Vestel Smart Tv, Youtube "YÜKLENİYOR" Sorunu

A Çevrimdışı

anilcetin

Yeni Üye
13 Tem 2019
17
32
selam tv için menü 4725 yapıp çıkan ekran resmini paylaşırmısın

20190719_111214.jpg

çekirdek yazılım yüklemeyi denedim 3.7.6 f sürümüydü sonra 3.7.6 s yükledim mb96 la uyumlu tüm çekirdek sürümlerini denedim düzelmedi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

en son 3.7.6 n yükledim

bir de ağ ayarlarına girerken yapılandırma seçeneği statik yazıyor ve değiştiremiyorsun manuel olmuyor devredışı kalmış sanırım bu dnsler ondanmı değişiyor acaba?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
20190719_111214.jpg

çekirdek yazılım yüklemeyi denedim 3.7.6 f sürümüydü sonra 3.7.6 s yükledim mb96 la uyumlu tüm çekirdek sürümlerini denedim düzelmedi

en son 3.7.6 n yükledim

bir de ağ ayarlarına girerken yapılandırma seçeneği statik yazıyor ve değiştiremiyorsun manuel olmuyor devredışı kalmış sanırım bu dnsler ondanmı değişiyor acaba?
selam,
https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...b120-mb130-mb140-cekirdek-yazilim-konusu.445/ konsuundaki 376s yüklenebilir yüklenmesi lazımdır. ayrıca ana kart olarak biraz eski karttır artık çoğu firma google , youtube gibi leri destek konusunda bu ana kart ile işi kesti, yani bundan sonraki süreçte 376s yazılımı bile yer yer yetersiz kalıyor bilginize.
dns için menü 4725 yapıp diagnostice girip factory reset yapıp, televizyonu sıfırlayıp tekrar kurulum yaparak denermisin

A Çevrimdışı

anilcetin

Yeni Üye
13 Tem 2019
17
32
selam,
https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...b120-mb130-mb140-cekirdek-yazilim-konusu.445/ konsuundaki 376s yüklenebilir yüklenmesi lazımdır. ayrıca ana kart olarak biraz eski karttır artık çoğu firma google , youtube gibi leri destek konusunda bu ana kart ile işi kesti, yani bundan sonraki süreçte 376s yazılımı bile yer yer yetersiz kalıyor bilginize.
dns için menü 4725 yapıp diagnostice girip factory reset yapıp, televizyonu sıfırlayıp tekrar kurulum yaparak denermisin
bunlardan önce kanal listesini sıralı yedekleme şansım var mı?

A Çevrimdışı

anilcetin

Yeni Üye
13 Tem 2019
17
32
dediğin herşeyi yaptım sonuç aynı yapılandırma bölümü seçilmiyor ve dnsler değişiyo gene

sağol

selam,
dediğin herşeyi yaptım sonuç aynı yapılandırma bölümü seçilmiyor ve dnsler değişiyo gene çekirdek sürümü değişmemiş yalnız 3.7.6s olarak kalmış

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
dediğin herşeyi yaptım sonuç aynı yapılandırma bölümü seçilmiyor ve dnsler değişiyo gene
dediğin herşeyi yaptım sonuç aynı yapılandırma bölümü seçilmiyor ve dnsler değişiyo gene çekirdek sürümü değişmemiş yalnız 3.7.6s olarak kalmış
Senin tv 3D miydi?
Bu karttan fazla birşey bekleme bence,aynı kart bende de var çünkü : MB96 :) tvde çok büyük sıkıntı yoksa yazılımla hiç uğraşma :ok

A Çevrimdışı

anilcetin

Yeni Üye
13 Tem 2019
17
32
Senin tv 3D miydi?
Bu karttan fazla birşey bekleme bence,aynı kart bende de var çünkü : MB96 :) tvde çok büyük sıkıntı yoksa yazılımla hiç uğraşma :ok
kumandada 3d yazıyo

bi aralar da restart atıyordu tv donanımla alakalı sanırım sorun uzatma kablosu arızalıydı gerçi değiştirince restart olayı olmadı ama youtube problemini çözemedim hala film izlerken bi kaç dk sonra yükleniyor yazıyor pc desteklese hdmı takıp tvye bağlarım hiç uğraşmam

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

sağol

Ana sürüm değişmez çünkü çekirdek yazılım attık ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
kumandada 3d yazıyo
bi aralar da restart atoyodu tv donanımla alakalı sanırım sorun uzatma kablosu arızalıydı gerçi değiştirince restart olayı olmadı ama youtube problemini çözemedim hala film izlerken bi kaç dk sonra yükleniyor yazıyor pc desteklese hdmı takıp tvye bağlarım hiç uğraşmam
Bence pc destekler,ben takıyorum çünkü ,ama bendeki 32'' ve 3D değil :) ondan sordum 3D mi diye :ok
Bence yazılımla fazla uğraşma,çünkü destek yok artık bu tvlere,gerçi ben smart olduğundan almadım ,gerçi smart ama iki tvyi de 400hz diye almıştım,tabii teşhir ürün olduğundan epey de ucuza almıştım :)

A Çevrimdışı

anilcetin

Yeni Üye
13 Tem 2019
17
32
Bence pc destekler,ben takıyorum çünkü ,ama bendeki 32'' ve 3D değil :) ondan sordum 3D mi diye :ok
Bence yazılımla fazla uğraşma,çünkü destek yok artık bu tvlere,gerçi ben smart olduğundan almadım ,gerçi smart ama iki tvyi de 400hz diye almıştım,tabii teşhir ürün olduğundan epey de ucuza almıştım :)
maalesef bilgisayar eski olduğu için hdmi girişi yok vga girişi var o da sadece görüntüyü aktarır işime yaramaz vga hdmi çeviriciler varmış onlar normal hdmı kadar etkili mi bilmiyorum

yok yani çekirdekten önce 3.7.6f idi sonra 3.7.6s yükledim fabrika ayarlarına döndürdüm aynı 3.7.6 s yazıyor çekirdek sabitmi kalıyor

tvnin orjinal sürümü 3.7.6f

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
maalesef bilgisayar eski olduğu için hdmi girişi yok vga girişi var o da sadece görüntüyü aktarır işime yaramaz vga hdmi çeviriciler varmış onlar normal hdmı kadar etkili mi bilmiyorum
Bende var bu dönüştürücü,ama HDMI to VGA bendeki,sıkıntı yok ,gayet güzel çalışıyor,eldeki mini uydu alıcısını atıl durumdaki monitörü kullanabilmek için almıştım,ama sanırım sen tersi olanı , yani VGA to HDMI almalısın :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
mb96-97-97 ana kart için youtube yazılımı eklendi

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
mb96-97-97 ana kart için youtube yazılımı eklendi

Çok teşekkürler, Youtube tekrar geri geldi.. :ok

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Vestel 3.7.6.y (Update) çekirdek yazılım ile Youtube geri geldi ancak tüm çabalara rağmen sadece kablosuz olarak bağlanılıyor.. Kablolu bağlantı kurulamıyor..

Geri
Üst Alt