime Video imiş.

Prime.jpg

Amazon Prime Video'ya 1 haftalık deneme amaçlı abone oldum. Mi Box S4 de denedim ama çözünürlük rezalet.
Şİmdi Vestel 49UD8460 da bakıyorum... Full HD 1080p görüntü var. Süper...

Gazap_1080p.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri