Önemli Vestel tv panel dosyası alma

R Çevrimdışı

rich20201

Yeni Üye
8 Haz 2021
8
24
VESTEL_D1_Plus_TMG.bin

Bu dosyayı yedekle mutlaka mesela kopyala-yapıştır ile " VESTEL_D1_Plus_TMG.bin.alo" yap adını,sonra bu dosyayı txt editör ile aç (mesela notepad,sanırım windows kullanıyorsundur),oradaki 18.ci satır eğer 1 ise 0 ,0 ise 1 yap,ayrıca 71 numaralı satırı da aynı şekilde değiştirip kaydet.sonra anlatılan şekilde tvye geri yükle.

alodan-425.png
Hocam sonra uzantısı tekrardan .bin'e çeviriyim mi?

R Çevrimdışı

rich20201

Yeni Üye
8 Haz 2021
8
24
Uzantıyı ellemiyorsun hiç.Sadece yedeklerken adını (uzantısını) değiştiriyorsun ki elinde yedeğin bulunsun.Ben linux ile kwrite programı ile açıyorum panel bin dosyasını,sen windowsa "notepad++" kurup işlemi yapabilirsin :ok
Maalesef olmadı hocam bu arada Linux'la da aram iyidir GNU Özgürlüktür😄

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Maalesef olmadı hocam bu arada Linux'la da aram iyidir GNU Özgürlüktür😄
Nerede hata yaptın ki acaba :alala
panel dosyasını (bin dosyasını yani) dediğim gibi editliyorsun,bence tek tek dene ,mesela önce 18.ci satırı düzenle ve tvye yolla.sonra olmazsa sırası ile diğer seçenekleri düzenle yolla tvye :)
Bu arada tvye göndermeyi nasıl yaptığını açık açık yaz bakayım ,kontrol sağlayalım :ok
1- şunu böyle yaptım
2- bunu ..
3- gibi ...

R Çevrimdışı

rich20201

Yeni Üye
8 Haz 2021
8
24
Nerede hata yaptın ki acaba :alala
panel dosyasını (bin dosyasını yani) dediğim gibi editliyorsun,bence tek tek dene ,mesela önce 18.ci satırı düzenle ve tvye yolla.sonra olmazsa sırası ile diğer seçenekleri düzenle yolla tvye :)
Bu arada tvye göndermeyi nasıl yaptığını açık açık yaz bakayım ,kontrol sağlayalım :ok
1- şunu böyle yaptım
2- bunu ..
3- gibi ...
Dediğiniz satırları düzenleyip flaşa attım dosyayı
menü+4725 usb operations kısmına geldim
Lütfen bekleyiniz yazdı.Değişiklik yok yeniden başlattım yine aynı
Bir başka kart vardı negatif gösteren onda da denedim sonuç aynı

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Dediğiniz satırları düzenleyip flaşa attım dosyayı
menü+4725 usb operations kısmına geldim
Lütfen bekleyiniz yazdı.Değişiklik yok yeniden başlattım yine aynı
Bir başka kart vardı negatif gösteren onda da denedim sonuç aynı
Direk atmayacaksın ,klasörün adını değiştireceksin ,bende mb140 kart yok ama sanırım adını read yapacaksın .(sanırım diyorum bakmam lazım)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
pq diye yapıp atmıştım :)
Farklı fat32 formatlı usb ile dene bakalım,usb boş olsun,klasör yarat,adını pq koy,editlediğin " VESTEL_D1_Plus_TMG.bin" dosyasını o klasörün içine at,menü+4725 ile ""USB operations" gelip OK tuşla.Tv kapat-aç,olmazsa dediğim gibi değişik belleklerle dene,mutlaka olur :ok

NOT:
Klasörün adı "pq" olacak :)

Panel "Picture Settings" File Installation :
1. Create "pq" folder into the USB root.
2. Copy VESTEL_D1_Plus_PNL.bin files into the "pq" folder which is located on USB.
3.Plug the USB to TV's USB port.
4. Make "USB operations" from the service menu.
5. New files will be updated after power off/on.

Panel "Timing" File Installation
1. Create "pq" folder into the USB root.
2. Copy VESTEL_D1_Plus_TMG.bin file into the "pq" folder which is located on USB.
3.Plug the USB to TV's USB port.
4. Make "USB operations" from the service menu.
5. New files will be updated after power off/on.

A Çevrimdışı

ardaxmd

Yeni Üye
17 Şub 2023
1
23
Farklı fat32 formatlı usb ile dene bakalım,usb boş olsun,klasör yarat,adını pq koy,editlediğin " VESTEL_D1_Plus_TMG.bin" dosyasını o klasörün içine at,menü+4725 ile ""USB operations" gelip OK tuşla.Tv kapat-aç,olmazsa dediğim gibi değişik belleklerle dene,mutlaka olur :ok

NOT:
Klasörün adı "pq" olacak :)
Hocam merhabalar öncelikle, ekran ters döndüğü için 17mb82s anakartıma dediklerinizi yaptım. pq adlı dosya oluşturdum, içinde ptf ve pcf adlı dosyaları yükledim. Sonrasında tv ye flashı takıyorum (fat32) menu 4725 yapıyorum usb operationsa geliyorum tıklıyorum lütfen bekleyiniz yazıyor ve kapanıyor. Sonra tvyi fişten çekiyorum veya normal kapıyorum hiç birşey olmuyor. Nasıl yapıcam ben bu işi???

yokoono Çevrimdışı

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,460
72
Hocam merhabalar öncelikle, ekran ters döndüğü için 17mb82s anakartıma dediklerinizi yaptım. pq adlı dosya oluşturdum, içinde ptf ve pcf adlı dosyaları yükledim. Sonrasında tv ye flashı takıyorum (fat32) menu 4725 yapıyorum usb operationsa geliyorum tıklıyorum lütfen bekleyiniz yazıyor ve kapanıyor. Sonra tvyi fişten çekiyorum veya normal kapıyorum hiç birşey olmuyor. Nasıl yapıcam ben bu işi???
Google translate:
17MB82'de, 2 dosya, PQ klasörü olmadan doğrudan çubuğa yerleştirilir.

G Çevrimdışı

gulenelek

Yeni Üye
24 Mar 2023
6
50
WhatsApp-Image-2023-11-08-at-14.31.2118001b2780e0c9ed.jpg

TV paneli değiştim görüntü ters bana yardım edebilirmisiniz taktığım panelle ilgili sade bu etiket var.

WhatsApp-Image-2023-11-08-at-15.50.35bdf9f5025b5cb88a.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt