Vestel tv HDMI sorunu

N Çevrimdışı

nedim1326

Yeni Üye
5 Eyl 2022
8
35
öncelikle herkese merhaba

IMG_20220905_181747.jpg

42FA7200 model vestel televizyonumda tv box'ı hdmi ile bagladığımda birkaç dakika sonra görüntü gidiyor ses devam ediyor. aynı box ve kabloyu eski lg tvde denedim sorunsuz çalışıyor çözüm bulabilir miyiz? teşekkür ederim

Çözüm
kararmış halde iken direk box ı kapattım normal uyduya geçti ses var ama hala görüntü çok cılız gün ışıgında görünmeyecek kadar video cektim ama eklenmiyormuş

IMG_20220906_173107.jpg
IMG_20220906_173013.jpg
2 menü arasındaki ışık farkına bu diagnostic menüsüne girince gibi kararıyor sanırım

zaten hep dinamik modda kullanıyorum hocam tasarruf devre dışı yazıyor

ne yapılabilir bu durum için

şuan hdmi baglantılarını ve box ı çıkardım. tv bu kez normal uyduda iken görüntü karardı ses var ama görüntü kararıyor umarım tv bozulmaz 🤦🏻‍♂️
Görüntü karardığında tv arka kapağındaki üst havalandırma peteklerinden tv nin iç kısmına bakın tv nin...
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,650
yok hocam hiçbişey yüklenmedi orjinal dahili uydulu daha önce hdmi leri kullanmamıştım hiç
Tv çalışırken kumanda üzerinden menü 4725 Tuşlayın listede sol tarafa bakın en altın bir üstünde "Diagnostic" Yazan satıra kumanda yön tuşları ile inip OK tuşuna basın ekrana gelen menü resmini buraya ekleyin.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,650
IMG_20220906_164050.jpg
buldum hocam ektedir
İşim çıktığı için forumdan ayrılmıştım bu resimde görünen satırlar tamam sorun yok alt ok ile silik olarak görünen yazılarda CI modül ile ilgili olmasına rağmen siz yinede bakın "CI+credentials" Yazısına inin onunda karşısında OK yazıyorsa tv hdmi portuna bağlanan dış cihazları sorunsuz olarak göstermesi gerekir.

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

nedim1326

Yeni Üye
5 Eyl 2022
8
35
İşim çıktığı için forumdan ayrılmıştım bu resimde görünen satırlar tamam sorun yok alt ok ile silik olarak görünen yazılarda "CI+credentials" Yazısına inin onunda karşısında OK yazıyorsa tv hdmi portuna bağlanan dış cihazları sorunsuz olarak göstermesi gerekir.
ok yazıyor evet ama şuan farklı bir hdmi kablo ile denedim yine görüntü karardı ses devam etti. ama birşey farkettim sanki çok silikte olsa görüntü var ama ekranın karartısından gözükmüyor gibi sanki ekran ışığı uyku modu haline geçiyormuş gibi

N Çevrimdışı

nedim1326

Yeni Üye
5 Eyl 2022
8
35
İşim çıktığı için forumdan ayrılmıştım bu resimde görünen satırlar tamam sorun yok alt ok ile silik olarak görünen yazılarda "CI+credentials" Yazısına inin onunda karşısında OK yazıyorsa tv hdmi portuna bağlanan dış cihazları sorunsuz olarak göstermesi gerekir.
o menüye indim ok yazısı gözüküyor. fakat şuan farkettim ki ekranda görüntü tamamen gitmiyor uyku moduna yada ultra enerji tasarrufu moduna geçer gibi karartıyor ekranı resimde hız testi yaptığım sitenin görseli mevcut beyaz zemin üzerinde 13 yazıyor ama zor görünüyor.

IMG_20220906_17170546c9e250f4e0009a.jpg

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
o menüye indim ok yazısı gözüküyor. fakat şuan farkettim ki ekranda görüntü tamamen gitmiyor uyku moduna yada ultra enerji tasarrufu moduna geçer gibi karartıyor ekranı resimde hız testi yaptığım sitenin görseli mevcut beyaz zemin üzerinde 13 yazıyor ama zor görünüyor.

IMG_20220906_17170546c9e250f4e0009a.jpg
menülerde enerji tasarrufu ile ilgili her şeyi kapatıp deneyin.

sonra tekrar açın ama, elektrik faturası aşkına. :cak

N Çevrimdışı

nedim1326

Yeni Üye
5 Eyl 2022
8
35
kararmış halde iken direk box ı kapattım normal uyduya geçti ses var ama hala görüntü çok cılız gün ışıgında görünmeyecek kadar video cektim ama eklenmiyormuş

IMG_20220906_173107.jpg
IMG_20220906_173013.jpg
2 menü arasındaki ışık farkına bu diagnostic menüsüne girince gibi kararıyor sanırım

tv'nin hdmi portunda ya da portun ana karta bağlandığı yerlerde sıkıntı var gibi.

amatör görüş, sadece beni bağlar. :clap2

şuan hdmi baglantılarını ve box ı çıkardım. tv bu kez normal uyduda iken görüntü karardı ses var ama görüntü kararıyor umarım tv bozulmaz 🤦🏻‍♂️

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,650

IMG_20220906_173107.jpg
IMG_20220906_173013.jpg

Görüntü karardığında tv arka kapağındaki üst havalandırma peteklerinden tv nin iç kısmına bakın tv nin içerisinde bazı kısımlarda küçük noktasal alanlarda ışık görünmesi gerekir ışık yoksa sizi yanıltan led arızası da olabilir.

Çözüm
N Çevrimdışı

nedim1326

Yeni Üye
5 Eyl 2022
8
35
Görüntü karardığında tv arka kapağındaki üst havalandırma peteklerinden tv nin iç kısmına bakın tv nin içerisinde bazı kısımlarda küçük noktasal alanlarda ışık görünmesi gerekir ışık yoksa sizi yanıltan led arızası da olabilir.
dün sadece tv box taktığımda oluyordu. bugün tekrar box ı denedim şuanda normal uydu izlediğim zamanda oluyor

Geri
Üst Alt