Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

C Çevrimdışı

Cosmos

Yeni Üye
11 Tem 2022
8
34
Kolay gelsin Panel İsmi Türü ve Anakart bilgisi alabilirmiyim..

20220722_135953668.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
IMG_20220721_020952.jpg
IMG_20220721_020946.jpg
IMG_20220721_021002.jpg
IMG_20220721_021022.jpg
IMG_20220721_021032.jpg

Değerli arkadaşlar 2 gün önce aldığım LG IPS ekranlı 55Q9900 Vestel qled TV'nin ışık sızması ve 3 tane ölü pixel sorunu var. Bu normal mi? Evimde bundan başka 2 TV var. Yine babama aldığım başka bir 55 inç 4k TV var. Acaba onda da böyle mi normal mi diye baktım. Onda kesinlikle böyle bir şey yok. Ne yapmam lazım. Akıl verirseniz sevinirim. Birde servis ayarlarında TV 4200 saat çalışmış gözüküyor. Müşteri hizmetlerini aradım normal diyor.
Resim odaklamasi bizi görsellerde yanıltıyor hatta bu model için çektiğim video da da belirttim. Çıplak gözle tespit daha iyi olur.
https://tavsiyeforumu.com/konu/nordmende-nm58351-ledde-isik-sizmasi-sorunu.15226/
Aynı şekilde Vestel yanıt vermez ise bu şekilde başvuru yapınız

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba panel markasını ve anakart bilgisini paylaşabilir misiniz
65UL2163DT

10131742 2110100490 20275991

SN: 8711011 100490

Hocam mrba üründen memmun musunuz? Bugun geldı kurulum yapıldı 2 tane ölü piksel çıktı servisi aradım yarın gelecekler. Panel test videosu izlerken youtubedan ekran titreşimi başladı
Boe panel

T Çevrimdışı

Tahsin38

Yeni Üye
25 Mar 2020
18
49
Mb170 android
Hkc panel va yapıda yandan solma yapar
Ortalama bir kalite
Kardeşim, bu modelde 9 tane karma panel var deniliyordu, şimdi bu hkc bilindik bir marka mıdır, Samsung ve LG den çok mu kötüdür.

VA olması IPS ye göre avantaj mı yada dezavantaj mı sence

Son olarak da birde MB230 diye bir karttan bahsediliyordu sitede heralde, bu MB170 çok mu eski bir karttır, sıkıntı yaşatır mı, sizin sıralamada sınıfta mı kalır, yada favoriniz oluyormuş🤭 süper olur vallahi

İşin aslı ben 5300 e denk getirdim, diğer alternatif de Vestel 55UA9600 dü 7500 TL gibi, bunu tercih ettik, inşaallah pişman ettirmez, müsait zaman cevaplar yorum yaparsan çok sevinirim.Selametle.

O Çevrimdışı

oomegaak

Yeni Üye
21 Tem 2022
5
37
Selamlar arastirmalarim sonucu aldigim bilgiler kaynak internet :)
Mb230 kart kotu bir kart degilmis mb180e ile kiyasla daha yeni olmasina ragmen biriki yazilimsal duzeltme ihtiyaci duyuyor diyorlar mb180e bi tik daha iyi sanirim. Goruntu isleme ve arada takilma sorunlari yaptigini soyleyenler var mb230larin. Kendi televizyonum mb180e geldi amazon firestick var su an ihtiyac bile duymuyorum o kadar hizli ve guzel gidiyor sanirim mb230 da asagi kalir degildir (kartim kendi secimim degil denk gelmesi boyle oldu).
Panel konusunda da su marka kesin bundan iyidir diye birsey yok modelin arastirilmasi lazim deniyor
Mesela bende lg panel varmis bendeki panel ips sanirim ama F fikoloji arkadasa sordum teyit bekliyorum
Temelde ips ile va kapismasi var (birde tn panel varmis ama o sistem sanirim yavasca ölüyor o yuzden yazmiyorum)
Temel fark olarak (teknolojisine girmiyorum)
Va panel
Artilar Karsidan izlerken cok iyi ancak renkler ips e gore bir tik daha soluk (gozle anlamasi zor)
Siyahlar cok daha yogun ve belirgin
Eksiler yan acilardan izlerken renkler kayiyor ve tepki sureleri bi tik daha geride
Ips
artilar açılı da izleseniz renkler karismiyor ve renk kalitesi ve parlakligi (doygunluk) daha iyi, tepki sureleri daha iyi
eksiler siyahlar tam siyah degil ve izlenilen aciya gore siyahlar bazi bolgelerde grilesiyor bunu tarif etmek zor ama elimdeki tv de bunu gordum net olarak (vesteloji hocanin videosunda sonlara dogru bahsetmis)
Bende 65q9900 var yeni aldim bu forumu adem helvaci hocayi ve vesteloji hocayi izledim (adem hocayi kesfetmeye vesile olmasi benim icin cok iyi oldu) buradan panelimin hakkinda bilgi aldim @fikolHoca sagolsun benimde boyle size bir katkim olmus olur insallah yararlandigim yere fayda katabilmek prensibim insallah basarili olmuşumdur...
not :bu konularda bilgi sahibi degilim internetten 2-3 gunde arastirarak bulduğum bilgilerdir

Kardeşim, bu modelde 9 tane karma panel var deniliyordu, şimdi bu hkc bilindik bir marka mıdır, Samsung ve LG den çok mu kötüdür.

Son olarak da birde MB230 diye bir karttan bahsediliyordu sitede heralde, bu MB170 çok mu eski bir karttır, sıkıntı yaşatır mı, sizin sıralamada sınıfta mı kalır, yada favoriniz oluyormuş🤭 süper olur vallahi

İşin aslı ben 5300 e denk getirdim, diğer alternatif de Vestel 55UA9600 dü 7500 TL gibi, bunu tercih ettik, inşaallah pişman ettirmez, müsait zaman cevaplar yorum yaparsan çok sevinirim.Selametle.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Mb230 artık üretilmiyor yerine mb180 geldi ve bu 180 benim 130 dan sonra isindigim bir karttır. Sizdeki mb170 android ana kartıdır. Vestelin 2015 sonrası ilk ürettiği android tabana sahip karttır bu da güzel ama bizim neslimiz de 1.5 GB ram 8 GB hafıza yetersiz. Bunun yerine mb185 çıktı daha bir iki model sürüldü sahaya, bir nevi test ediliyor bunda hem ses hemde görüntü destekleri daha fazla ayrcia 2 GB ram 16gb hafıza android 11 mevcut bu güzel bişey, yanlış anlaşılmasın 170 kötü değil 185 iyi 😂

Geri
Üst Alt