Vestel servis ücreti hakkında

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bazı firmalar,şirketler bu servis olayı yüzünden müşteri kaybettiklerinin farkında değiller galiba.Birilerinin bunlara anlatması gerekiyor,bir ürünün satış sonrası servisinin müşteri kazanmak veya kaybetmek yönünden önemli olduğunu.
Hay Yaşa abi Adamlar satıyor Satarken Böyle:mutlu Sattıktan Sonra Böyleler :bye

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Ben onu bunu bilmem.

Vatandaş bunu bilmek zorunda değil.

Vestel efendi, şımarık çocuk bayilerinin sürekli mızıldanıp ağlamasından bıktı ve ucube bir AHB sistemi çıkarttı yıllar önce. Neymiş, bayileri koruyacaklarmış.

Yahu bu malı spot piyasaya verenlerin zaten bayiler olduğunu yedi düvel biliyor kimi kimden koruyorsunuz?

Servisliğim döneminde bildiğin düzenbazın teki olan bir bayinin oyununu şaaaak diye ortaya çıkarıp her yeri delillerle doldurmama rağmen para babası bayilere lafı geçmeyen bestel efendi "münferit olaydır Adem bey" diyerek konuyu kapattı.

Bizim ekip montaja gidiyor ahb li sistem montajı yani prosedüre göre ücretsiz montaj. Ekip evde faturaya bir bakıyor spot satışı. Eee, spotçu ne zamandır sistemden ahb basıp montaj kaydı açabiliyor :kas

Meğerse bayi spotçu ile anlaşıp bir kamyon malı adama devirmiş. "Sen sat ben ahb basarım " diye taahhütte bulunup parayı da peşin peşin cebe indirmiş. Eeee ne oldu sonra?

Adem Helvacı işin peşini bırakmayınca birkaç ahb li satış dışında kamyonun kalan kısmı spotçunun elinde kaldı ve hiç birisini ücretsiz kurmadık o dönem.

Bu mevzu çok uzun ve derin, belki bir gün anılar adı altında video çeker anlatırım ama işin gerçeği şu, vestel efendinin önceliği para babası bayileri değil gerçek vatandaşı korumak olmalı.

Ben Arçelik klimayı spotçudan aldım servis geldi kurdu baldızların evine, Altus marka klimayı aldım kayınvalidelere, yine servis geldi kurdu. Adamların tek istediği şey faturadır.

Kim sattı, kim aldı, markası ne vs adam ona bakmıyor.

Neye bakıyor?

Ben mi üretmişim? Evet
Faturası var mı ? Evet

Konu kapanmıştır.

Vestel efendiye bakıyorsun oohhooooo

Vestelse şuradan alırsan
Seg ise buradan alırsan
Regalse oradan alırsan
Finlux ise nereden alırsan al banane vs vs vs

Hani servislere kurum destekli akademik eğitim verirken diyorsunuz ya "Vizyon sahibi olun" diye, pardon da sizin vizyon nerede acaba?

Sizin komşu servis de ayrı bir densizmiş kusura bakmasın..
Şimdi anlamadım Adem abi nasıl oluyor bu spot işi?Şuana kadar heralde 20 den fazla vestel ürünü almışımdır hiç böyle hirşey gelmedi başıma.Hatta bazılarının faturası çok çakma duruyordu? Lafın özü vatandaş ve vestel nereden anlıyor spot ürün olduğunu?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
vestel deki bu olay servis için değil. bayilerini korumak için.

burada güzel anlatılmış.

.

ama halen anlamadığım bu spotcular fatura kesmiyorsa vestel bu konuda haklı adamlar faturayı istiyorlar haklı olarak.Ama ben bu spotçu diye tabir edilen yerlerden de ürün aldım gibi ama faturaları hep gönderildi.

Birtek ayakkabı da başıma geldi kinetix markasında onunda peşine düşmedim.Şöyle ki kinetix marka ayakkabı aldım 2. ayda dağıldı n11 den almıştım başka bir satıcıdan.Müşteri hizmetlerini aradım faturayı istediler ,sonra resmi mağazadan almadığım için bize gönderemezsiniz mağazaya gönderin dediler.Valla arkadaşın hesaptan almıştım ,zor geldi yapıştırdım sonra?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
vestel deki bu olay servis için değil. bayilerini korumak için.

Herhangi bir üreticinin bir servis koruma programı olduğunu düşünmek dahi oldukça ütopik geldi bana.
Amarigan filmlerindeki ''Kahrolası federaller'' repliğinde olduğu gibi bütün üreticiler ve üretime / pazarlamaya bağlı müdürler ''Lanet olası servisler'' der başka şey demez.

Ne var ne yok ise hepsi para babası bayilere..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
burada güzel anlatılmış.

.

ama halen anlamadığım bu spotcular fatura kesmiyorsa vestel bu konuda haklı adamlar faturayı istiyorlar haklı olarak.Ama ben bu spotçu diye tabir edilen yerlerden de ürün aldım gibi ama faturaları hep gönderildi.

Birtek ayakkabı da başıma geldi kinetix markasında onunda peşine düşmedim.Şöyle ki kinetix marka ayakkabı aldım 2. ayda dağıldı n11 den almıştım başka bir satıcıdan.Müşteri hizmetlerini aradım faturayı istediler ,sonra resmi mağazadan almadığım için bize gönderemezsiniz mağazaya gönderin dediler.Valla arkadaşın hesaptan almıştım ,zor geldi yapıştırdım sonra?

fatura işleri o kadar güzel ayarlanıyor ki.
Güzel ülkemde benim canım devletim öyle değişik yöntemler ile dolandırılıyor ve vergi kaçırılıyor ki burada neler olup bittiğini yazsam yerden yere vururlar beni.

Ben devletime stopaj vergimden dahi eksik ödeme olmasın diye kontratımda yazan 3300tl kira bedelini komple devlete beyan edip bu para üzerinden vergi ödüyorken, öte yandan adı BÜYÜK birçok işletmenin vergiden kaçınmak(!) adı altında para tahsilatlarını banka hesabı yerine kargo ile yaptığını mı yazsam, Satışı yapılmış ürünün montajı bittikten sonra faturanın satıcıya geri götürülüp satışın iptal (!) edildiğini mi yazsam ne yazsam bilemedim.

Bence daha ileriye gitmeyelim bu sohbette zira tadımız kaçar, ciddiyim.

Hani derler ya ''Söylesem faydası yok, sussam gönül razı değil..'' aha işte bu durumlar da böyle durumlar.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Güzel ülkemde benim canım devletim öyle değişik yöntemler ile dolandırılıyor ve vergi kaçırılıyor ki burada neler olup bittiğini yazsam yerden yere vururlar beni.

Ben devletime stopaj vergimden dahi eksik ödeme olmasın diye kontratımda yazan 3300tl kira bedelini komple devlete beyan edip bu para üzerinden vergi ödüyorken, öte yandan adı BÜYÜK birçok işletmenin vergiden kaçınmak(!) adı altında para tahsilatlarını banka hesabı yerine kargo ile yaptığını mı yazsam, Satışı yapılmış ürünün montajı bittikten sonra faturanın satıcıya geri götürülüp satışın iptal (!) edildiğini mi yazsam ne yazsam bilemedim.

Hani derler ya ''Söylesem faydası yok, sussam gönül razı değil..'' aha işte bu durumlar da böyle durumlar.
bizim bilmediğimiz neler var deseniz ya hocam.?☹️?

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531

Boşuna dememişler doğru söylüyeni 40 köyden kovarlar ustacım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri