Vestel Smart Vestel Android'e karşı

S Çevrimdışı

Saint_33

Yeni Üye
30 Mar 2021
44
41
Stabil kalabilir ama her smart değil. Smarta gore degisiyor bu durumda. Gücü kotuyse oda biter. Samsung bu konuda bence en önde. Tizen isletim sistemi ve guncelleme desteği güzel. Vestel bu konuda iyi değil.

Android ile smart iyi degilse ilk 2 yıl android çok önde olur. Sonra 2side benzer olur ama gel gör ki smart kısmında uygulama desteği hiç gelmeyebilir. Android bu konuda önde. Ama yine de tv box iyidir. Samsung tizen hariç tabi. Tizen bence muazzam.
Anladım da bende şöyle düşünüyorum.Bunlar iyi zamanlarımız eskiden Nokia telefonlar vardı android sen önce güncelleme nedir bilmezdik?ondan sonra android hayatımıza girdi güncelleme desteği alamazsak telefon değiştirir olduk?yarın bir gün ben görürüm android en iyi tv aldık diyenleri bi kasmaya başlarsa güncelleme ile tv istediği kadar sağlam olsun değiştirelim olmasın sakın.Yani kısacası ilerde elektronik çöplüğe dönmesin ortalık?

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Anladım da bende şöyle düşünüyorum.Bunlar iyi zamanlarımız eskiden Nokia telefonlar vardı android sen önce güncelleme nedir bilmezdik?ondan sonra android hayatımıza girdi güncelleme desteği alamazsak telefon değiştirir olduk?yarın bir gün ben görürüm android en iyi tv aldık diyenleri bi kasmaya başlarsa güncelleme ile tv istediği kadar sağlam olsun değiştirelim olmasın sakın.Yani kısacası ilerde elektronik çöplüğe dönmesin ortalık?
Dedikleriniz smart içinde geçerli. Maalesef düşük ram ve islemci var cogunda. O yuzden ikisi de benzer. İlk alisda android daha mantıklı geliyor. Çünkü uygulama desteği günümüzde herşey. Netflix, prime, blu tv, tivibu vs vs. Bunlardan biri yoksa smartta sansiniz yok. Ancak android de her türlü imkanınız var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
biz yıllardır forumda box alın diye dilimizde tüy bitti. teknoloji yılda ikiye katlayarak ilerliyorken uçuk fiyatlara tv almak mantıklı gelmiyor. gerçi kullanıcıda haklı ben tvnin çevresinde başka cihaz görmek istemiyorum .box ile uğraşamam düşündesinde.
İşte tüketici bilinçli olmadıkça hangi üretici olursa olsun sonuç aynı oluyor. İlk çıkan Android TV'ler ne durumda acaba şu an?
Kaldı ki Tizen ve WebOS TV'ler de aynı kaderi yaşayacak. Ki WebOS adam olana kadar kaç müşterinin canı yandı bu bir gerçek.

TV'ler donanım ve yazılımda iyileşmedikçe ayrı kutular kullanmaya devam edeceğiz bunun başka olur yolu yok.

S Çevrimdışı

Saint_33

Yeni Üye
30 Mar 2021
44
41
Dedikleriniz smart içinde geçerli. Maalesef düşük ram ve islemci var cogunda. O yuzden ikisi de benzer. İlk alisda android daha mantıklı geliyor. Çünkü uygulama desteği günümüzde herşey. Netflix, prime, blu tv, tivibu vs vs. Bunlardan biri yoksa smartta sansiniz yok. Ancak android de her türlü imkanınız var.
Haklısınız ama bende diyorum bir android box ile herşey çözülür ama android bir tv almak ne kadar mantıklı düşünmek lazım amaç 3-5 yıl sonra ben tv değiştiririm mantığı ise sizin dediğiniz mantıklı.Ama smart tv de stabil çalışma mantığı biraz daha mantıklı geliyor.netflix YouTube istiyorsanız bir tane box alıp yola hızlı bir şekilde devam edilir.
Şöyle düşünün bende hi level 48 inç 3-4 sene önceki tv var ben buna xiomi stick aldım şuan 4-5 bin TL ‘lik tv oldu.
Anakart android tv de nedir ne değildir şuan bilemiyorum ilerleyen zamanlarda herşey belli olur.Tabii herkes istediğini almakta Özgür

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Haklısınız ama bende diyorum bir android box ile herşey çözülür ama android bir tv almak ne kadar mantıklı düşünmek lazım amaç 3-5 yıl sonra ben tv değiştiririm mantığı ise sizin dediğiniz mantıklı.Ama smart tv de stabil çalışma mantığı biraz daha mantıklı geliyor.netflix YouTube istiyorsanız bir tane box alıp yola hızlı bir şekilde devam edilir.
Şöyle düşünün bende hi level 48 inç 3-4 sene önceki tv var ben buna xiomi stick aldım şuan 4-5 bin TL ‘lik tv oldu.
Anakart android tv de nedir ne değildir şuan bilemiyorum ilerleyen zamanlarda herşey belli olur.Tabii herkes istediğini almakta Özgür
Fiyat ayniysa android tv alip 2 yila box almak daha mantıklı geliyor. Yoksa smart al aynı fiyata direk 500 verirsek bu sefer akılda 1 üst seviye tv oluyor. Piyasa çok karışık valla :) ben hala 2. tv alamadım. Cok model var ama dertte çok.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Samsung smart tv de netflix kullanmak işkence olunca mi box s 'e şans verdim ve iyi ki vermişim.Mi Box S cansın can.
Hangi model sizde ki? bende 50mu7000 var. Tv boxdan daha stabil çalışıyor. 3yili bitti prime, netflix, blu tv, tivibu go kullaniyorum. Puhu tv de var. Baya memnunm sasirdim.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
İşte tam burada boxların liderliği ön plana çıkıyor. Yada en güzeli A Adem Helvacı dediği gibi modüler tvler olsa keşke.
Tv box alsaniz 6 yıl götürmeyecektir. Android telefon bile dayanmıyor. Günün ihtiyacı arttıkça tv box da yetmez. 6 yil sonra sizin ihtiyacınız olmus. Ayni anda tv box alsanız, şu ana kadar ömrünü tamamlamıştı.

Akıllı konusunda kullanılan uygulamaya göre smart daha stabil daima. Kaliteli smartsa dediğim.gibi.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
bu konuda benim isteğim bambaşka. smart olmayan uydu alıcılı 4k tv çıkarsınlar yeter. android box yada mini pc alayım tv ye bağlıyım yeter. smart tv andorid tv sıkıntı. andoid tv alsanız 2 sene sonra bir baktınız tv kanalları yavaş geçiyor :)

video da ki smart vestel den var bende tv aynımı bilmiyorum ama menü aynı. canı sıkılınca reset atıyor bazen

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
canı sıkılınca reset atıyor bazen
O işte yazılımsal hata veya önbellek & ram dolması sonucu oluyor muhtemelen.
Onu her TV'de yapabilmek mümkün.
Çünkü eski tüplü televizyonlar gibi basit yazılımlara ve sistemlere sahip değiller.

Bu işin çözümü belli, sadece panel görevi yapacak monitör ekranlar olacak.
Kişi kutuyu ayrı alıp takacak.
Çünkü hepsi bir arada mükemmel bir çözüm ucuza olmaz.
Kalıcı olması da üreticinin işine gelmez çünkü Grundig misali batar hepsi.

En iyi smart her zaman için PC'dir.
Donanım ve yazılım bakımından güçlü bir kutu olmadıktan sonra 50 tane kutu eskitirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt