Vestel MB9X kullananlar kulübesi :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Aslında bekledim bakayım kim böyle bir başlık açacak diye ,evet MB9x serisi televizyonu olup "ortada kalakaldık" diyenlerdenmisiniz acaba,gerçi ben değilim,3 televizyonda 9x serisi tv,memnunmuyum diye sorarsanız,evet çok hemde,gerçi öyle 4lü 5li(4k) tv değil ama süper işimi görüyor.
Birgün çok pimpirik arkadaşım oturmaya geleceklerdi ilk kez evimize,"ben asla vestel almam" der hep, hanıma dedim "şu vestel yazısının önüne bişey koyalım" ,bankette oturan şemsiyeli bir biblo vardı,tam uydu oraya,koyduk,geldiler biraz muhabbet falan derken olay tvye geldi ;
-alocum ne marka bu
-neden sordun,tv işte
-renkleri güzelmiş
hanım:
-ohoo,biz karıkoca iki tv izliyoruz bunda
-yok artık yenge (kahkaha)
-alo,aç şu uyduyu görsün bakalım
Açtım,gözlükleri de verdim karıkocaya,taktılar gözlerine,kulaklığı da arkadaşa taktım
-Allahalaha bu ne yaaa,süpermiş arkadaş,nerden aldın bunu yurtdışındanmı,tek tvde çift tv
İnanın tvye şaşkınlıkla bakıyor halen,bibloyu kaldırdım vestel yazısı çıktı ortaya,iyicene şok oldu,duymadınmı dedim,duymadım hiç dedi...
Ben asla vestel almam diyen adamın bir daha ağzından öyle laf hiç çıkmadı,ailecek o gün ilk kez oturduk,tabii artık gidip-geliyoruz.

Evettt,peki kanal geçişlerinde reset atma varmı acaba 90 kartlı tvlerde?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
İşin aslı konuyu PF9090 tv olarak açacaktım ama ,hadi diğer 9x şaseler dışarıda kalmasın dedim ? ,konu sadece bana ait değil, hem muhabbet hem yazılımla alakalı her şeyi yazabilirsiniz,tv ile alakalı çok fazla gelişme yok ama olsun...
Bu arada 4k lıların girmesi yasaktır,ancak okuyabilirler :haha1

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Bu kartlara sahip tv sahiplerinin en fazla cözüm aradiklari konu Netflix uygulamasi bu tv ye yüklenir mi, calisir mi?Ben tv yi oyun konsolu icin veya youtube da video seyretmek icin kulandigim icin youtube calisir mi ya cevap aramistim.Ikiside smart menü uygulamalarimda oldugu halde calismadi.

Bu aksam tak kullan diye forumda paylasilan uygulamayi denedim mb95 li kartlarda calismadigi paylasildigi icin, mb95 li kartta calistigini gördüm.Sn teraspy indexi incelememi linki degistirdigim takdirde istenilen baska linklerede gidilebilecegi bilgisini paylasti,ben de denemelere basladim.

Daha önce tvde youtube uygulamasi calismiyordu, uygulamaya youtube linkini ekledigimde tak kullan uygulamasinda da calismadi.Bende laptopda direk seyretmek istedigim videonun linkini secip takkkullan indexine o linki ekledim istenilen seviyede olmasada video gösterilmeye calisildi..

Daha sonra ayni denemeleri netflix ssiptv dailymotion ve foxtv canli yayin sayfasini acarak denedim.dailymotion hic acilmadi fox tv cok yavas idi,netflix ve ssiptv ana sayfalari aciliyor ama üyelik olmadigi icin diger asamalari test etme imkanim olmadi.Netflix te belki laptopdan seyredilmek istenen filmin linki alinip takkullana eklenerek calisip calismadigi test edilebilir?!Tv lerin ram kapasiteleri web sayfalarinin ana sayfalarinda gömülü olan bir cok script yüzünden yetersiz geliyor olabilir veya lisans problemleri yüzünden erisimi kapatilmis olabilir. Büyük ihtimalle sonuc olumsuz olabilir ama yinede üyeligi olan bir arkadas direk seyretmek istedigi filmin linkini takkullana ekleyerek denemek isterese diyerekten paylasayim istedim..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Önyargı sakat bir iş sevgili teraspy teraspy

Ben de kendimi kulüpten saybilirmiyim bilmiyorum zira MB9X Çift Ekran tv 48'' kullandım uzun süre, sonra bildiğiniz sebeplerden ötürü çok sık model değiştirmem nedeniyle sattım elbette. Yine de mesleki olarak halen 9X ler ile halen oldukça içli dışlıyım.

Senin mevzuya benzer bir anımı da ben anlatayım.

Malum İzmir Karşıyakalıyım. Eee çocukluk bitişi gençlik yılları vs vs derken Tanıl diye bir arkadaşım var hatta ilk oğluma ismini verdiğim arkadaşımdır. Yıllar sonra mesleki anlamda ben İzmir dışına çıkınca ayrıldık tabi, senede bir veya 2 senede bir görüşür olduk. Neyse bu dönemlerden birisinde bir gün İzmir ziyaretimizde kendilerine gittik. Kakara kikiri yemek vs derken Salona geçtik tv yi açtı ki Digiturk de bilenler vardır mutlaka, Şömine nin olduğu SILK gibi bir adı vardı galiba öyle kanallar vardı açtı arkadan müzik de çalıyor oooh ambians mis. TV ye baktım TOSHİBA. Ancak bahsettiğim sene 2012 dolayları. Dikkat ettim Renkler kontrast oldukça dikkat çekici. Eee biz de rahat durmayız illa odaklanacağız tv ye. Dedim ki ''olm bunu ne zaman aldın, TOSHİBA yı nereden buldun?''

Gelen cevap; ''Yurtdışından bilader, Sizin dandik VESTEL i alacak değildik ya''

Dedim ki ; ''Vallahi kardeşim yiğidin hakkını yememek lazım, 10 numara cihaz, ver kumandayı kurcalayayım biraz''

Kumandanın MENU tuşuna basmamla birlikte (İnanın amacım renk kontrast ışık vs ayar değerlerine bakmaktı) ekrana çıkan menüye bir baktım ve dedim ki ''Aha olm, sana birazdan bir sürpriz yapabilirim'' :kiskis

Menu4725 yaptım ve şak diye servis menüye girdi cihaz :kop

Kalktım yerimden ve tv nin arkasını çevirip barkodu gördüm ki her ne kadar zaten servis menüye girmesinden anlasam da, Barkodu görünce bir kahkaha attım, Tanıl'ı yanıma çağırıp altında yazan MANİSA VESTEL TESİSLERİNDE ÜRETİLMİŞTİR yazısını okuttum :kop

''Mor da güzel bir renk kanka takma kafana'' dedim ve geceye daha neşeli bir şekilde devam ettik :kiskis

Abi Vestel'i severim, ama yönetimini, daha doğrusu yönetimlerindeki bazı yalaka tayfasını sevmem. Vestel'e bir gün kötü bir şey olursa bilin ki bu yalaka tayfasının yanlış politikaları yüzündendir :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Kanal geçişlerinden mi oluyor bilmiyorum ama birden fazla komutla yüklenince, kanal geçiş sırasında kilitlendiği doğrudur.
Onun dışında YouTube güç bela iş görüyor. Telefondan liste yapıp oynatmada sorun yok ama.
IPS paneli hatrına iş görüyor işte.

Benim endişelendiğim nokta ileride FHD panel bulamamak olacak. ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kanal geçişlerinden mi oluyor bilmiyorum ama birden fazla komutla yüklenince, kanal geçiş sırasında kilitlendiği doğrudur.
Onun dışında YouTube güç bela iş görüyor. Telefondan liste yapıp oynatmada sorun yok ama.
IPS paneli hatrına iş görüyor işte.

Benim endişelendiğim nokta ileride FHD panel bulamamak olacak. ?
FHD yayınları bitirdiklerinde bulamayacaksak sorun yok :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
FHD yayınları bitirdiklerinde bulamayacaksak sorun yok :kiskis

Orası öyle.
4K oyunculuk uygun fiyata geldiğinde,
4K yayınlar yaygınlaştığında,
İnternet hızları 4K streaming için yeterli geldiğinde,

4K panele geçebilirim.
4K 30 FPS veya 4K 60 FPS oyunculuk için yeterli değil şimdiden belirteyim. (Bence)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Orası öyle.
4K oyunculuk uygun fiyata geldiğinde,
4K yayınlar yaygınlaştığında,
İnternet hızları 4K streaming için yeterli geldiğinde,

4K panele geçebilirim.
4K 30 FPS veya 4K 60 FPS oyunculuk için yeterli değil şimdiden belirteyim. (Bence)

Sence tüm bunlar olduğunda sorunlar biter mi?

Bitiriler mi?

:kiskis

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Kulübe bensiz olmaz. Benim emektar PF9090 da az çekmedi benden .
birkaç gün önce yine TV ile gelen Kırmızı yazılıma döndüm 3.3.8c

Hanım kurcalamaya başladın yine .. Servis yolu gözükene kadar bırakmazsın dese de yükledim :hihi

tabi ilk zamanlardaki unuttuğum sıkıntılar hemen açılıştaki tv nin kumanda ile etkileşim sorunu ile kendini hatırlattı.
Sonra orta tuşlardan kanal değiştirmeden yukarı basarak ilgili kanala gidip OK tuşu ile istediğimiz kanala giden Kısımdaki kasmalar donmalar da
akabinde kendini hatırlattı.
sonra bu şekilde yaparken p+ veya p- ye basarsanız TV nin reset atması da durmadı oda kendini gösterdi sağolsun ..

Smartta şimdilik Wevd olmasada Kırmızı olsun eksik / kusurlu olsun bizim olsun diyerek başka yazılımlara atlamadım ama yakındır.

Tek güzel yani Tru SRS gerçekten bu yazılım ile hakkını veriyor onu diyebilirim. Kaliteli filmlerde ve ses codeklerinde hemen fark ediliyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri