Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
Rota'dan aldım. Telefunkenin modeli yazmıyordu, özellikleri yazıyordu. 49', 4K Uydu Alıcı, 1200 Hz vs. Vestel de aynı özelliklere sahip.

bende rota dan bir tv alıyordum ama banada model ve seri numaralarını vermediler bende vazgeçmiştim.Pek güven vermediler model veya seri numarası olmayan bir tv yi almak içime sinmemişti. Sağolsunlar forumda arkadaşlarda tavsiye etmediler ve o televizyondan vazgeçmiştim. Bu arada hala televizyon alamadım aramaya devam :hoba1İnşallah sorunsuzca güzel günlerde kullanırsınız.Hayırlı olsun.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam,
n11'den ihraç fazlası 49 Telefunken almıştım; satıcı aradı ihraç fazlası olduğunu söylediği Vestel 49UD8400 gönderdiler. Panel ve anakart bilgisi verebilir misiniz? Teşekkürler.
Ekli dosyayı görüntüle 434

LG IPS panel ve MBN130 anakart
Ayrıca ihraç fazlası beyanı YALANDIR. Bu ürünler revizyon üründür ve sürekli olarak ALMAYIN diyorum satıcılarının yalancı olmaları nedeniyle.

TV kötü değil, TV nize lafım yok. Benim tepkim mal satmak için yalan söyleyen haysiyet yoksunlarına. Kardeşim söyleyin şu ürünlerin tamirli mal olduğunu da millet de bilerek alsın, isteyerek kullansın.

T Çevrimdışı

Toraks

Aktif Üye
23 Ocak 2018
57
AUO T650QVN06.3

Bir terslik olmaz ise bu panelden çok memnun kalmanız gerek.

[BGCOLOR=transparent] Adem Helvacı Ado hocam bu zamana kadar ki süreçte çok yardımınız oldu. [/BGCOLOR]
[BGCOLOR=transparent]Herşey için çok teşekkür ederim..Sayenizde hemen en güncel çekirdek yazılımı yükledim.[/BGCOLOR]
Kesinlikle renklerin canlılığı, resimlerde ki keskinlik, beyaz ve karşıtlık bir önceki tv’me göre fark edilir düzeyde iyi.
HD yayınlar ile artık TRT 4K yayın arasında fark yok gibi.
Ayrıca beni en çok sevindiren olay ise subwofer çıkışı olması:clap.
Ses kalitesininde önceki tv’ye göre çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Kumandasıda keza öyle.
Buradan Vestel’e de kocaman bir teşekkür ediyorum.
Hocam bu panelde HDR ve WCR var demiştiniz,bu seri numarada doğrudur değil mi?

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
E den bir öncesi
hocam kusura bakmayın soru taksit taksit oluyor da konuyu merak ettim mevcut su an mb 130 kart vardı bir önceki tv ve bir çok üst modeller mb 130 daha üst piramitlerde mb 130 E kullanılıyor dediniz yazılarda sayenizde bilgi sahibi olduk simdi mb 130 un bir ustu mb 130 P ana kart mi çıkmış oldu yazılım olarakta kullanıcı hatası risk durumlarına düşmemek adına servise 3.62.7.0 yazılımı yuklettim bu yazılımın mb 130 P de bir sakıncası var mi hocam cevaplarınız i ayrı ayrı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
hocam kusura bakmayın soru taksit taksit oluyor da konuyu merak ettim mevcut su an mb 130 kart vardı bir önceki tv ve bir çok üst modeller mb 130 daha üst piramitlerde mb 130 E kullanılıyor dediniz yazılarda sayenizde bilgi sahibi olduk simdi mb 130 un bir ustu mb 130 P ana kart mi çıkmış oldu yazılım olarakta kullanıcı hatası risk durumlarına düşmemek adına servise 3.62.7.0 yazılımı yuklettim bu yazılımın mb 130 P de bir sakıncası var mi hocam cevaplarınız i ayrı ayrı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Aslında bu anakartların hepsi zaten vardı, kullanım alanları dardı sadece.
MB130E NB130P den daha sonra kullanıma başlandı zira ilk olarak Andorid TV de kullanılmıştı. Yani öncesi sonrası konusuna takılmayın ltfen. MB130E ye yüklenen özellikler MB130 a da yüklenebilir gayet rahat bir şekilde. Biz o nedenle anakartın taşıdığı isme değil, yüklenen özelliklerle birlikte modele özgü üretimlerde taşıdığı isme bakıyoruz.

3.62.7.0 da bir sakınca yok.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Hocam morelim bozuk dun gelen değişim ürününde su an bir adet ölü piksel olduğunu farkettim genel merkezi aradım servis gelecek yarin ikide iki büyük şansızlık fabrika ilgilense üçüncüyü yollasa artik korkuyorum onda bir şey çıkar mi diye

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam morelim bozuk dun gelen değişim ürününde su an bir adet ölü piksel olduğunu farkettim genel merkezi aradım servis gelecek yarin ikide iki büyük şansızlık fabrika ilgilense üçüncüyü yollasa artik korkuyorum onda bir şey çıkar mi diye

Kişisel fikrim, Ne kadar kusursuzluk ararsanız o kadar canınız sıkılır.

''Kabullenin'' demiyorum size lakin teknolojisinin üretimi kaynaklı faul olduğunu sürekli belirtiyoruz biliyorsunuz.

S Çevrimdışı

schneider

Yeni Üye
22 Nis 2018
11
50
Sayın Ado hocam; Merhaba. 9 yıl önce Vestel 37'' lcd tvim bozuldu. Yerine Vestel 43'' hangi tv yi tavsiye edersiniz. Bahsettiğiniz konularda MB 120-130 gibi yazılımlar bu 43'' serisi için de geçerli mi? Ya da bu bahsi geçen 49'' serisi tv lerden mi almalıyım? Teşekkür ederim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sayın Ado hocam; Merhaba. 9 yıl önce Vestel 37'' lcd tvim bozuldu. Yerine Vestel 43'' hangi tv yi tavsiye edersiniz. Bahsettiğiniz konularda MB 120-130 gibi yazılımlar bu 43'' serisi için de geçerli mi? Ya da bu bahsi geçen 49'' serisi tv lerden mi almalıyım? Teşekkür ederim.

Selamlar değerli kardeşim;
MB120 ve MB130 gibi anakart ayırımları sizin seçeceğiniz tv ye ve nasıl bir izleyici profiline sahip olduğunuza göre değişmektedir.

mesela REGAL 48R6520F bir ürün alırsanız bu üründe ne MB120 ne de MB130 anakart bulamazsınız.

Öncelikle ekran boyutu dışında UHD mi yoksa FHD mi olduğuna dair bir karar vermeniz gerekir ki ona göre model araştırması yapalım :ok

S Çevrimdışı

schneider

Yeni Üye
22 Nis 2018
11
50
4k ultra HD, smart, wifi, telefona bağlanacak. Vestel eski LCD tivim arıza yaptı. Parçası olmadığından 600 lira indirim yaptı. Direk Trakya bölge sorumlusu aradı. Model belirtmem gerekiyor. Samsung mu 7000, Philips pus 6262 43" 4k, Vestel 43" almayı düşünüyorum. Sizin tavsiyeniz ne olur?. Vestel olursa direk fabrikadan alabilirim. Tabi bu belirttiğiniz anakartlı tvlerden varsa.

Geri
Üst Alt