Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,962
IMG_20231009_200734_148.jpg

Merhaba cihaz ölü piksel yüzünden serviste panel değişti bugün kurulum yapılacak yeni panel özellikleri nedir acaba
Teşekkürler
Panda panel Yapısı va

A Çevrimdışı

atkngrbz

Yeni Üye
20 Eki 2023
1
29
Merhaba

Servis menüsünde Vesqnth ile başlıyor seri numarası, televizyon 65qa9700 Vestel. Panel bilgisi nedir, yardımcı olur musunuz?

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
Teşekkür ederim Hocam.
Gün ışığı varken bile karşıdan izleyince görüntü güzel görünüyor. Bu güzel ama
yana doğru geçtikçe ekran görüntüsü soluklaşıyor.
Ekran renklerini hiç beğenmedim. İnsanların yüzü düz boya ile boyanmış gibi görünüyor.
Yüzde gerçeklik çok götü, doğal moda aldım yine düzelmedi. Bunun yazılımsal bir çözümü varmı acaba?

VA mı, HKC panel iyi mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,633
Teşekkür ederim Hocam.
Ekran renklerini hiç beğenmedim. İnsanların yüzü düz boya ile boyanmış gibi görünüyor.
Yüzde gerçeklik çok götü, doğal moda aldım yine düzelmedi. Bunun yazılımsal bir çözümü varmı acaba?

VA mı, HKC panel iyi mi?
merhaba tv konusunda çok fazla bilgi sahibi değil VA paneller açı duyarlıdır yani yandan izlerseniz renkler soluklaşır.

renklerle ilgili yaşadığınız problemi ayarlardan kontrast,sıcaklık, keskin vb. ayarları değiştirerek aşabilirsiniz.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,962
Teşekkür ederim Hocam.

VA mı, HKC panel iyi mi?
Yazılım ile alakası yok tamamen panelin yapısı (VA) İle alakalı bir durumdur. Güneş ışığının çok olduğu alanlarda bile karşıdan izlendiğinde renkler canlı yan açıdan izlendiğinde soluk olur.

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
Yazılım ile alakası yok tamamen panelin yapısı (VA) İle alakalı bir durumdur. Güneş ışığının çok olduğu alanlarda bile karşıdan izlendiğinde renkler canlı yan açıdan izlendiğinde soluk olur.
Cevap için teşekkür ederim hocam.

televizyonda insanların yüz renginin acemi bir kaportacıda boyanmış araba gibi parlak ve düz olması, doğal olmaması beni o kadar rahatsız ediyor ki;
yandan izleyince renkelerin soluklaşmasını hiç önemsemiyorum artık.

Kontrast, sıcaklık v.s ayarları çok kurcalamama rağmen tatminkar bir görüntü elde edemedim. IPS ekranlı eski regal televizyonumuda böyle bir sorun yoktu. Renkler doğal idi.

Renk doğallığı konusunda yapılabilecek bir şey varsa; yardımlarınızı rica ediyorum.
Teşekkür ederimç

.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,962
Cevap için teşekkür ederim hocam.

televizyonda insanların yüz renginin acemi bir kaportacıda boyanmış araba gibi parlak ve düz olması, doğal olmaması beni o kadar rahatsız ediyor ki;
yandan izleyince renkelerin soluklaşmasını hiç önemsemiyorum artık.

Kontrast, sıcaklık v.s ayarları çok kurcalamama rağmen tatminkar bir görüntü elde edemedim. IPS ekranlı eski regal televizyonumuda böyle bir sorun yoktu. Renkler doğal idi.

Renk doğallığı konusunda yapılabilecek bir şey varsa; yardımlarınızı rica ediyorum.
Teşekkür ederimç

.
Maalesef ayar ve yazılımsal olarak yapılacak hiç bir işlem yok

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Panel bilgisi alabilir miyim mümkünse. Şimdiden çok teşekkürler.

08LH36MW700222 65cu7000 panel bilgisi alabilir miyim
Konu bağlığını OKUYUN! Panel bilgi hattından Vestel Panel bilgisi paylaşabiliyoruz. Samsung panel bilgisi için aşağıdaki konuyu takip edebilirsiniz;

CU7xxx 50/60Hz

50CU7000.....VA...........HKC
55CU7000.....VA...........SDC
65CU7000.....VA...........SDP
75CU7000.....VA/ADS...CSOT/BOE
85CU7000.....VA...........CSOT

B Çevrimdışı

barisbaris

Yeni Üye
26 Eki 2023
2
24