Vestel Smart TV Sorunu

C Çevrimdışı

cankirbuga

Yeni Üye
30 Ocak 2021
4
24
Merhabalar öncelikle,
Televizyonum smart TV, ancak dünden beri uygulamalar (Netflix, YouTube vs..) açılmıyor menü tuşuna basınca uygulamalar ayarlar menüsü vs. Geliyordu şuan direk ekran ve ses diye bi bölüm geliyor, Televizyonun rakam kısmına bastığım zaman algılamıyor, Smart remote uygulamasından da denedim aynı sorun var. Sadece kanallar çalışıyor televizyonda ayarlara erişemiyorum.

IMG_20210130_022507.jpg
IMG_20210130_022457.jpg

C Çevrimdışı

cankirbuga

Yeni Üye
30 Ocak 2021
4
24
Garantisi devam ediyorsa servise bildir bence,önde görünen modem mi acaba? ,hep oradamı duruyor yoksa test amaçlı mı geldi tv yanına .
Öndeki modem hocam hep orada
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Garantisi devam ediyorsa servise bildir bence,önde görünen modem mi acaba? ,hep oradamı duruyor yoksa test amaçlı mı geldi tv yanına .
Yazılımsal bi problem mi yoksa anakart ile ilgilimi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yazılımsal olabilir ,modemin yeri hatalı bana göre.Yazılımı etkilemiş olabilir ,tvye reset de atamıyorsundur menüye giremeyince.Herhnagi bir işlem yaptın mı,mesela modlama gibi?
Veya menüye basınca numaraları girebiliyor musun içine ,yani menü+4725 tuşlayıp reset atman için yazdım.(gerçi rakam tuşları çalşmıyor demişsin ama )

C Çevrimdışı

cankirbuga

Yeni Üye
30 Ocak 2021
4
24
Yazılımsal olabilir ,modemin yeri hatalı bana göre.Yazılımı etkilemiş olabilir ,tvye reset de atamıyorsundur menüye giremeyince.Herhnagi bir işlem yaptın mı,mesela modlama gibi?
Veya menüye basınca numaraları girebiliyor musun içine ,yani menü+4725 tuşlayıp reset atman için yazdım.(gerçi rakam tuşları çalşmıyor demişsin ama )
4725 denedim işe yaramadı, herhangi bi işlem yapmadım televizyona normal bi kullanıcıyım hocam. Sadece bi kere fabrika ayarlarına sıfırlandı 2 3 ay önce

Anakartı televizyonun 17mb110s internetten baktım hocam

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
4725 denedim işe yaramadı, herhangi bi işlem yapmadım televizyona normal bi kullanıcıyım hocam. Sadece bi kere fabrika ayarlarına sıfırlandı 2 3 ay önce

Garantisi var mıydı?
Büyük ihtimalle düzelir ,yazılımsal olması %99 bana göre ,bunun nedeni de önündeki modem olabilir ,tv düzeldiğinde onu oradan kaldır ,biz cep telefonu dahi koymuyoruz tv yanına,misafirler de öğrendiler bunu ,gelen tv yanına koymaz hiç (radyo dalgaları flashın silimesine neden olmaktadır çünkü, buna uydu alıcıları dahildir ,hatta programlanabilir her cihazı eklemeliyim ).Ben dostlarımı etiketliyeyim ,yarın bakarlar mutlaka :ok
By_Trol By_Trol , TEKNOwest TEKNOwest , F fikoloji ,ne dersiniz :ok

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
hotel moduna geçmiş gibi sanki

tvde herhangi bir usb takılımı? birde otomatik güncelleme açıkmı diycem ama mb110 da güncelleme çıkmadıki net gidince yarm kalsın

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Mb110s değil ana kartınız.
Şu an ne izliyorsunuz ? Normalde bu menü sadece smartta çıkar.? Exit yapıp tekrar denermisin menü tuşunu?
Olmassa fiş çek tak

X Çevrimdışı

xrc52

Yeni Üye
3 Mar 2021
8
24

Vestel 49UA9400 kullanıyorum 1-1.5 sene önce netflix uygulamasının simgesi gitti ama telefondan açılıyordu 1 hafta önce oda gitti netflix uygulamasını artık açamıyorum.swprofile ve hwprofile ni aldım birileri yardımcı olursa iyi olur şimdiden teşekkürler.

M mesutank ve D Daidalos bana bu konuda yardımcı olur musunuz ??

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44

Vestel 49UA9400 kullanıyorum 1-1.5 sene önce netflix uygulamasının simgesi gitti ama telefondan açılıyordu 1 hafta önce oda gitti netflix uygulamasını artık açamıyorum.swprofile ve hwprofile ni aldım birileri yardımcı olursa iyi olur şimdiden teşekkürler.

M mesutank ve D Daidalos bana bu konuda yardımcı olur musunuz ??
Tv nin internet baglantisini kesiniz.tvvyi fabrika ayarlarina cevirip sifirlayin.internet baglantisini baglamayin ve simge leri tekrar kontrol edin.simgeler var ise tekrar internet baglantisini yapin baglanti sonrasi simgeler tekrar gidecekmi.bilgi verin.

X Çevrimdışı

xrc52

Yeni Üye
3 Mar 2021
8
24
Tv nin internet baglantisini kesiniz.tvvyi fabrika ayarlarina cevirip sifirlayin.internet baglantisini baglamayin ve simge leri tekrar kontrol edin.simgeler var ise tekrar internet baglantisini yapin baglanti sonrasi simgeler tekrar gidecekmi.bilgi verin.
Değiniz gibi fabrika ayarlarına çevirdim. Ama netflix simgesi felan gelmedi. İnternete bağlayıp tekrar kontrol ettim yine yok telefondan netflix’e girdim tv gözükmedi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt