Vestel Smart Vestel Android'e karşı

M Çevrimdışı

mu5tafa 

Aktif Üye
17 Haz 2018
235
36
Karşılaştırma için teşekkürler.

Android tv tabi ki. Apk yüklemekten tut güncelleme olayına kadar fark atar. Sonsuz uygulama desteği yeter. 5 yıl sonra tüm uygulamalar çalışır diğer smart için bu imkansıza yakın. Burada yana yakıla yazılım ararız şu uygulama çalışmıyor diye ?.

Adem abi daha iyi bilir ama vestel de kendi arayüzü olan smart tvlerin yapımını sonlandıracak bence. Tamamen Androide dönecektir

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Şu an ona dönüyor. Fiyat politikası da esite yakın olunca kullanıcılar kafa karışıklığına uğramaktadır. Bu videoda ben daha çok hız testi anlamında video çekmek istedim. Detaylı videolar zamanla gelecektir ?

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Teknolojiyle inatlaşmanın manası yok. Android gibi her yola gelen bir işletim varken, eski usul Smart TV'lerin hiç şansı yok. Bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa öbür gün bu geçiş sağlanacak. Önemli olan üreticinin güncelleme vermesi ve ücretli platformları kullanmak için gerekli sertifikasyonları sağlaması.

Farkındaysanız görüntü kalitesi öyle pek konuşulmuyor. Panel tipi ve fiyat aralığına göre rezalet bir görüntü vermemesine fit olduk. :sirit Gerçi fit olmasak ne olur; TL'nin çakılması ve ekonominin iflasından sonra TV bulduğumuza seviniyoruz.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Ben kendim samsung smart kullaniyorum baya memnunum ve destek sürecektir. Ancak vestel gibi markalar desteği kısa surede kesiyor.

Açıkçası ben tv box kullanmayı android tvye tercih ederim. Daha sorunsuz çalışacaktır. Ama android ile smart aynı fiyat olmamalı. Toshiba icin 500 lira fark vardı. Aynı fiyatken smart almak mantıksız.

S Çevrimdışı

Saint_33

Yeni Üye
30 Mar 2021
44
41
Ben kendim samsung smart kullaniyorum baya memnunum ve destek sürecektir. Ancak vestel gibi markalar desteği kısa surede kesiyor.

Açıkçası ben tv box kullanmayı android tvye tercih ederim. Daha sorunsuz çalışacaktır. Ama android ile smart aynı fiyat olmamalı. Toshiba icin 500 lira fark vardı. Aynı fiyatken smart almak mantıksız.
Mesele şurada üzerinde ki anakart o verilen desteği nereye kadar idare edecek benimde merak ettiğim bir konu.Yarın bir gün bu güncelleme kaldırmıyor diyip ben yeni anakart çıkarttım 2 GB altı kaldırmıyor dedikten sonra android box alıp son güncellemeyi takip etmek bira daha mantıklı değil mi tabii benimkisi sadece bir öneri?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
biz yıllardır forumda box alın diye dilimizde tüy bitti. teknoloji yılda ikiye katlayarak ilerliyorken uçuk fiyatlara tv almak mantıklı gelmiyor. gerçi kullanıcıda haklı ben tvnin çevresinde başka cihaz görmek istemiyorum .box ile uğraşamam düşündesinde.

S Çevrimdışı

Saint_33

Yeni Üye
30 Mar 2021
44
41
biz yıllardır forumda box alın diye dilimizde tüy bitti. teknoloji yılda ikiye katlayarak ilerliyorken uçuk fiyatlara tv almak mantıklı gelmiyor. gerçi kullanıcıda haklı ben tvnin çevresinde başka cihaz görmek istemiyorum .box ile uğraşamam düşündesinde.
Box ile Uğraşamam diyende smart alsın android almasın ne diyim?

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Mesele şurada üzerinde ki anakart o verilen desteği nereye kadar idare edecek benimde merak ettiğim bir konu.Yarın bir gün bu güncelleme kaldırmıyor diyip ben yeni anakart çıkarttım 2 GB altı kaldırmıyor dedikten sonra android box alıp son güncellemeyi takip etmek bira daha mantıklı değil mi tabii benimkisi sadece bir öneri?
Hep aynı konu aslında tvbox mantıklı zaten. Burada eger ayni fiyatsa android alınır. Ölene kadar kullanılır ki takribi o ram ile filan 2 yıla iyice biter kötü androidler. Sonra tvbox alıp devam edilir.

Ama mantiklisi ucuz opsiyon smart ise alınıp tvbox almak.

S Çevrimdışı

Saint_33

Yeni Üye
30 Mar 2021
44
41
Hep aynı konu aslında tvbox mantıklı zaten. Burada eger ayni fiyatsa android alınır. Ölene kadar kullanılır ki takribi o ram ile filan 2 yıla iyice biter kötü androidler. Sonra tvbox alıp devam edilir.

Ama mantiklisi ucuz opsiyon smart ise alınıp tvbox almak.
Ben orada telefon gibi düşünüyorum kötü de olsa iyide olsa bir kaç sene sonra bazı uygulamarı artık kaldıramaz kaldırsa bile bazı programları kastırır mı mantığı ile düşünüyorum.Dedim ya ben biraz bu konuda daha temkinliyim.Ama smart ne kadar zaman geçerse geçsin daha stabil kalacağına inanıyorum çünkü herhangi bir program sorunu yok.
Yanlışsam yanılıyorsam düzeltirseniz sevinirim.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Ben orada telefon gibi düşünüyorum kötü de olsa iyide olsa bir kaç sene sonra bazı uygulamarı artık kaldıramaz kaldırsa bile bazı programları kastırır mı mantığı ile düşünüyorum.Dedim ya ben biraz bu konuda daha temkinliyim.Ama smart ne kadar zaman geçerse geçsin daha stabil kalacağına inanıyorum çünkü herhangi bir program sorunu yok.
Yanlışsam yanılıyorsam düzeltirseniz sevinirim.
Stabil kalabilir ama her smart değil. Smarta gore degisiyor bu durumda. Gücü kotuyse oda biter. Samsung bu konuda bence en önde. Tizen isletim sistemi ve guncelleme desteği güzel. Vestel bu konuda iyi değil.

Android ile smart iyi degilse ilk 2 yıl android çok önde olur. Sonra 2side benzer olur ama gel gör ki smart kısmında uygulama desteği hiç gelmeyebilir. Android bu konuda önde. Ama yine de tv box iyidir. Samsung tizen hariç tabi. Tizen bence muazzam.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt