Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
828
bu kodlara göre panel bilgisini nereden bakıyoruz, umuma açık mı_? herkes göremez mi, nedir_? =D
Umuma açık değildir malesef. Erişime yetkili kişiler tarafından görülebilir. Adem Helvacı Ado Usta gibi :ok
49UD8400 Vestel Panel Bilgisi alabilirmiyim. Birde bu modelden farklı yerlerde 2 adet kullanıyoruz 1inde netflix youtube gibi portallarda arabelleğe alma konusunda sıkıntı yaşıyor cihaz bunu nasıl çözebiliriz. Örn %25 lerde video yüklemesi takılıyor internet 50mb hızda olmasına rağmen. Şimdiden teşekkürler
Hocam Panel bilgisini öğrenebilmeniz için TV arkasındaki Seri numarasını paylaşmanız gerekiyor. Modele göre Panel bilgisi değişiklik göstermekte.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bilgi için teşekkürler Adem Helvacı Ado hocam.

130
130E
130S
Vardı bildiğim kadarı ile, 130P ne oluyor ve aralarındaki farkı bilebiliyor muyuz ? :)

Birinde usb 2 adet, diğerinde 3, birinde hdmi 3 adet diğerinde 2 gibi bir fark mı var, yazılımsal iyileştirme farkı mı var ?

Bu arada konu dışı, sizin sanalda dükkanınız var mı ? (N11, GG, Sahibinden... gibi yerlerde) Yabancıya gitmeyelim, o kadar sorup yazıyoruz, hem sizden alalım, hem helallik alalım.

Baştan söyleyeyim, pazarlık sünnet !! =P =D

Bu güne kadar forum üzerinden hiç ticaret yapmadım, sanal tükkan vs de yok :)))

Ancak şahsi 1-2 tv mi vs sahibinden üzerinden satmışımdır o da ikinci el. Malum bu kadar ürün alınca incelemek için, eskilerini elden çıkartmak gerekiyor :kiskis

Sahibinden üzerinden en son 2 yıl önce ürün satmıştım o da ayrı konu :))

S Çevrimdışı

~Sosyolog~

Aktif Üye
20 Şub 2018
86
DSC_0566332bb33edc212111.jpg

İyi günler @Ado Hocam, bu ürünün anakart serisi nedir p mi s mi? Birde hdr veya wcg den hangisine sahip?

S Çevrimdışı

~Sosyolog~

Aktif Üye
20 Şub 2018
86
Selamlar Azizim;

SAMSUNG VA
MB130P
WCG

:ok
Yüreğinize sağlık Ado Hocam çok teşekkür ederim, Işık sızmasıda olmasaydı tadından yenmezdi, arıza kaydı oluşturuldu inşallah sorunumu da hallederler, yada yeter sizle uğraştığımız deyip, gönderi verirler beni. :yumruk

S Çevrimdışı

Serkan.Aydemir

Yeni Üye
20 Haz 2018
12
46
Gene o kadar güzel bir tespit yapmışsın ki Ado hocam, 10 yıl önce aldığım 42" LG led tv nin görüntü kalitesi (hem de her konuda maç, sinema, animasyon vs) vallahi bugünkü tvlerde yok. Sırf bu yüzden tv alamıyorum.

S Çevrimdışı

Serkan.Aydemir

Yeni Üye
20 Haz 2018
12
46
Gene o kadar güzel bir tespit yapmışsın ki Ado hocam, 10 yıl önce aldığım 42" LG led tv nin görüntü kalitesi (hem de her konuda maç, sinema, animasyon vs) vallahi bugünkü tvlerde yok. Sırf bu yüzden tv alamıyorum.

Gelecekten haber vermekse amaç, Elbette bu yazılanlarınhepsi bir gün olacak.
Ancak şöyle sadece 10 yıl griye dönüp bakıyorum da, 10 yıl önce ben insanlara, 4/3 yayınlar varken ''Merak etmeyin 1 seneye kadar 16:9 yayına geçeceğiz'' diyordum. Ne zaman geçtiğimizi siz düşünün.

İsimler her zaman değişkendir. Mutlaka ki bu kısaltmalar hiç bir şekilde son bulmayacak.

HDR-DDP-SMR-NMR ABS hava yastığı ve devam edip gidecek.

Sorun, içeriğin gerçekten bu katkıyı sağlayıp sağlamayacağında yatıyor. Veya bu katkı sağlansa da bunun insan gözünün göreceği nitelikte olup olmayacağı tartışılmalı vs.

Daha 10 bit panelin hakkından gelemeyen teknolojistler, şimdi de DOLBY ile 12 bit dolaylarında renk algoritmsından bahsediyorlar ki günümüz teknolojisindeki nits değerleri bunu yakalamaya müsait mi diye tartışmak lazım önce.

Söylermisiniz bana lütfen, bizler bu forumda 10bit paneli konuşmaya başlayalı daha kaç ay oldu?

Dikkat ediniz bu döngü hep böyle devam ediyor, bir teknolojik ivm alınıp, bunun üzerinden bütün markalar değişik varyasyonlar ilri sürüyor ve devran dönüp gidiyor.

Eskiden Dinamik kontrats dı, sonra tepkimeye takıldı herkes, sonra renk derinliği, sonra gamut, sonra çözünürlük, sonra 10 bit konusu çıktı, şimdi de dolby.

İzleme keyfi olarak bakarsanız, sizce ne kadar değişiklik olmuştur ?

Geri
Üst Alt