Vestel tv ip Sıfırlanma

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Bazı sebeblerden dolayı evdeki cihazlara elle ip vermem gerekiyor otomatik ip alınca cihazlar internete bağlanmıyor modemle ilgili bir sorun.
Televizyonun fişini çekip geri taktığım zaman ilk bi kaç seferde olmasa bile ileriki zamanlarda ip sıfırlanıyor ve otomatik ip'ye dönüyor

Aşağıdaki MB130 anakarta sahip vestel tv'de denediğim yazılımların hepsinde aynı sorun oluyor. Önerisi olan var mı ?

V3.62.24
V3.62.30
V3.62.33
V3.62.35
V3.62.43
V3.62.30

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
TV reset atınca sıfırlaması lazım sevgili blaki fişi çekip-takınca değil ,en azından benim tvde böyle yapıyorum :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Kanal listenin yedeğini alıp birde reset at bakalım,ama otel modu ile yedekleme eski ayarlarını da yüklersin otel modunda :ok

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
TV reset atınca sıfırlaması lazım sevgili blaki fişi çekip-takınca değil ,en azından benim tvde böyle yapıyorum :)

Genellikle fişi hemen çıkart tak sorun olmuyor bir kaç defa . Genelde bu sorun Tv de fişi 1-2 gün çekili kalırsa oluyor. Mesela youtube tuşuna basıyorum bağlanmayınca ağ kısmına bakıyorum manuel ip kısmı otomatik olarak değişmiş. bir yazılımı 1 ay kadar kullanıp test edip diğerine bakıyorum gene aynı sonuç

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Genellikle fişi hemen çıkart tak sorun olmuyor bir kaç defa . Genelde bu sorun Tv de fişi 1-2 gün çekili kalırsa oluyor. Mesela youtube tuşuna basıyorum bağlanmayınca ağ kısmına bakıyorum manuel ip kısmı otomatik olarak değişmiş. bir yazılımı 1 ay kadar kullanıp test edip diğerine bakıyorum gene aynı sonuç
Acaba dedim,tv reset atılırsa ,ip kaydı kalıcı olabilirmi :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bence modemi değiştirin. Fazla eski bir modemse sorun ondan kaynaklanıyor olabilir.
Modeme yazılım güncellemesi yapılabiliyorsa ve mevcutsa yazılım güncellemesi yüklemek de denenebilir.

Modemde IP vermek yerine DNS girmeyi deneseniz?
YouTube'a TV üzerinden giremeyenler genelde modeme DNS girerek sorunu çözüyordu.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Kanal listenin yedeğini alıp birde reset at bakalım,ama otel modu ile yedekleme eski ayarlarını da yüklersin otel modunda :ok

Sıfırlanıyor malesef
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bence modemi değiştirin. Fazla eski bir modemse sorun ondan kaynaklanıyor olabilir.
Modeme yazılım güncellemesi yapılabiliyorsa ve mevcutsa yazılım güncellemesi yüklemek de denenebilir.

Modemde IP vermek yerine DNS girmeyi deneseniz?
YouTube'a TV üzerinden giremeyenler genelde modeme DNS girerek sorunu çözüyordu.

internet bana 4 routerdan geçip geliyor biraz karışık bir iş. cihazlar ethernete yada wifiye bağlanınca otomatik ip almıyor . Hiçbir cihaz internete çıkamıyor otomatik olarak. 169.254 şeklinde ip alıyor. Her türlü şeyi denedim olmuyor

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Nasıl 4 router? 4 router demek 4 tane modem ya da 4 tane spi ya da 4 tane utm demektir neyse dhcp dağıtım kapalı olduğu için ip almıyor son yönlendirici de dhcp dağıtımı serbest bırakın cihazlar ip alır fakat yapılandırma yanlış ise nete çıkmaz. Büyük ihtimalle ilk yönlendiricinin ip aralığını el ile verip nete çıkıyorsun. Detaylı yazarsan markaları, neden 4 tane yönlendirici olduğunu yarın yardımcı olmaya çalışır sorunu çözeriz

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Malesef olmuyor . Sorunun ilginçliği şurda . İnternetin bağlı olduğu mekanda modemi değiştirince bu olay başladı. İnternetin bağlı olduğu ana modemden ethernet ile başka bir routura oradan da kablosuz olarak yaklaşık 50 metre mesafeden karşıdaki dış cephe access pointe . Oradan da ethernet ile evde bulunan diğer dağıtıcıya geliyor . Buradan da ethernet ile masa üstü bilgisaraya bağlantı geliyor. Evdeki wifi cihazları ise dağıtıcıya bağlı olan diğer bir router ile bağlantı yapıyor . Yani aslında evde Wifi ile bağlanınca internet 5 tane cihazdan geçmiş oluyor. Yaklaşık 5 senedir neredeyse kayıpsız olarak bu şekilde sorunsuz kullandım. Sadece ana modemde dhcp açık diğer routerlarda dhcp kapattım ( açınca da otomatik ip almıyor) . Yeni modemde dış ortam access pointe bağlantı gelene kadar ana modem ve diğer router üzerinde bağlantı yaptığımda otomatik ip alıyor. Şimdi düşünebilirseniz o zaman skıntı dış cephe acess pointte diye . İnternetin çıkış yaptığı modemi değiştirince acesspoint ile eve gelene internet otomatik ip alabiliyor. Yani sorun Ana modemde mi dış cephe access pointte mi. Modem güncelleme vs yapılacak ayar kalmadı ben durumu çözemedim.

Ana modem Airties air 5650
Router Tp link TL-WR841ND Open wrt yüklü
dış ortam acess point 7210N
Dağıtıcı 12 çıkışlı switch modelini hatırlamıyorum.
wifi router Tp link WR840N

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Malesef olmuyor . Sorunun ilginçliği şurda . İnternetin bağlı olduğu mekanda modemi değiştirince bu olay başladı. İnternetin bağlı olduğu ana modemden ethernet ile başka bir routura oradan da kablosuz olarak yaklaşık 50 metre mesafeden karşıdaki dış cephe access pointe . Oradan da ethernet ile evde bulunan diğer dağıtıcıya geliyor . Buradan da ethernet ile masa üstü bilgisaraya bağlantı geliyor. Evdeki wifi cihazları ise dağıtıcıya bağlı olan diğer bir router ile bağlantı yapıyor . Yani aslında evde Wifi ile bağlanınca internet 5 tane cihazdan geçmiş oluyor. Yaklaşık 5 senedir neredeyse kayıpsız olarak bu şekilde sorunsuz kullandım. Sadece ana modemde dhcp açık diğer routerlarda dhcp kapattım ( açınca da otomatik ip almıyor) . Yeni modemde dış ortam access pointe bağlantı gelene kadar ana modem ve diğer router üzerinde bağlantı yaptığımda otomatik ip alıyor. Şimdi düşünebilirseniz o zaman skıntı dış cephe acess pointte diye . İnternetin çıkış yaptığı modemi değiştirince acesspoint ile eve gelene internet otomatik ip alabiliyor. Yani sorun Ana modemde mi dış cephe access pointte mi. Modem güncelleme vs yapılacak ayar kalmadı ben durumu çözemedim.

Ana modem Airties air 5650
Router Tp link TL-WR841ND Open wrt yüklü
dış ortam acess point 7210N
Dağıtıcı 12 çıkışlı switch modelini hatırlamıyorum.
wifi router Tp link WR840N
Airties'in herhangi bir lan portundan WR841ND nin wan portuna girmişsin wan ayarları dhcp client ( dinamik ) olarak ayarlı. WR841ND ile wifi ağı kurup 7210n e göndermişsin. WR841ND de dhcp server aktif mi ? Aktif yaptığın takdirde 7210n ap modunu client seçmelisin böylelikle varsa 7210n nin lan portundan hemde WR841ND ile oluşturduğun wifi ağını 7210n ile çoğaltıp kullanabilirsin. Dinamik ip almada sorun yaşamamalısın.

Not: airties ile tplink in dağıttığı ip aralığı farklı olmalı

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Sıfırlanıyor malesef
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

internet bana 4 routerdan geçip geliyor biraz karışık bir iş. cihazlar ethernete yada wifiye bağlanınca otomatik ip almıyor . Hiçbir cihaz internete çıkamıyor otomatik olarak. 169.254 şeklinde ip alıyor. Her türlü şeyi denedim olmuyor

Aynı sorun 3.7.6y yazılımını yükledikten sonra bende de oluştu... Ondan önceki yazılımlarda kablolu veya kablosuz bağlantılarda sorun yoktu, ancak bendeki sorun kablosuz bağlantıda yaşanmıyor..Kablolu bağlantıda 169.254 gibi bir ip alıyor.. işte ben bunu çözemedim.. Fakat dikkat çeken tek şey kablosuzda youtube sorunsuz ve akıcı bir şekilde çalışıyor.. diğer yazılımlarda takılmalar donmalar oluyordu.. Kabloluyu çözüm bulana kadar sineye çektik artık..
Modem tp-link TD-W9970

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt