Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
559
Tv ekranımda bir siyah ve bir beyaz ölü piksel var sayın Adem Helvacı Ado bunlar büyür mü ileriki zamanda yoksa aynı sabit mi kalır yada bunun davamı gelir mi, merak ettim doğrusu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tv ekranımda bir siyah ve bir beyaz ölü piksel var sayın Adem Helvacı Ado bunlar büyür mü ileriki zamanda yoksa aynı sabit mi kalır yada bunun davamı gelir mi, merak ettim doğrusu

ölü pixeller bulaşıcı değildir
sağlam pixellerin ölmeyeceğinin garantisi yoktur
istisnai bazı durumlarda BURN İN MODE özelliği aktif edilip 1-2 saat byunca tv de renk geçişleri yaptırıldığında bazı canlı pixllerin normale döndüğü gözlemlenmiştir :ok

TV servis menüsü ile uğraşmadan (Bazılarında yoktur çünkü) şununla deneyebilrisiniz

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
559
sayın Adem Helvacı Ado hocam 65UD9400 ve 65UD9650 ürünlerini inceleme şansınız oldu mu hiç, bu iki ürün arasında bariz farklar var mıdır, 65UD9650 de Vestel Quantum Renk Paleti özelliği var mış galiba bu çok önemli bir özellik midir. 65UD8900 ıps ekran, ürününü verip 65UD9400 VA akran alma düşüncesim var, hadi ölü pikselleri kabul etsemde ekrandaki üst çerçeve bölümündeki bariz görülen ışık sızması (hadi oda kabul) ve sağ ekranda sorun yokken sol ekranda dikkatli bakıldığında yana doğru hızlı kamera çekimlerinde arka planda yukarıdan aşağıya hafif siyah gölgelenme çıkıyor, aslında tv açılırken tamda o siyah gölgelenmeyi gördüm yerler beyaz ışık gölgeleri var üründen %75 memnunum fakat sanki sıfır fiyatına revizyonlu ürün kullanıyorum düşüncesi aklımda :)

aslında anlatmak istediğim gölgelenme sorunu aşağıdaki videodaki gibi videoda her yerde görülüyor benim ise ekranın sol tarafında, bunun bir çözümü var mı güncel yazılımla çözülür mü daha MB130güncel çekirdek yazılımı yüklemedim

Not: 65UD9400 da Vestel Quantum Renk Paleti Teknolojisi ve MEMC özelliği var mıdır :)

Çok sorular sordum fakat hepsine vereceğiniz cevaplar olduğunuda biliyorum :) tam bir bilgi hazinesisiniz sayın Adem Helvacı Ado

Moderatör tarafında düzenlendi:
O Çevrimdışı

Omerteam

Yeni Üye
9 May 2018
39
42
Abi panel durumu nedir tavsiye eder misin? Teşekkürler

JY2Mq.jpg

O Çevrimdışı

Omerteam

Yeni Üye
9 May 2018
39
42
Adem Helvacı Ado hocam bu TV alma konusu çok kafamı karıştırdı.... Şu ara yukarıda fotosunu attığım 65ud8900 almayı düşünüyorum tavsiyeniz, görüşünüz nedir? Teşekkürler

O Çevrimdışı

Omerteam

Yeni Üye
9 May 2018
39
42
LG IPS panel, renk, açı sizi memnun edecektir, Futbol merakınız var ise aşırı büyük beklentileriniz olmasın :ok
Adem Helvacı Ado hocam bilgiler ve ilginiz için teşekkürler, fiyatta anlaşamadık (3.800 den aşağı indiremedim) aşağıdaki bilgilerinin fotosunu çektiğim 49" ud8400 TV nin 55" olanını tavsiye ettiler panel için 49 ile aynı olduğunu söylediler. Paneller bu 8400 serisinde hepsinde gerçekten aynı mıdır? Teşekkürler

JHE2x.jpg

Geri
Üst Alt