Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

H Çevrimdışı

hoca59

Yeni Üye
25 May 2019
2
39
panel bilgilerini öğrenebilir miyim? Teşekkürler

IMG_2019052_HHT_01.jpg

A Çevrimdışı

Alicem

Yeni Üye
26 May 2019
5
43
Merhaba Degerli Forum ailesi,
Foruma yeni katilan bir kardesiniz olarak degerli bilgilerinizden yararlanmak istiyorum..

Bugun gittigim Vestel bayilerinde 49UD8200, 50UD8100 ve 49FD7400 ürünlerini inceledim.

Goruntu anlaminda hepsi birbirine cok yakindi. Ancak, 49FD7400 sanki biraz daha canli ve parlak gibi geldi.. 49ud8200 ve 50ud8100 modellerinin VA, 49FD7400 in İPS panel oldugunu soylediler.
Görevli, 50UD8100 modelinin ise bunlar arasinda eniyisi oldugunu belirtti..

Kafami karistiran birkac durum oldugunu belirtmek istiyorum. Vestelin kendi sitesinde panel tipi "LED" ve "D-LED" diye bir ibare gordum. Bu nedir acaba..
Ayrica Full hd bir tv nin UHD tvlerden magazada daha iyi goruntu vermesinin nedeni nedir acaba..

bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim. Bu 3 model karsilastirmasinda sizce hangisi f/p bakimindan uygundur..

Saygilarimla...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

@Alicem, @fikoloji, @Ado

M Çevrimdışı

Musti

Yeni Üye
2 Ocak 2019
48
46
Merhaba Degerli Forum ailesi,
Foruma yeni katilan bir kardesiniz olarak degerli bilgilerinizden yararlanmak istiyorum..

Bugun gittigim Vestel bayilerinde 49UD8200, 50UD8100 ve 49FD7400 ürünlerini inceledim.

Goruntu anlaminda hepsi birbirine cok yakindi. Ancak, 49FD7400 sanki biraz daha canli ve parlak gibi geldi.. 49ud8200 ve 50ud8100 modellerinin VA, 49FD7400 in İPS panel oldugunu soylediler.
Görevli, 50UD8100 modelinin ise bunlar arasinda eniyisi oldugunu belirtti..

Kafami karistiran birkac durum oldugunu belirtmek istiyorum. Vestelin kendi sitesinde panel tipi "LED" ve "D-LED" diye bir ibare gordum. Bu nedir acaba..
Ayrica Full hd bir tv nin UHD tvlerden magazada daha iyi goruntu vermesinin nedeni nedir acaba..[Gizli İçerik]

bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim. Bu 3 model karsilastirmasinda sizce hangisi f/p bakimindan uygundur..

Saygilarimla...

@Alicem, @fikoloji, @Ado
49ud8200 ve 50ud8100 2 sinide kullanmış biri olarak tecrübemi paylasiyim.49ud8200 panel olarak samsung du bana renkleri daha canlı daha dinamik gibi geldi.dled olmasından sanırım yan acidandan renk kaybı daha az.ses sisteminde subwoofer olduğu için seside gayet güzeldi ama şanssızlık sanırım wifi kartı ve kendi kendine kapanma sorunu yaşadım birebir değişimle 50ud8100 geldi.panel cmo yan acı renk kaybı çok fazla.sanirim en ucuz panel direk karşıdan seyredersen sıkıntı olmuyor.subwofer yok d led değil.acikcasi 49ud8200 bana daha iyi gibi geldi.umarim bir fikir verir.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
selam hayırlısı olsun,
lg ıps panel, mb130s şase ,qui menü,HDR10+DOLBY VISION
Slm fikoloji kardeş bende 65ud9000 düşünüyorum bu arkadaş almış ips ekran cikmis şansına bende ips seven bir kisiyim fakat Vestel sitesinde bu TV için Quantum renk patenti yazmakta bu ozellikte samsung va panel özelliğine sahip sormak istediğim bu üründe tekli üretim mi mevcut yoksa çoklu üretim mi yani bu ürünü aldigimizda Va panel olma ihtimali var mi

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Arkadaşlar merhaba 55ud9400 kullanıyorum 5 ay önce bu kadar değildi şu an ciddi çoğaldı genel merkez kriter dahilinde dedi gerçi yıllardır bilirim çoğu şeye kriter dahilinde deyip baştan atıyorlar ama sonra uzun uğraşlar sonucu bir orta yol bulunuyor normalde bir adet ölü piksele de kriter dahilinde diyorlar ama yasalara göre üretim hatası demem o ki resimde bulutlanma söz konusu düşüncesi olan hocalarımız ado fikoloji teknovest ne diyecekler

IMG-20190526-WA0009.jpg

IMG-20190526-WA0009.jpg

Akciğer filmi gibi olmaya başladı ürünü aldığımda böyle değildi zamanla ne oluyor hangi paracalar da aksama oluyor bilgi sahibi olalım

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Arkadaşlar merhaba 55ud9400 kullanıyorum 5 ay önce bu kadar değildi şu an ciddi çoğaldı genel merkez kriter dahilinde dedi gerçi yıllardır bilirim çoğu şeye kriter dahilinde deyip baştan atıyorlar ama sonra uzun uğraşlar sonucu bir orta yol bulunuyor normalde bir adet ölü piksele de kriter dahilinde diyorlar ama yasalara göre üretim hatası demem o ki resimde bulutlanma söz konusu düşüncesi olan hocalarımız ado fikoloji teknovest ne diyecekler

IMG-20190526-WA0009.jpg

IMG-20190526-WA0009.jpg

Akciğer filmi gibi olmaya başladı ürünü aldığımda böyle değildi zamanla ne oluyor hangi paracalar da aksama oluyor bilgi sahibi olalım
selam
uygulayıp beyaz ekranda resim eklermisin

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
N nedimm, tozlanma problemi olabilir.
Geri dönüş için teşekkürler beyaz ekran da temiz ekran

Ürün 5 ay önce kuruldu ekranda hafif vardı şu an tam dağılma başladı ilk geldiğinde tozlu gelmedi doğal olarak fabrikadan ado hocanın dediği gibi hatasiz panel yok öyle bir teknoloji yaptılar ki garanti süresi bitince çöp hatta garanti süresi içinde de sorunlar başlıyor eski tüplü televizyonlar 20 yıl gidiyordu şimdi 3 sene sorunsuz kullanmak dahi büyük şans

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri