Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

K Çevrimdışı

keyikci

Yeni Üye
28 Ara 2017
29
Adem Helvacı Ado hocam gözünüzden kaçtı sanırım mesajım.

"Ado hocam 65ub9100 sahibiyim, Sizin tavsiyelerinizle -zamanında tüm önyargıma rağmen Aileme A101'den- aldığım 48"lik 4k hi-level kadar canlı renkler alamıyorum bu tv den. Tv nin herşeyinden çok memnunum fakat nispeten boğuk olan ses ve köşelerdeki yoğun ışık sızmaları için servis çağırmayı düşünüyorum ama önce panel hakkında bilgi almak istiyorum sizden. Nedir bu tv nin panelin özellikleri ? :)
Ayrıca eğer tv sorunlu çıkarsa fark vs vererek 65ud8900e geçmeli miyim ? Daha yeni board fakat daha mı düşük özellikler ya da değil mi nedir bunların panel farkı vs müsait bir anınızda ufak bir detaylı açıklama verirseniz sevinirm. Teşekkür ederim :)
S/N: 7714767 600005

3zEDB9.jpg

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Adem bey merhaba bir konuda fikrinizi almak istiyorum gecen hafta eve tivi bu aldim Vestel 55ud8400 tv de kullanmaktayiz tivi bu nun uydu kutusuda Vestel üretimi dikkatimi ceken televizyonun dahili uydu alıcısı ndan biraz daha net gösteriyor show TV atv star biraz daha canli televizyonun içindeki uydu alıcısı 4k ozellikli ama tivi bu uydu alıcısı 1080 çözünürlük 4k yok yani televizyonun dahili uydu alıcısı 4k çözünürlüğü desteklediği icin daha net goruntu vermesi gerekmez miydi sizce bilgilerinizi bekliyorum teşekkürler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam gözünüzden kaçtı sanırım mesajım.

"Ado hocam 65ub9100 sahibiyim, Sizin tavsiyelerinizle -zamanında tüm önyargıma rağmen Aileme A101'den- aldığım 48"lik 4k hi-level kadar canlı renkler alamıyorum bu tv den. Tv nin herşeyinden çok memnunum fakat nispeten boğuk olan ses ve köşelerdeki yoğun ışık sızmaları için servis çağırmayı düşünüyorum ama önce panel hakkında bilgi almak istiyorum sizden. Nedir bu tv nin panelin özellikleri ? :)
Ayrıca eğer tv sorunlu çıkarsa fark vs vererek 65ud8900e geçmeli miyim ? Daha yeni board fakat daha mı düşük özellikler ya da değil mi nedir bunların panel farkı vs müsait bir anınızda ufak bir detaylı açıklama verirseniz sevinirm. Teşekkür ederim :)
S/N: 7714767 600005

3zEDB9.jpg
Çok ilginç zira LG IPS panel ve MB120 anakart mevcut tv de.
HDR ve WCG olmasa da M+ özelliği aktiftir.

M+ nedir?
Üründe daha yüksek parlaklık ve çözünürlük sunulmasına karşın daha düşük güç tüketimi yapılmasını sağlayan uygulamadır

Yazılım sürümünüz nedir?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey merhaba bir konuda fikrinizi almak istiyorum gecen hafta eve tivi bu aldim Vestel 55ud8400 tv de kullanmaktayiz tivi bu nun uydu kutusuda Vestel üretimi dikkatimi ceken televizyonun dahili uydu alıcısı ndan biraz daha net gösteriyor show TV atv star biraz daha canli televizyonun içindeki uydu alıcısı 4k ozellikli ama tivi bu uydu alıcısı 1080 çözünürlük 4k yok yani televizyonun dahili uydu alıcısı 4k çözünürlüğü desteklediği icin daha net goruntu vermesi gerekmez miydi sizce bilgilerinizi bekliyorum teşekkürler

Bir tv den en net görüntü almanın yolu, o tv nin desteklediği çözünürlükte yayın vermesini sağlamaktır.
Buna keza yine de scale performansı ne kadar iyi ise bir tv den o derece sorunsuz yayın da izleyebilirsiniz.
Dahili uydu alıcısından aldığınız yayını da, harici uydu alıcısından aldığınız yayını da size görsel olarak veren aynı panel aynı işlemci olduğuna göre burada tv nin performansını sorgulamaya gerek olmadığı sonucunu çıkartıyoruz.
Geriye kalan tek seçenek ise dahili uydu alıcısının kalitesinin harici uydu alıcısı kadar iyi olmadığı sonucu olur.

M Çevrimdışı

merdas

Yeni Üye
3 Ağu 2018
8
40
Merhaba Adem Helvacı Ado telefunken 50tu5020 aldım yarın kuracaklar piksel testi falan yapıcam panel nasıl acaba görünüm farklı internette olan ile gelen TV'nin ayakları

IMG-20180806-WA0005.jpg

N Çevrimdışı

noneedtopanic

Yeni Üye
30 Haz 2018
12
39
Adem Helvacı Ado hocam selamlar, telefunken 55tu8650 model TV dikkatimi çekti 1800 hz yenileme hızı var, fiyatı da muadili vestellere göre uygun. Acaba anakart ve panel tipi nedir ve hdr wcg dv hb hangi özelliklere sahiptir bir de panel direkt led mi yoksa edge led midir bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler şimdiden...

Adem Helvacı Ado hocam yaz vakti meşgul olduğunuzu biliyoruz Allah kolaylık versin...

Müsait olduğunuz vakit mesajıma cevap rica ediyorum iyi akşamlar dilerim

A Çevrimdışı

alimden

Yeni Üye
13 Ağu 2018
1
46
Merhaba hocam forumun yeni üyesiyim. Yeni aldığım tvmin hangi panel olduğuna ve hdr desdeğine bakabilirmisiniz? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Selam Arkadaşlar;

bana sürekli olarak sorduğunuz ''panel VA mı IPS mi'' sorusunun cevabı için bu başlığı kullanmanızı rica ederim.

Bunun için öncelikle seri numarası, eğer yok ise model belirtmenizi rica ederim.

F153BC14-C064-4481-9646-F3BE5F4611B3.jpg

U Çevrimdışı

unlu51

Aktif Üye
25 Haz 2018
79
59
Ado bey benim tv nin kutusunda VPAZ 20273412 rakamı ve yanında barkod numarasına benzer 8698902734127 gibi rakamlar var SN falan gibi bir harf ve rakam grubuna rastlamadım tv 49 UD 8400 smart 4K durumuna bir bakabilirmisiniz paneli ne kullanmışlar. Teşekkürler

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
Adem Helvacı Ado

IMG_20180813_163222.jpg
tv panel bilgisini alabilirmiyim, birde kutu da hdr yazıo

IMG_20180813_164824.jpg
gerci suan servis bekliyorum kutu kargo dan yenı geldi insaallah saglam cıkar. Tesekür ederim.

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
bende merak ettim, mb130e mi acaba hdr de var
hdr yazıo kutu da ama bilemiyorumkı bu kod numarasını satıcıya göndermiştim tv geldı ama kurulum yapılmadı ins. sorunsuz kurulum olur .
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem Helvacı Ado adem bey siz den birkac görüş alıcam tv hakkın da. tv bugun kurulumu yapıldı gerçi gelen servis elemanları hıc birsey bılmıyo yada bılmıyorum panel testi yapın dedım bız bılmıyoruz dedıler şikayet konusu mu bu? bilmemek . ben sizin öğrettiginiz gibi onların gözü önünde panel testini ben yaptım (menü 4725 .... ) ölü pixsel vs yok ama bulutlanma olayı var bunlarda sorun yok. ama panelde bir takım sorun yada normal de olabılır sorunlar var gıbı asagıda attıgım fotograflarda siyah olunca ekran sanki katmanlar olusuyor. 4k video izlediğimde tam bır netlık yakalayamıyo tv görüntüde bozulma oluyo ekran büyük oldugu içinmi ?

IMG_20180813_205259.jpg

IMG_20180813_210042.jpg

IMG_20180813_205607.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yukarıda attıgım son ıkı fotografta görüntü giderken ön kısım görüntü daha net ama arka ksım da görüldügü gibi karelenme seklınde olusuyor normalde bnde 48ua 9300 de bunlar yok normal siyahlık ama bunda bu seklıde sankı ıkı katman arası arası da farklılık olusuyo gıbı

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt