Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yani Panelin Bilgisini Nedene Öğreniyoruz Ne İşimize Yarıyor Onu Merak Ettim Formda Yeniyim Hattam Varsa Affola.
Estağfurullah, şöyle izah edelim gelişen teknoloji ile kimisi dizi kimisi film kimisi oyun için televizyon alir. Televizyonun panel üreticisi Va teknolojisi, IPS teknolojisi yada tn teknolojisi kullanır bunlar panelin renk ışık parlaklık dinamiklik gibi farklı özellikler ile üretildiği için kullanıcılar da buna istinaden tercih yapabilir. Örnek vereyim açı duyarlılığı olanlar vardır , ev veya ortam gereği televizyona yanlardan bakan kişiler Va panel yapısı kullanıyorsa köşelerden televizyonu sönük bir ışık ve görüntü ile izler. Aynı kişi bu gibi ortamlarda IPS panel kullanırsa sağdan veya soldan köşeden baktığında karışidan aynı canlilikta izleyebilir. Kimi Va panel le oyun oynar siyahlar daha siyah renkler daha oturaklı olur . kimisi IPS panel ile renk cümbüşü yaşar....
Gibi gibi örnekler sıralanabilir panel bu yüzden kimisi için önemlidir

S Çevrimdışı

serdalergul

Yeni Üye
19 Tem 2019
16
47
Aldığımız 65UD9000 model tv lerin garantisi 3 yıl mı yoksa 2 yıl mı ? Garanti belgesinde 2 yıl yazıyor.

S Çevrimdışı

serdalergul

Yeni Üye
19 Tem 2019
16
47
Vestel'in sitesinde 3 yıl yazıyor. Garanti belgesinde 2 yıl yazıyor. Anlamış değilim. Umarım ileride sorun çıkartmazlar.

A Çevrimdışı

adanaserver

Aktif Üye
15 Tem 2019
156
39
Vatan Bilgisayardan aldım. 3 sene Vestel + 3 sene Vatan garantisi ile 6 senelik garantili oldu.
Kullanım kılavuzu arkasında 2 yıl yazıyor garantisi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hdmi çıkışları 1.4 mü 2.0 mı biliyor musunuz acaba?
Kullanım Kılavuzunun 49 uncu sayfasında HDMI 'ın 60 Hz desteklediği yazmakta. 1.4 60 Hz desteklemiyorsa 2.0 dır herhalde. Hiç bir yerde 2.0 mı 1.4 mü yazmıyor ben göremedim.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Vestel'in sitesinde 3 yıl yazıyor. Garanti belgesinde 2 yıl yazıyor. Anlamış değilim. Umarım ileride sorun çıkartmazlar.
Selam Kanuni garantisi tüketici koruma kanuna göre 2 yıldır. Bu kitapçıkta mecburi yazılır. Firmalar kendi insiyatifinde ilave yada fonksiyonel garanti verebilir. Örnek 3 yıl garanti 10 yıl kompresör garantisi.
Örnek kitapçıkta 2 yazan Vestel televizyonda normalde 3 yıl garanti gibi

A Çevrimdışı

adanaserver

Aktif Üye
15 Tem 2019
156
39
HDMI için açıklayıcı bir tablo buldum.

hdmi.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

HDR özellikli bir cihaz kullanabilmemiz için hdmi 2.0 olması gerekiyor tabloya göre.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt