Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar yukarıdaki resimlere istinaden yaptığım değişim talebi onaylandı bilginize. Servis gelip inceledi resimleri çekip merkeze gönderdi ertesi gün başvurunun onaylandığını dair mesaj yoluyla bilgilendirildim . Yardımlarınız için teşekkür ederim
Hayırlısı olsun kardeşim, yeni tv de düşüncelerini bekliyoruz :ok

E Çevrimdışı

Eastblacksea

Yeni Üye
21 May 2018
16
42
Ado abimin dedikleri gibimi gordu servis yoksa sizmi belirttiniz. Ayni sorunu yasiyoruz bugunki gelen servis bunun normal oldugu bahsetti :alala
Hocam servis geldiğinde ben yoktum kardeşim evdeydi beni aradılar bende durumu belirttim buradaki resimleri kardeşime vermiştim onları göstermiş telefonda bana ekranın üzerindeki çizgi için bastıracaklarını söylediler ve sonuç olumlu oldu

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Hocam servis geldiğinde ben yoktum kardeşim evdeydi beni aradılar bende durumu belirttim buradaki resimleri kardeşime vermiştim onları göstermiş telefonda bana ekranın üzerindeki çizgi için bastıracaklarını söylediler ve sonuç olumlu oldu
Vayy arkadas bu konuda hic sansim yok :bilmiyom istanbuldami ikamet ediyorsunuz acaba. Yanilmiyorsam baska bolgenin servisi gelir diye okumusdum bi yerde karisdiriyorda olabilirim

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
adem bey tesekkurler tv beklentimin üstünde çıktı görüntü kalitesi tatmin edici hd kanallarının diğer odamdaki vestel 55ud8400 ile hic bir farkı yok renkler canlı görüntüler keskin va panel olmasına rağmen yandan bakınca aşırı bir renk dagilmasi yok oysaki vestel 48fd7300 aldım ve 50ud6300 aldım kullandım onlarda azıcık yandan bakınca görüntü alaș bulastii onlarda va idi ama bu tvdev öyle bir sorun yok ben regal 48r6520f den memnun kaldım parasını sonuna kadar hak ediyor

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Demek ki diğer tv lerde ledler bitmiyor, Sonsuz döngüde devam ediyor :kop

Ah bu çocuklar yahu bari adam gibi anlatın ''fabrika bunu kabul etmiyor'' diye. Ayrıca neden kendisi karar vermiş ki? En azından Gece ortamında çekilmiş resimleri teknik müdürlüğe sunup görüş isteselerdi. Yahu yine de değişmese dahi en azından Tüketicinin gönlü rahat eder ve derdi ki ''Adamlar en azından uğraştı, didindi, denedi ama olmadı''

Peeehh, kızdım şimdi sana VESTEL efendi :ciks

(gerçi VESTEL in ne suçu var servisin işgüzarlığı)
Abim ben servisede kizmiyorum ben sansima kiziyorum bu tur konularda hic sansim yok malesef :)

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
188
46
selamun aleyküm Adem Helvacı Ado Adem bey birsey sormak istıyorum bnm 48ua 9300 ekranda tv kanallarında hafıf kararma oldu daha dogru sıyah tonlar daha yogunlastı nedenı nedır birde bazı hd kanallarında netlik azalma oldu acaba 8 çıkışlı lnb ile görüntü alıyorum canak antenden , bunu bır etkısı olabılır mı 2 yıllık tv güncelleme yapmadım hıc garanti bitmedi servislık bir durummu ? mb100 için cekirdek yazılım yayınlamıstınız yüklemedım yüklemeye de cekınıyorum hanı bırsey olur dıye acaba servis bu yazılımı yüklermı ?servisi nezman arasam zaten suankı yazılım güncel dıyorlar tesekkür ederim.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Adem bey yeni tv nin bilgileri aşağıda ben 211 anakart bekliyordum formda ki yazinizda 211 anakart yenilerde kullanılıyor yazmıştınız 110s yeni anakartlar arasında mi ayrıca su an ki yazılım son güncel yazılım mi bilgi rica ediyorum tv ile de ilgili düşüncelerim i belirtim tv gerçekten kaliteli çıktı hd görüntüler keskin ve net içerdeki 55ud8400 ile ayni gibi özet olarak tv den memnun kaldım

img-20180601-wa0008-jpg.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
selamun aleyküm Adem Helvacı Ado Adem bey birsey sormak istıyorum bnm 48ua 9300 ekranda tv kanallarında hafıf kararma oldu daha dogru sıyah tonlar daha yogunlastı nedenı nedır birde bazı hd kanallarında netlik azalma oldu acaba 8 çıkışlı lnb ile görüntü alıyorum canak antenden , bunu bır etkısı olabılır mı 2 yıllık tv güncelleme yapmadım hıc garanti bitmedi servislık bir durummu ? mb100 için cekirdek yazılım yayınlamıstınız yüklemedım yüklemeye de cekınıyorum hanı bırsey olur dıye acaba servis bu yazılımı yüklermı ?servisi nezman arasam zaten suankı yazılım güncel dıyorlar tesekkür ederim.

Servisin derdi müşteri memnuniyeti değil para kazanmak olunca böyle oluyor.

yazılımı kendiniz yükleyiniz sorun olmaz.

gereksiz yere daha düşük performans ile izliyorsunuz TV nizi. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey yeni tv nin bilgileri aşağıda ben 211 anakart bekliyordum formda ki yazinizda 211 anakart yenilerde kullanılıyor yazmıştınız 110s yeni anakartlar arasında mi ayrıca su an ki yazılım son güncel yazılım mi bilgi rica ediyorum tv ile de ilgili düşüncelerim i belirtim tv gerçekten kaliteli çıktı hd görüntüler keskin ve net içerdeki 55ud8400 ile ayni gibi özet olarak tv den memnun kaldım
S olanların hepsi yeni üretim kartlar. sürümünüz güncel.

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Yaklaşık 2-2.5 ay önce bir görüşte karar verip 4 099 TL’ye Vestel Bayii’den aldığım 65UD8900 tv’mde fark ettiğim bir sorun için Adem Helvacı Ado hocamın tavsiyesine uyarak servis istedim. Servisten gelen ilgili yaşadığım sorunu tespit etti ve büyük bir olasılıkla değişim olacak dedi. Bu duruma çok şaşırmıştım, çünkü genelde tv’den memnundum. Sonrasında Manisa’dan arandım ve talebimin sonuçlandığını ve değişim olacağını söylediler. Ellerinde şu an için 65UD8900 olmadığını, 65UD9400 vermek istediklerini ve herhangi bir ücret talep etmeyeceklerini söylediler, bende kabul ettim. Bu iki ürün arasında 65UD9400’ün fiyat olarak daha pahalı ve daha üstün özellikleri olduğunu rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.
Şimdi soruyorum, bu jesti hangi firma yapar?
Ben yaklaşık 10 yıl SHARP marka (japonya üretimi; ki bu önemlidir) LCD tv kullandım. 10 numara bir tv’dir ve hala ilk alındığı gün gibi görüntüsü harikadır. Ama onda da ışık sızması (backlight bleeding) ve bir kaç adet ölü piksel vardı.Yani o da kusursuz değildi..
Vestel Desibel K550 Bluetooth kulaklığı internetten sipariş vermiştim bugün geldi. Tam tamına 79 TL ödedim. İnanın bu fiyata marka bir ürünün sıradan bir kulaklığını ancak alabilirsiniz.
Ben sadece tespitlerimi tarafsız olarak yazdım, karar yine de sizindir..

merhaba, aynı durum benim içinde söz konusu 65UD9400 ürün gönderimi olacakmış, 8900 da sorun çıktı, üründen memnunmusunuz artıları nedir, sanırım VA panel yanlardan görüntü durumu nasıl, 8900 IPS panel gelmişti yanlardan iyidi, fakat sorgulama yaptırdığımda 65UD9400 va panelmiş, şuan regal va panelli 48 in kullanıyorum bariz yanlardan görüntü değişikliği var, ürün gelmeden sizden alacağım yorumlar önemli mesela HDR desteği var mı gibi gibi :) saygılar

flyingatm Çevrimdışı

flyingatm

Yeni Üye
1 Haz 2018
7
30
Selamlar hocam,

Benim Hi-Level 43HL560 (MB140) modelime BOE DISPLAY panel demiştiniz.

BOE Display'in panelleri hakkında düşünceniz nedir?

T Çevrimdışı

Toraks

Aktif Üye
23 Ocak 2018
57
merhaba, aynı durum benim içinde söz konusu 65UD9400 ürün gönderimi olacakmış, 8900 da sorun çıktı, üründen memnunmusunuz artıları nedir, sanırım VA panel yanlardan görüntü durumu nasıl, 8900 IPS panel gelmişti yanlardan iyidi, fakat sorgulama yaptırdığımda 65UD9400 va panelmiş, şuan regal va panelli 48 in kullanıyorum bariz yanlardan görüntü değişikliği var, ürün gelmeden sizden alacağım yorumlar önemli mesela HDR desteği var mı gibi gibi :) saygılar

8900’da HD yayınlar çok kötü idi. 9400’de ise HD yayınlar 4K kadar net. Panel AUO olup ( Adem Helvacı Ado hocanın övgüsünü kazanmış bir paneldir) va temelli bir panel. HDR var diye biliyorum (örn HDR filmlerde HDR ikonu çıkıyor). 8900’an farklı olarak WCG var. Buda renklerin daha canlı olmasını sağlıyor. Ayrıca panel daha ince ve estetik. Benim için en büyük artısı subwofer çıkışı oldu. Buraya elimde mevcut olan subwofer’ı bağlayınca tv’im adete home sinema kadar güzel bir ses sistemine sahip oldu. Son olarak IPS panel olmadığından, evet dar açılarda görüntüde renk ve kontrast kalitesi düşüyor. Ama 8900’da ki kadar beni rahatsız etmiyor. Sonuç olarak ben çok memnunum. Vestel’e de bu jestinden dolayı minnettarım. Güncel yazılımlarıda burdan yüklemenizi ve takip etmenizi öneririm.

Geri
Üst Alt