Önemli Vestel tv panel dosyası alma

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Aslında çoktan ayarlamış ve yüklemiştim ,ama forumda link vermemiştim ,bugün sevgili F fikoloji nin konusunda "nasıl alınır" yazılınca hadi forumda vereyim dedim.Vestel ve üretimi tvlerden panel dosyalarını usbye kaydetmek için kullanılır.İçinden çıkan OKU.txt okuyun :ok

Nasıl yaparım:
1-Dosyayı zipten çıkartın
2-Tüm dosyaları FAT32 belleğe kopyalayın
3-Tvyi kapatın ve belleği tvye takıp ,tv açın
4-Kumandadan hızlıca Menü +4+7+2+5 tuşlayıp USB Operations gelin ve OK tuşuna basın.
5-Tvnin panel dosyaları belleğe kopyalanır.

Ne işe yarar: <---
Uyarı için sevgili hosbulduk hosbulduk teşekkür ederim:ok
Atılan yazılımda bozuk gelen veya ters gösteren görüntüyü düzeltmek amacıyla kullanılır ,yazılım atmadan önce kendi kartınızdan mutlaka profil dosyaları gibi tvden çekip bir yerde saklayın .

Nasıl yüklerim :
1-Boş bir klasör yaratın
2-Adını pq koyun
3- pq klasörünü FAT32 belleğe kopyalayın
4-Tvyi kapatın ve belleği tvye takıp ,tv açın
5-Kumandadan hızlıca Menü +4+7+2+5 tuşlayıp USB Operations gelin ve OK tuşuna basın.
6-pq klasöründeki panel dosyaları tvye geri kopyalanır.

NOT 1:
Bazı modellerde başka dosyalar da gelebilir ,komple pc gibi bir yerde yedekleyin.

Eğer,sizin tv kart modelini göremiyorsanız bellekteki "DownloadPQ.mbxxx" dosyasının ,
"mbxxx" yazan yerine kendi kart numaranızı yazın,mesela "mb320" gibi,o zaman DownloadPQ.mb320 olacak.

Büyük harf ile verilen dosyalar tvden gelmez ise ,"PQ" yazısını "pq"olarak değiştirin sadece yani,(örnektir) "Downloadpq.mb320" yapın :ok

NOT 2:
MB82 kartlarda:
Teşekkürler yokoono yokoono :ok

17MB82'de, 2 dosya, PQ klasörü olmadan doğrudan usb belleğe yerleştirilir.

EK:
Verdiğim link değişmiş gençler,indirmek için aşağıdaki fotoğrafa bakınız: (25-12-2023:0237)

teraspy-120.png

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Ben aldigimiz panel dosyasinin ne ise yaradigini tam olarak anlamadim,belki atladigim bir ayrinti vardir.Büyük ihtimalle baska üyelerde panel dosyasinin benim gibi ne ise yaradigini düsünüyor olabilirler.
mb230 ile panel dosyami alip saklamis ve farkli full yazilimlar yüklemis sonucta da 2 farkli yazilimda görüntü problemi yasamistim.Önceden aldigim panel dosyami geri yükledigim zaman ise görüntüde iyilesme olmamisti.Gelen dosyalar icerik olarak mb1xx ve mb9x lardan farkli..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Ben aldigimiz panel dosyasinin ne ise yaradigini tam olarak anlamadim,belki atladigim bir ayrinti vardir.Büyük ihtimalle baska üyelerde panel dosyasinin benim gibi ne ise yaradigini düsünüyor olabilirler.
mb230 ile panel dosyami alip saklamis ve farkli full yazilimlar yüklemis sonucta da 2 farkli yazilimda görüntü problemi yasamistim.Önceden aldigim panel dosyami geri yükledigim zaman ise görüntüde iyilesme olmamisti.Gelen dosyalar icerik olarak mb1xx ve mb9x lardan farkli..
Görüntüde yaşanan ters ,bozuk v.s olaylarının düzeltilmesi için kullanılır ,mb230da işe yaramayabilir belki ,ama ben mb91 de attığım sharp yazılımında işe yaramıştı :)
Zaten mb230 vermedim ,içinde yok ,o kart sanki daha özel gibi geliyor bana ,ama hatırlattığın da iyi oldu ,bunu belirteyim konu başına sevgili hosbulduk :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri