Vestel satellite 32ha5110 Android tv box uygunmudur

A Çevrimdışı

abtmusic

Yeni Üye
17 May 2020
21
40
Merhaba değerli hocalarım benim vestel televizyonum var usb girişi bulunuyor fakat wifi özelliği yok bende bir kaç yerden android box cihazları gördüm fakat aldığımda televizyona uyum sağlarmı bilmiyorum amacım youtube den wifi ile bağlanıp film izlemek konu ile ilgili yardımlarınızı rica ediyorum teşekkürler.

televizyonuma ait arka kısımda bulunan etiket

20201108_115822.jpg

A Çevrimdışı

abtmusic

Yeni Üye
17 May 2020
21
40
Teşekkür ederim hocam değerli yorumunuz için usb ye takılmıyor o zaman hdmi den alınıyor peki siz hangi android box önerirsiniz benim tv de 4k yok

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,168
Teşekkür ederim hocam değerli yorumunuz için usb ye takılmıyor o zaman hdmi den alınıyor peki siz hangi android box önerirsiniz benim tv de 4k yok
Tv Box ı ne amaçla kullanacağınıza bağlı hocam tavsiye. Sadece IpTv için kullanacaksanız en uygun Tv Box ı alabilirsiniz. Netflix , Youtube gibi uygulamalar benim için önemli diyorsanız Xiaomi Mi Box almanızı öneririm.

U Çevrimdışı

uuffuuckk

Yeni Üye
9 Kas 2020
1
24
Ben Mi Box S almak istiyorum ama merak ediyorum youtube'da kaç p izlerim ,ne kadar kadar performans alırım ne olur sonucu bilmiyorum.
tv eski, mb95m yazılımı var .bilmiyorum özelliklerini
Xiaomi Mi TV Stick veya Mi Box S.
Mi Box S ile Mi TV Stick arasında RAM farkı mevcut.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,168
Ben Mi Box S almak istiyorum ama merak ediyorum youtube'da kaç p izlerim ,ne kadar kadar performans alırım ne olur sonucu bilmiyorum.
Tv nizin en yüksek çözünürlüğü ne ise Mi Box ile Youtube da o çözünürlüğü alırsınız. Mi Box ile 4K olarak da videoları oynatabilirsiniz ( Mi Box yasal Youtube lisanslı olduğu için ) ancak Tv nizin 4K özelliği yok ise bu size Full HD ( 1080p ) olarak yansıyacaktır.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Hocam cihaz 4K çözünürlükte içerik oynatabiliyor.
YouTube, Netflix, Prime Video 4K çözünürlükte oynatır.

Performans konusu şöyle, çok güçlü donanımı yok bu Xiaomi kutuların.
YouTube, Netflix, Spotify, Prime Video gibi uygulamaları kullanmak isteyenin işini görür.
IPTV'de de iş görür muhtemelen. Tarayıcı tarafında belki performansı tutarsız olabilir.

Mi Box S'in dezavantajı ethernet girişinin olmaması, içindeki Wi-Fi chipinin de çok iyi olmaması.
Wi-fi konusunda performans sorunu yaşayanlar var diye biliyorum.

Yüksek beklentileriniz olmadıkça iş görecek bir cihaz Mi Box S.
Mi TV Stick 1 GB RAM ile fazla gelecek vaadetmiyor maalesef.

Mi Box S'i de 500 TL gibi rakamlara alınmasını tavsiye etmiyorum, ederi en fazla 300 TL olan bir kutu aslında.
İndirim çeki vs. denk getirirseniz almanızı tavsiye ederim.

Tabi uygun fiyata lisans sorunu olmayan kutu da bulmak zor.
Karar sizin.

Ben Mi BOX kullanmadığım için net bir şey söyleyemiyorum.
Lisans dediğimiz konu da yüksek çözünürlükte YouTube, Netflix kullanabilmek için önemli.
Lisanssız kutularda 4K, 2K, 1080P gibi çözünürlüklerde video açamazsınız bu uygulamalarda.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Tv nizin en yüksek çözünürlüğü ne ise Mi Box ile Youtube da o çözünürlüğü alırsınız. Mi Box ile 4K olarak da videoları oynatabilirsiniz ( Mi Box yasal Youtube lisanslı olduğu için ) ancak Tv nizin 4K özelliği yok ise bu size Full HD ( 1080p ) olarak yansıyacaktır.
Kullanmadığım için bilmiyorum ama 1080P panelde sanki 4K video açılıyordu diye hatırlıyorum.
1080P panelde 4K video açarsak ne olur derseniz, görüntüler daha keskin olur derim. :hihi

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,168
Kullanmadığım için bilmiyorum ama 1080P panelde sanki 4K video açılıyordu diye hatırlıyorum.
1080P panelde 4K video açarsak ne olur derseniz, görüntüler daha keskin olur derim. :hihi
Tüplü tv ye bile taksat 4K videoları oynatır hocam ? çünkü Tv den bağımsız cihaz oynatıyor bu yayınları. Ancak Tv de 4K özelliği yoksa tam verim alınamaz , ufak bir keskinlik hissedilir dediğiniz gibi ama tam verim alabilmek için Tv de 4K özelliği olmalı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Tüplü tv ye bile taksat 4K videoları oynatır hocam ? çünkü Tv den bağımsız cihaz oynatıyor bu yayınları. Ancak Tv de 4K özelliği yoksa tam verim alınamaz , ufak bir keskinlik hissedilir dediğiniz gibi ama tam verim alabilmek için Tv de 4K özelliği olmalı.
Verim demek biraz yanıltıcı olabilir.
Dediğiniz gibi panel 4K çözünürlüğünde olursa hissedilir fark olur tabi.
O o kadar önemli değil. :kiskis

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,168
Verim demek biraz yanıltıcı olabilir.
Dediğiniz gibi panel 4K çözünürlüğünde olursa hissedilir fark olur tabi.
O o kadar önemli değil. :kiskis
Aslında yanıltıcı değil hocam verim kelimesi ( Youtube özelinde ) , sizde deneyebilirsiniz aslında ? 1080p panelde Youtube dan bir video açalım , o video yu ilk olarak 1080p çözünürlükte açalım sonrasında 4K ya alalım çözünürlüğü ve ikisini karşılaştırın. 4K yayının panel 1080p olmasına rağmen 1080p çözünürlükten daha iyi olduğunu fark edeceksiniz. Tabi 4K özelliği olan bir Tv kadar olamaz kesinlikle , ama bir tık iyileşme fark ediliyor ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Aslında yanıltıcı değil hocam verim kelimesi ( Youtube özelinde ) , sizde deneyebilirsiniz aslında ? 1080p panelde Youtube dan bir video açalım , o video yu ilk olarak 1080p çözünürlükte açalım sonrasında 4K ya alalım çözünürlüğü ve ikisini karşılaştırın. 4K yayının panel 1080p olmasına rağmen 1080p çözünürlükten daha iyi olduğunu fark edeceksiniz. Tabi 4K özelliği olan bir Tv kadar olamaz kesinlikle , ama bir tık iyileşme fark ediliyor ?
Aynı şeyden bahsediyoruz hocam işte.
Yüksek kaliteli videolarla denedim bizzat.
Keskinlik yükseliyor, daha iyi oluyor hatta. :kiskis
Tabi 4K paneldeki derinliği alamayız o başka.

A Çevrimdışı

abtmusic

Yeni Üye
17 May 2020
21
40
Tv Box ı ne amaçla kullanacağınıza bağlı hocam tavsiye. Sadece IpTv için kullanacaksanız en uygun Tv Box ı alabilirsiniz. Netflix , Youtube gibi uygulamalar benim için önemli diyorsanız Xiaomi Mi Box almanızı öneririm.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim benim tv de 4k özelliği yok sadece youtube den video izlemek için almak istiyorum ileride youtube güncelleme yaptığında cihaz desteklemiyor ahatası almak istemiyorum sayın hocam sizin dediğiniz markaya baktım sadece bu satışda fiyat yüksek acaba abaşka bir alternatifi varmı 4k olmayan modelini bulamadım

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Medya Oynatıcı 599,00 TL​

Geri
Üst Alt