Vestel tv ottplayer iptv de DEVRİM , Mb9x serisi kartlar

teraspy

The Emmi
TFC Team
26 Kas 2018
3,008
113
59

İtibar Puanı:

Benim tvde kartım eskidi,smart uygulamalarını beğenmiyorum...
Benim tvde kartım eskidi, son yazılımı yükleyip iptv kullanmak istiyorum ...
Benim tvde kartım eskidi,en azından ottplayer kullanmak istiyorum...

Diyorsanız,veya ;
Kartınız eski kartlardan, yapılacak bir şey yok ...
Kartın ramleri düşük,kaldırmaz ...
Kartınız riskli kart,ellemeyin ...

Deniyorsa -ki buna bende dahilim unutmayın,hem böyle diyorum, hemde bu kartlı tvlerden var bende ,bakınız benim imza 🙂 - ...
Gerçek "tek tuşla" ottplayer karşınıza gelecek,ister ottplayer,ister farklı iptv sağlayıcısı, fark etmez.Kumandadan "internet" tuşuna basınca karşınızda ottplayer.
Gerçi test bitti,% 99 tamam, ama tam kesin olmadan yayınlamak istemiyorum.
Oooo,hemen söylenir gibi olduğunuzu duyar gibi oldum 🙂 , şimdilik verdiğim ve yayınladığım "usb-ottplayer" kullanmaya devam edin lütfen,çünkü köye gittiğimde MB97 kartta da denemek istiyorum,ama heyecanıma verin,hemen konuyu açıp müjde vermek istedim.
Çok yakında .... demiştim ya ;

Evet,2.ci sayfada link verdim ama gözden kaçıranlar olur düşüncesiyle burada vermeyi uygun gördüm :)

Yukarıdaki smart ile alakalı sorulara "haklısın" diyorsanız aşağıdaki linkten "alott.zip" indirin,zipten çıkartın,fat32 formatlı usb belleğe kopyalayın ve belleği tvye takıp, Menü+4+7+2+5 ile "USBoperations" gelip, OK tuşuna basın,işlem 1 sn sürüyor,ardından tvyi kapatıp-açın , tadadaaaaaa :)
EK:
1-Tekrar smartı geri getirmek zor değil,sadece telnet ile bağlanıp yüklenilen txt dosyasını sileceksiniz,o kadar :) (ben adını değiştiriyorum telnet ile) işte her iki kod :
Kod:
İsim değiştirmek:
cd       <-- bu kodla değil isek "kök" dizinine giriyoryuz
ls       <-- bu kodla neredeyiz diye kontrol ediyoruz
cd /conf/browser       <-- bu kodu verip conf/browser içine giriyoruz
mv startup.txt startup.txti     <-- bu kodla adını "startup.txti" yapıp çıkıyoruz
Kod:
 Silmek:
cd       <-- bu kodla değil isek "kök" dizinine giriyoryuz
ls       <-- bu kodla neredeyiz diye kontrol ediyoruz
cd /conf/browser       <-- bu kodu verip conf/browser içine giriyoruz
rm startup.txt      <-- bu kodla  "startup.txt" dosyasını siliyoruz
2- Bunu 1 kere yüklüyorsunuz,sonra kullanıcı adınız ve şifrenizi de bir kere giriyorsunuz, her seferinde internet tuşuyla kullanıcı adınız ve şifrenizi girmeden tvnun fişini çekseniz bile aynı k.adı ve şifreyle bağlanıyorsunuz :)

Hadi bakalım şimdi link aşağıda,sadece "Beğen" e tıklayın : (dedim ama beğen çıkmadı bende maalesef,halbuki vardı seçeneklerde Sota @Sota )
EK:
Gizli içeriği de kaldırdım,herkese açık link çünkü saçma sapan mesajların ve noktalama işaretlerinin olmasını,vede alıntı yapılarak cevaplanmasını istemiyorum :)

Son düzenleme:

teraspy

The Emmi
TFC Team
26 Kas 2018
3,008
113
59

İtibar Puanı:

Yeni konu açmadan buradan devam edeyim :)
Ottplayer uygulamayı yükledik,geri dönmek isteyince telnet,ftp ile dönün demiştim,bugün sevgili catres sorunca hemen farklı bir şey ile kolayca geri dönermiyim acaba deyip,denemeler yaptım,sonunda döndüm, hemde yine "usboperations" ile :ok
Aşağıdaki linkten zipli dosyayı indirin,zipten çıkartın ,usb belleğe kopyalayın (starturl.txt) ve :
Menü+4+7+2+5 ile tvye geri yükleyin ,belleği çıkartın ,tvyi kumandadan kapa-aç yapın ve smart tukuşan basın (bende ilk önce 2 kere onaylamamı istedi,ama sonra sorunsuzca bağlandı ) :)

https://yadi.sk/d/RHHJyUCanvek0Q

EK:
Birde telnet ile "nasıl yapılır" resimli anlatım hazırladım :)
Ayrıca yazmama gerek olmadığını düşünüyorum,fotoların içinde yazdım,pcnize indirip saklayın istedim,eksik veya farklı bir şey görürseniz uyarın lütfen :ok

Son düzenleme:

teraspy

The Emmi
TFC Team
26 Kas 2018
3,008
113
59

İtibar Puanı:

hadi baaaalım. merakla beklemede herkeş :clap2
İnan sevgili catres,bu kadar hızlı açılan ottplayer görmedim, 47pf9090 tv,üstelik sadece internet (üzerinde dünya olan) tuşuna basmam yetiyor -şimdi saydım 3001 .... diye açılışı 5 saniye sürdü tabii menüye kadar :ok

catres

Silver Üye
26 May 2018
790
93
36

İtibar Puanı:

İnan sevgili catres,bu kadar hızlı açılan ottplayer görmedim, 47pf9090 tv,üstelik sadece internet (üzerinde dünya olan) tuşuna basmam yetiyor -şimdi saydım 3001 .... diye açılışı 5 saniye sürdü tabii menüye kadar :ok
Valla şahsen ben çok sabırsız bir insanımdır. Ve sabırsızlıkla bekliyorum şuan. 😊
Bir an önce paylaşımda bulunmalısınızzzzZz 😅😅😅

hosbulduk

Bronz Üye
9 Kas 2018
151
43

İtibar Puanı:

üstelik sadece internet (üzerinde dünya olan) tuşu
Sevgili teraspy @teraspy mb95 de hatirlamiyorum nasildi ama ,17mb95M kartli Tv de daha önce paylastiginiz tak kullan ottplayer yüklü usb takili oldugu zaman internet tusuna basdigim zaman direk ott2 menü aciliyor 8 sn de.Bu paylasacaginiz yazilimin farki nedir?

teraspy

The Emmi
TFC Team
26 Kas 2018
3,008
113
59

İtibar Puanı:

Oooo,sen buralardamıydın sevgili hosbulduk 🙂
Bu çok süper bana göre , şu an tvde bellek olarak yer kaplamadığını da gördüm , ama yinede dikkatli olmalıyım,tvde sorun yaratacakmı yaratmayacakmı onu gözlüyorum,tabii smart iptal oluyor ki bana göre smartta zaten iş yok,iptv olarak kullanmaya bakılıyor genelde , ben dahil,sabahtan beridir müzik tv açık,daha banamısın demedi tv. 🙂
Bir diğer önemli konu,usb çıkarılıp takıldığında bazen kullanıcı adı şifre istiyor,bunda öyle birşey yok,aç,fişi çeksen bile tekrar izle :ok

teraspy

The Emmi
TFC Team
26 Kas 2018
3,008
113
59

İtibar Puanı:

Evettt,yarın inşallah köye gittiğimde MB97 kartlı tvde deniyeceğim,yukarıda yazdığım sorunları yaşatmadı MB91 - 96 kartta,ama büyük ihtimal MB97 kartta da yaratmıyacaktır,tabii hemen "beğenip de gör" durumuyla paylaşacağım ki beğeni puanım da arttıp forumda zirveye çıkayım :haha1

catres

Silver Üye
26 May 2018
790
93
36

İtibar Puanı:

Evettt,yarın inşallah köye gittiğimde MB97 kartlı tvde deniyeceğim,yukarıda yazdığım sorunları yaşatmadı MB91 - 96 kartta,ama büyük ihtimal MB97 kartta da yaratmıyacaktır,tabii hemen "beğenip de gör" durumuyla paylaşacağım ki beğeni puanım da arttıp forumda zirveye çıkayım :haha1
Ben şimdiden beğendim o vakit :deli1
Mesajınız Birleştirildi:

Benim bir sorum var
Ottplayer de durdur ilerle özelliği varmı ? Ssiptv yok çünkü
Yanlış hatırlamıyorsam olması lazım

Üst Alt