Vestel Tv almaya karar verdim

E Çevrimdışı

Exodia

Aktif Üye
24 Eki 2019
79
24
Herkese iyi geceler, iyi günler tavsiye formu ailesi.
Uzun zamandır Televizyon bakıyorum. Malum Adem abi dışında youtube türkiyede (En tepe modeller hariç) tv incelemesi yapan pek bir yer yok. O yüzden yazılanlardan yola çıkarak çok fazla araştırma yaptım ve malesef hem hdr özellikle oyun oynamak hem de 4K kaliteli film izlemek için kullanabileceğim uygun fiyatlı bir ürün bulamadım. Yani o kadar tuhaf bir İnternet kitlesi var ki, malzeme kalitesi olarak en tepelerde gösterilen Sony markasına adi malzeme kullanıyor diyen mi dersiniz :) en adi Ips panel LG nin mi dersiniz, Samsung smart tv özellikleri konusunda çok kötü diyen mi dersiniz :) çok komik şeylerle karşılaştım.
Neyse efendim. Bunca araştırmadan sonra aklımda netleştirsiğim tek konu VA panelli bir tv istediğimdi. Herkes IPS paneli övüyor, açı özelliğinden dolayı fakat ben evimde genel olarak tek ve kız arkadaşımla yan yana film izlerken, oyun oynarken, doğrudan tv yi karşıma alarak kullanacağım. O yüzden Hem sinema hem de Konsol oyunları oynamak için VA panelli bir cihaz almak daha Mantıklı geldi.
Diğer netleştirdiğim konu ise (başlıktan da anlaşılacağı üzere) Vestel tv almak.
Haftalardır F/p ürünleri inceliyorum yok sunny yok Awox yok bilmemne. Hepsinde illaki kronik bir sıkıntı var. Onlarla uğraşacağıma 3 yıl garantili VESTEL almak çok daha mantıklı geldi. Hem diğer markalara göre taksit seçeneği de daha geniş o yüzden 2000-2500 olan fiyat bandımı max 3500 civarına da çıkarabileceğim.
Adem abinin bir yorumunu görmüştüm Vestel ürün isimlendirmede çok başarısız bir firma diye. İnsalar numaraları karıştırabiliyor aslında düşük numaralı bir model yüksek numaralı modelden daha iyi olabiliyor (örn 9260 modeli 9300 den daha iyi diyelim ki) demişti. Ben bu numaraları hiç anlamıyorum @Adem Helvacı abi lütfen benim gibi sinema, oyun seven bir gence 50 55 ekran max 3500tl olacak şekilde hangi vestel ürününü almamı tavsiye edersin? Bu fiyatlara alabileceğim daha kaliteli bir seçenek var mı mesela Samsung Nu7100 veya 7400 gibi. Cevabını bekliyorum gerçekten kurtar beni artık şu çıkmaz durumdan

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
''Yani o kadar tuhaf bir İnternet kitlesi var ki, malzeme kalitesi olarak en tepelerde gösterilen Sony markasına adi malzeme kullanıyor diyen mi dersiniz :) en adi Ips panel LG nin mi dersiniz, Samsung smart tv özellikleri konusunda çok kötü diyen mi dersiniz :) çok komik şeylerle karşılaştım.''

İşin içine ticari kaygılar girince durum böyle oluyor maalesef.

Bizim gibi hiç bir kaygısı olmadan ama hiç bir markayı da mesnetsiz karalamadan kötüye ''Kötü'', iyi ye de ''İyi' diyebilen herkese yürek dolusu kocaman bir selam çakarım buradan :ok

SONY nin içinde kullanılanlara ben aslında ''Adi malzeme'' demem, diyemem, insanın eli taş kesilir yani bunu yazmaya kalksa.
Yalnız artık SONY nin eski SONY olmadığını gönül rahatlığı ile bu yüzden yazabiliyorum zira tam anlamı ile kullanılan tüm materyallerin SONY olmadığını biliyorum. Bu artık bütün markalar için geçerli o nedenle burada bir SONY karalaması yapmayı da doğru bulmuyorum.

İmzamda yazanların arkasındayım halen. Mükemmel panel yoktur, İhtiyaca uygun panel vardır. Kötü Televizyon yoktur, İhtiyaca uygun tv vardır da diyebiliriz o halde.

IPS panel neden kötü olsun ki. Ben çok çok severim IPS paneli ve sunduklarını, ama eksiklerini de bilerek kullanırım.
Samsung tv yi ben Smart performansında cidden beğeniyorum. LG bana çok daha uzak mesela bu konuda.

Neyse, Gelelim konumuza;

VESTEL almanızda belki sorun olmayabilir bir konsolcu olarak. Lakin burada bazı kıstaslarımız olmalı.
Mesela VA panelden şaşmamak gerekecek. Donanımsal 100hz miz olmadığı için Fake refresh Rate değeri yüksek bir model bakacağız. Paneli AUO veya SAMSUNG olmalı CMO bu durumda elenir benim tarafımdan. LG ve BOE zaten bu durumda düşünülmez dahi.

Mesela ekonomik olduğu için bir 55UD8470 demek isterdim ama birincisi karma panel, ikincisi ise FRR değeri çok düşük.

Bütçemiz de 3500 bantlarında olduğuna göre, büyük ekran ve az özellik yerine ben aslında ekranı küçük tutarak Performansı yükseltmek ve elimdeki ekonomik olanağı o yönde kullanmak isterim.

Gönül ister ki sen bir 55UD9650 alabilesin lakin buna bütçe yeterli gelmiyor. O halde 9650 olmasa da 9X serisinden ne alabiliriz ben biraz ona odaklanayım.

Bu mesajı gönderiyorum, araştırmalarım bitince gelip revize ederim :ok

E Çevrimdışı

Exodia

Aktif Üye
24 Eki 2019
79
24
''Yani o kadar tuhaf bir İnternet kitlesi var ki, malzeme kalitesi olarak en tepelerde gösterilen Sony markasına adi malzeme kullanıyor diyen mi dersiniz :) en adi Ips panel LG nin mi dersiniz, Samsung smart tv özellikleri konusunda çok kötü diyen mi dersiniz :) çok komik şeylerle karşılaştım.''

Bizim gibi hiç bir kaygısı olmadan ama hiç bir markayı da mesnetsiz karalamadan kötüye ''Kötü'', iyi ye de ''İyi' diyebilen herkese yürek dolusu kocaman bir selam çakarım buradan :ok

SONY nin içinde kullanılanlara ben aslında ''Adi malzeme'' demem, diyemem, insanın eli taş kesilir yani bunu yazmaya kalksa.
Yalnız artık SONY nin eski SONY olmadığını gönül rahatlığı ile bu yüzden yazabiliyorum zira tam anlamı ile kullanılan tüm materyallerin SONY olmadığını biliyorum. Bu artık bütün markalar için geçerli o nedenle burada bir SONY karalaması yapmayı da doğru bulmuyorum.

İmzamda yazanların arkasındayım halen. Mükemmel panel yoktur, İhtiyaca uygun panel vardır. Kötü Televizyon yoktur, İhtiyaca uygun tv vardır da diyebiliriz o halde.

IPS panel neden kötü olsun ki. Ben çok çok severim IPS paneli ve sunduklarını, ama eksiklerini de bilerek kullanırım.
Samsung tv yi ben Smart performansında cidden beğeniyorum. LG bana çok daha uzak mesela bu konuda.

Neyse, Gelelim konumuza;

VESTEL almanızda belki sorun olmayabilir bir konsolcu olarak. Lakin burada bazı kıstaslarımız olmalı.
Mesela VA panelden şaşmamak gerekecek. Donanımsal 100hz miz olmadığı için Fake refresh Rate değeri yüksek bir model bakacağız. Paneli AUO veya SAMSUNG olmalı CMO bu durumda elenir benim tarafımdan. LG ve BOE zaten bu durumda düşünülmez dahi.

Mesela ekonomik olduğu için bir 55UD8470 demek isterdim ama birincisi karma panel, ikincisi ise FRR değeri çok düşük.

Bütçemiz de 3500 bantlarında olduğuna göre, büyük ekran ve az özellik yerine ben aslında ekranı küçük tutarak Performansı yükseltmek ve elimdeki ekonomik olanağı o yönde kullanmak isterim.

Gönül ister ki sen bir 55UD9650 alabilesin lakin buna bütçe yeterli gelmiyor. O halde 9650 olmasa da 9X serisinden ne alabiliriz ben biraz ona odaklanayım.

Abi öncelikle yazın için çok teşekkür ederim. Yazınızın devamını da dört gözle bekliyorum.
Ama "gönül isterdi ki UD9650 alabilesin fakat bütce yeterli gelmiyor" yazmışsınız. 124 Ekran Vestel 49UD9650 modeli şu anda 3300 tl gözüküyor. Tabi bence 11.11 ve black friday öncesi de fiyatları çıkarmış olabilirler daha da düşecektir. Yanlış bir model den mi bahsediyoruz yoksa

IMG_20191104_113059.jpg

A Çevrimdışı

AKTAŞ32

Yeni Üye
28 Kas 2018
31
30
İYİ GÜNLER HERKESE ARKADAŞLAR
BUGÜN vestel 55UA8990T tv yi kurdular ancak servis menüsüne giremedik nasıl girebilirim time life, bulutlanma gibi hiçbir testi yapamadık
serino: 7938421 800022
10109684 1801800022
yardımcı olurmusunuz ihraç ürünü olduğu için menu kodları farklı heralde 4725 denedik factory setup gibi bişey geldi olmadı
@Adem Helvacı

E Çevrimdışı

Exodia

Aktif Üye
24 Eki 2019
79
24

Neyse, Gelelim konumuza;

Abi Vestel mağazasında 49UD9660 diye bir model var. Şu anda İnternette de satan bir mağaza yok. Bu model için 4000tl fiyat aldım (Ankara ankmall içi vestel) buralar genel olarak pahalıya satıyor. Bence 3500 altına bile bulurum bu ürünü. Bu ürün hakkında da görüşünü yazar mısın

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi öncelikle yazın için çok teşekkür ederim. Yazınızın devamını da dört gözle bekliyorum.
Ama "gönül isterdi ki UD9650 alabilesin fakat bütce yeterli gelmiyor" yazmışsınız. 124 Ekran Vestel 49UD9650 modeli şu anda 3300 tl gözüküyor. Tabi bence 11.11 ve black friday öncesi de fiyatları çıkarmış olabilirler daha da düşecektir. Yanlış bir model den mi bahsediyoruz yoksa

IMG_20191104_113059.jpg

55UD9650 baz alınarak yazılmış bir yazı idi.

hatırlatma için çok teşekkür ediyorum, Hemen okuyarak zihnimi tazeliyorum şimdi :ok

Geri
Üst Alt