Vestel MB95'e Netflix Nasıl Yüklerim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Tv den aldığın mb95_hwprofile.bin dosyasını vestel toolbox ile açıp "boardconfig" ve ardından "boardname" kısmını genişletin sağ kısımla muhtemelen mb95 yazması lazım orayı mb211 olarak değiştirip kaydedin sonra tekrar vestel toolbox ile mb95_swprofile.bin dosyasını açın açılan ekranda "oad" kısmını genişletin "adrdess1" i genişlettiğinizde sağ tarafta "vstlsrv.com" göreceksiniz farklıysa değiştirin sonra "username1" i aynı şekilde genişletip "17MB211" yazın ( sizde muhtemelen 17mb95 yazması lazım )sonra "password1" kısmında aynı ilerlemeyi yapıp "vstl.1973" yazın sonra kaydedip tv ye yükleyin netflix için sırasıyla "config" "menuitemsupport" "netflixenabled" den true yapmalısınız sizde böyle bir seçenek yok ise netflix gelir mi gelmez mi bilmem ama blutv puhu tv dijiturk play gelecektir büyük ihtimalle netflix de gelecektir. Bu işlemlerden sonra cihazı menu +4725 den fabrika ayarlarınıza almanız gerek ve son olarak bu işlemlerden sonra anakartınız servis menüsünde mb211 olarak gözükecektir buna aldırış etmeyin yazılım güncellemeleri mb95 üzerinden yapacaksınız

Özür dilerim amiyane tabirle konuyu hortlatıyorum ama vstl.1973 şifresi yanlış. Doğrusu nedir bilen var mı?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
K. adındaki karakter sınırlaması sorununu aştım. Fakat internet butonuna bastığım zaman "Ulaşılamıyor" hatası veriyor.
Hangi adrese gittiği önemli. Yönlendiriciniz destekliyorsa syslog kurup gittiği adresi kontrol edin büyük ihtimalle karakter sınırını açtığınız için yönlendirme de sorun oluyor

K Çevrimdışı

koroglu

Yeni Üye
8 Şub 2022
5
34
merhabalar ben yeni üye oldum vestel smart tv ile ilgili bir sorunla karşılaştığım için ne yapacağımı şaşırdım. yeni konumu açmam gerekiyor bilmiyorum da formun kurallarını da ihlal etmek istemiyorum. yalnış birşey yaptıysam özür dilerim. benim konum şu vestel smart tv de thorium V.3.6.2H (HO) (mb95M) yazıyordu ben bunu thorium v.3.6.6n (HO) (mb95m) olarak değiştirdim. tv de oluşan tek sorun şu oldu
ses var, görüntü bozuk yani ekranda negatif görüntü mü diyim ne diyim doğru kelime nedir bilemediğimden negatif görüntü dedim. ne yapmam gerekiyor. renk ayarlarıyla oynadım yine bir işe yaramadı. menü sayfası açıldığında alt taraf normal gözüküyor menü sayfasının altında kalan kısım, ama menü sayfasının dışında kalan kısımlar ise yine bozuk renklerde.. fabrika ayarlarına döndürdüm yine aynı... hatta tv kurulumu sırasında bir resim aldım onu da ekleyim. bana yardım eder misiniz. ne yapmam gerekiyor.

20220207_222022.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
merhabalar ben yeni üye oldum vestel smart tv ile ilgili bir sorunla karşılaştığım için ne yapacağımı şaşırdım. yeni konumu açmam gerekiyor bilmiyorum da formun kurallarını da ihlal etmek istemiyorum. yalnış birşey yaptıysam özür dilerim. benim konum şu vestel smart tv de thorium V.3.6.2H (HO) (mb95M) yazıyordu ben bunu thorium v.3.6.6n (HO) (mb95m) olarak değiştirdim. tv de oluşan tek sorun şu oldu
ses var, görüntü bozuk yani ekranda negatif görüntü mü diyim ne diyim doğru kelime nedir bilemediğimden negatif görüntü dedim. ne yapmam gerekiyor. renk ayarlarıyla oynadım yine bir işe yaramadı. menü sayfası açıldığında alt taraf normal gözüküyor menü sayfasının altında kalan kısım, ama menü sayfasının dışında kalan kısımlar ise yine bozuk renklerde.. fabrika ayarlarına döndürdüm yine aynı... hatta tv kurulumu sırasında bir resim aldım onu da ekleyim. bana yardım eder misiniz. ne yapmam gerekiyor.

20220207_222022.jpg
Linkte yazılım verilmiş her konuya yazmanıza gerek yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt