Vestel Tv Kumanda

A Çevrimdışı

adanaserver

Aktif Üye
15 Tem 2019
156
39
3 farklı model Vestel tv kullanmış biri olarak kumandalarını kalitesiz buluyorum. Kaliteli kumanda üretemiyorlar mı üretemiyorlarsa üreten firmalara neden yaptırmıyorlar. Her tuşa basıldığında tık tık sesi duymak hiç hoş değil.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Başka model ile değişmek mi istiyorsunuz? Şikayetinizi dile mi getirmek istediniz sadece.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Bendeki kumandada hiçbir tuşta tık sesi gelmiyor. Önceki 3D'li modelde Smart'ta kullanılan tuşlarda tık tık switch sesi geliyordu, diğer tuşlarda yine yoktu.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
15664107283411059274515599667762.jpg

bizim 47pf9090 nın kumandası .kaç tane vestel kullandım şunana kadar en kalitelilerindrn biridir.

tuşlar yumuşak sessiz renk atması , tuşlarda basmama 3 yıl oldu olmadı.üstelik en sık kullanılan kumanda bu .

sen sanırsam orta menü tuşları ses yapan mor smart tuşlu kumandadan şikayetçisin ve o konuda haklısın .Bulabilirsen bu kumandadan al derim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
15664107283411059274515599667762.jpg

bizim 47pf9090 nın kumandası .kaç tane vestel kullandım şunana kadar en kalitelilerindrn biridir.

tuşlar yumuşak sessiz renk atması , tuşlarda basmama 3 yıl oldu olmadı.üstelik en sık kullanılan kumanda bu .

sen sanırsam orta menü tuşları ses yapan mor smart tuşlu kumandadan şikayetçisin ve o konuda haklısın .Bulabilirsen bu kumandadan al derim.
evet güzel kumandalardan birisidir. pek arıza yapmaz yapıncada genelde ses veya kanal tuşunda sorun oluyor. kullanıcıların %90 memnundu

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
evet güzel kumandalardan birisidir. pek arıza yapmaz yapıncada genelde ses veya kanal tuşunda sorun oluyor. kullanıcıların %90 memnundu

teşekkürler cevabınız için. Hocam siz vestelde çalıyordurunuz serviste değil mi ? İzniniz olursa birkaç konuda danışmak istiyorum.
1) Kurutmalı 9914 var.Daha öncede hikayemi biliyormusunuz bilmiyorum ama 9614txt vardı sarsıntı titreşim ve birkaç sorundan Adem hocamıb ds yönlendirme si ile bu son modele değişim oldu ancak eşim bazen çamaşır attığında özellikle nevresimlerde falan bu makinede sıkmaya geçmekte geçikiyor ,geçincede sarsıntı titreşim oluyor.Her ne kadar ilk makine kadar olmasa da , yürüme çarpma yapmasada bu sorun normal mi ? Vestelin tüm büyük kapasiteli makinelerinde bu dengeleme sorunu var mı ?

2)vestel ekomaks 1017x bulaşık makinemiz ilk zamanlar gibi temiz yıkamıyor, edirne servisi çok iyi hal hatıra tuz kabı anakart değişti ancak eşim yıkadığında bazen bakıyorum özellikle bardak ağızlarında süt lekesi benzeri iz çıkıyor.Üstelik eşime en bol su kullanılan dual wash programında yıkanmasını söyledim yine aynı.Şimdi tekrar servisi çağırmak istemiyorum.Denediklerimiz;

a)Farklı detarjanlar denedik .

b)finish quantum ile tuz 1. kademe parlatıcı 1. kademe

c) migros detarjan tablet + tuzsuz + parlatıcı 1 kademe ve 6. kademe

d) şuan fisish classic tablet+tuz 3. kademe + parlatıcı 4 . kademe.

suyumuz sert sıfının sınırında ölçüm yaptım.

bir çare bulamadım.Makine ısıtma sında sorun yok kapağı açınca sıcak hava çıkıyor epey.Gideri klavuzdaki gibi bağladım makine arkadında yukarıdaki kilipse bağlı sarkık durmuyor.

e) manyetik kireç önleyici alette takılı.

bir akıl verirseniz sevinirim.

1546015978012_fact_2bbf2f3a1dde7a131.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
1. soru cevabı, ben hiç bir zaman kurutmalı ile yıkama bir arada tavsiye etmiyorum :) hiç içime sinmiyor. sonuçta alınmış çöpe mi atılacak hayır.
Avrupa birliği standartı olarak makinelerde bazı değişiklikler zorunlu oldu. örnek; dengesiz yük kontrol sistemi bu nedir makine içindekileri yıkama sonrası homejen yani dengeli dağıtıp sıkma adımına geçecektir. Bazen bu dağıtma işlemi için zaman alabiliyor devreye geç girebiliyor. ilk dengeyi yakaladığı anda sıkamaya başlıyor ve o anda ağırlık ve çamaşır nedeni ile biraz titreşim yapıyor. makinenin saç kalınlığı düşük, amortisörler yetersiz, makine yazılımı bence dengesiz. hepsini topla sonuç ses, yalpalama ve titreşim eder :). yani pek yapacak birşey yoktur.

2. sorunda; her işlemi denemişsin, tuz kabı değişmiş, en uzun programı seçmişsin ee nasıl hala güzel yıkamaz ?
peki yerleştirme doğru mu ? bardaklar yan koyulduğunda ağzına su toplanıp kalma ihtimali olabilir, varmıdır ?
deterjan ve tuz oranını ayarlamışsın ve denemelerde bulunmuşsun, peki hala hem tuz hem 3 bir arada neden kullandın, bence birinden feragat et. ben evimde bile fariy kullanıyorum. hepsi bir arada her türlü yetiyor ve performans olarak güzel. Finişi hiç sevmiyorum :)
sana etkin yıkama koşulları dökümanı paylaşıyorum, kontrol et ve ileride sonuçları paylaş

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
20190322_131617_HDR.jpg

Bu da ud9360 kumandası. Ortası ışıklı ama karanlıkta hiçbir işe yaramıyor. Diğer tuşlarda sıkıntı yok ama ortadaki yön tuşlarında biraz sertleşme var ve bazen basarken takılı kalır gibi olup sert basıyor.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
1. soru cevabı, ben hiç bir zaman kurutmalı ile yıkama bir arada tavsiye etmiyorum :) hiç içime sinmiyor. sonuçta alınmış çöpe mi atılacak hayır.
Avrupa birliği standartı olarak makinelerde bazı değişiklikler zorunlu oldu. örnek; dengesiz yük kontrol sistemi bu nedir makine içindekileri yıkama sonrası homejen yani dengeli dağıtıp sıkma adımına geçecektir. Bazen bu dağıtma işlemi için zaman alabiliyor devreye geç girebiliyor. ilk dengeyi yakaladığı anda sıkamaya başlıyor ve o anda ağırlık ve çamaşır nedeni ile biraz titreşim yapıyor. makinenin saç kalınlığı düşük, amortisörler yetersiz, makine yazılımı bence dengesiz. hepsini topla sonuç ses, yalpalama ve titreşim eder :). yani pek yapacak birşey yoktur.

2. sorunda; her işlemi denemişsin, tuz kabı değişmiş, en uzun programı seçmişsin ee nasıl hala güzel yıkamaz ?
peki yerleştirme doğru mu ? bardaklar yan koyulduğunda ağzına su toplanıp kalma ihtimali olabilir, varmıdır ?
deterjan ve tuz oranını ayarlamışsın ve denemelerde bulunmuşsun, peki hala hem tuz hem 3 bir arada neden kullandın, bence birinden feragat et. ben evimde bile fariy kullanıyorum. hepsi bir arada her türlü yetiyor ve performans olarak güzel. Finişi hiç sevmiyorum :)
sana etkin yıkama koşulları dökümanı paylaşıyorum, kontrol et ve ileride sonuçları paylaş

ilgin için teşekkür ederim hocam.

makinenin saç kalınlığı düşük, amortisörler yetersiz, makine yazılımı bence dengesiz. hepsini topla sonuç ses, yalpalama ve titreşim eder :). yani pek yapacak birşey yoktur.:clap2?? bu kelimelerin üzerine diyecek birşeyim yok hocam.Konuyu tecrübe ile özetlemişsiniz.Peki tüm makineleri mi bu şekilde ? Sıkı bir vestelci olmama rağmen bu sorunlardan geçen arkadaşa profilo aldırdım.Kendisi regal alacaktı herşeyi al çamaşır makinası nı alma dedim gitti çocukta profilo aldı.Şimdi annesine de alacak.

2)Açıkcası eko ve diğer programlar da tek durulama var bu yüzden çift durulama yapan dual wash i tercih ettiriyorum eşime.Sanki durulama suyu temiz olmuyor gibi geliyor bana acaba bu su cebinde çamur vs. birikmiş olabilir mi ?

Evet bardaklar birbine deyince dediğiniz gibi kirli çıkabiliyor özellikle eşime tembihliyorum oda dikkat etmeye çalışıyor ama tek duran bardaklarda da aynı sıkıntı oluyor.

Benim gözlemin durulama suyu temiz olmuyor gibi hocam.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

20190322_131617_HDR.jpg

Bu da ud9360 kumandası. Ortası ışıklı ama karanlıkta hiçbir işe yaramıyor. Diğer tuşlarda sıkıntı yok ama ortadaki yön tuşlarında biraz sertleşme var ve bazen basarken takılı kalır gibi olup sert basıyor.
aslında en beğendiğim kumanda buydu almaya bile niyetlenmiştim hangi tuşlar ses yapıyor ki ?Yoksa son derece sade şık bir model bu kumanda bana göre .

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
aynen sert tuşlar çok kötü. sıkı basmak gerekiyor. bazen de algılamıyor.
bir de kumandanın kendisi çok büyük ağır ve kaba.
keşke tüm tuşları lastik/silikon olsaydı.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41

makinenin saç kalınlığı düşük, amortisörler yetersiz, makine yazılımı bence dengesiz. hepsini topla sonuç ses, yalpalama ve titreşim eder :). yani pek yapacak birşey yoktur.:clap2?? bu kelimelerin üzerine diyecek birşeyim yok hocam.Konuyu tecrübe ile özetlemişsiniz.Peki tüm makineleri mi bu şekilde ? Sıkı bir vestelci olmama rağmen bu sorunlardan geçen arkadaşa profilo aldırdım.Kendisi regal alacaktı herşeyi al çamaşır makinası nı alma dedim gitti çocukta profilo aldı.Şimdi annesine de alacak.

2)Açıkcası eko ve diğer programlar da tek durulama var bu yüzden çift durulama yapan dual wash i tercih ettiriyorum eşime.Sanki durulama suyu temiz olmuyor gibi geliyor bana acaba bu su cebinde çamur vs. birikmiş olabilir mi ?

Evet bardaklar birbine deyince dediğiniz gibi kirli çıkabiliyor özellikle eşime tembihliyorum oda dikkat etmeye çalışıyor ama tek duran bardaklarda da aynı sıkıntı oluyor.

aslında en beğendiğim kumanda buydu almaya bile niyetlenmiştim hangi tuşlar ses yapıyor ki ?Yoksa son derece sade şık bir model bu kumanda bana göre .
Kumanda biraz uzunca, yoksa kötü değil. Aslında, kumanda genel olarak sert basıyor, yumuşak değil. Zaten tuşların yüksekliği fazla değil ve bir tuşa bastığınız zaman sesini duyabiliyorsunuz. Sadece ara ara ortadaki navigasyon tuşlarından üst tuşu basma hissini kaybedebilyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Evet Vestel makine konusunda gün rahatlığı ile al diyemeyeceğim makinedir.
BM için gerekirse Adem hocamın bir videosu vardı beyaz sirke ile temizlik yapmıştı deneyebilirsin. Su Çebi o kadar kirlenmesi için çamur yıkamanız lazım ?. Yoğun program tercihimdir. Konuyu da pek saptırmak istemiyorum. Dokümanı da iyi incele ?
Aaa bak nasıl unuttum dün edirneye geldim bir iş için ☹️ ama vakitte kısaydı, dersen Fikoloji buraya geliyon vakit kısıtlı diyon "Niyazi ustayi" tatmdadan gidemiyon haklısın derim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt