Vestel MB95'e Netflix Nasıl Yüklerim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

thylmz

Yeni Üye
12 Ara 2018
13
34
254 4 den sonraki rakam okunmuyor

400164 yazıyor ama 254'ten sonra bişey var mı yoksa silinmiş mi bende anlamadım eğer varsada 0 yada 4 e benzer bişey gibi duruyor :(
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Anlattıklarımı eksiksiz yaparsanız gelecektir fakat Umut arkadaşın da dediği gibi anakartınızın üzerindeki işlemcinin gücünü bilmiyorum denemeden de bilemem tv ye full yazılım yükledikten sonra hwprofile ve swprofile dosyasını bana gönderirseniz ben sizin için editleyebilirim.

ben o dosyaları aslında bu diğer işlemi yaparken kopyalarını sakladım onlar şuan için işime yararmı

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
400164 yazıyor ama 254'ten sonra bişey var mı yoksa silinmiş mi bende anlamadım eğer varsada 0 yada 4 e benzer bişey gibi duruyor :(

ben o dosyaları aslında bu diğer işlemi yaparken kopyalarını sakladım onlar şuan için işime yararmı
yaramaz diye düşünüyorum ama yine de bunun en iyi cevabını teknovest verebilir.

O Çevrimdışı

ogulcangoktas

Aktif Üye
16 Ara 2018
55
24
Tv den aldığın mb95_hwprofile.bin dosyasını vestel toolbox ile açıp "boardconfig" ve ardından "boardname" kısmını genişletin sağ kısımla muhtemelen mb95 yazması lazım orayı mb211 olarak değiştirip kaydedin sonra tekrar vestel toolbox ile mb95_swprofile.bin dosyasını açın açılan ekranda "oad" kısmını genişletin "adrdess1" i genişlettiğinizde sağ tarafta "vstlsrv.com" göreceksiniz farklıysa değiştirin sonra "username1" i aynı şekilde genişletip "17MB211" yazın ( sizde muhtemelen 17mb95 yazması lazım )sonra "password1" kısmında aynı ilerlemeyi yapıp "vstl.1973" yazın sonra kaydedip tv ye yükleyin netflix için sırasıyla "config" "menuitemsupport" "netflixenabled" den true yapmalısınız sizde böyle bir seçenek yok ise netflix gelir mi gelmez mi bilmem ama blutv puhu tv dijiturk play gelecektir büyük ihtimalle netflix de gelecektir. Bu işlemlerden sonra cihazı menu +4725 den fabrika ayarlarınıza almanız gerek ve son olarak bu işlemlerden sonra anakartınız servis menüsünde mb211 olarak gözükecektir buna aldırış etmeyin yazılım güncellemeleri mb95 üzerinden yapacaksınız
Merhaba. 50PF8175 cihazım var. MB95 anakartlı. Her şeyi hallettim tek sorunum şu. MB95 silip MB211 yapın demişsiniz boardname kısmı için. Fakat string olarak belirlenmiş ve en fazla 4 karakter yazıalbiliyorum. Yani MB21 de takılı kalıyorum. Ne yapabilirim?

TEKNOwest teknovest, Rica etsem sizde bi bakabilir misiniz durumuma

Ekran-Alintisid308d3face0a5e5f.jpg

Bu arada şimdi fark ettim. username kısmını değiştirmek istediğimde de 6 karakter ile kısıtlama yapılmış. Nasıl 7 karaktere çıkartabilirim?

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Merhaba. 50PF8175 cihazım var. MB95 anakartlı. Her şeyi hallettim tek sorunum şu. MB95 silip MB211 yapın demişsiniz boardname kısmı için. Fakat string olarak belirlenmiş ve en fazla 4 karakter yazıalbiliyorum. Yani MB21 de takılı kalıyorum. Ne yapabilirim?

TEKNOwest teknovest, Rica etsem sizde bi bakabilir misiniz durumuma

Ekran-Alintisid308d3face0a5e5f.jpg

Bu arada şimdi fark ettim. username kısmını değiştirmek istediğimde de 6 karakter ile kısıtlama yapılmış. Nasıl 7 karaktere çıkartabilirim?
Malesef string değiştirilemiyor ben bir ihtimal olarak düşünmüştüm yani kısaca benim kartım mb100 olduğu için string i hiç düşünmedim maalesef benim yapabileceğim bir şey yok bu konuda

O Çevrimdışı

ogulcangoktas

Aktif Üye
16 Ara 2018
55
24
Malesef string değiştirilemiyor ben bir ihtimal olarak düşünmüştüm yani kısaca benim kartım mb100 olduğu için string i hiç düşünmedim maalesef benim yapabileceğim bir şey yok bu konuda
Aslında 211 yapsak olacağını düşünüyordum. Bir karakterden kaybediyoruz şaka gibi :) Belki bir yolu yöntemi vardır. Araştırayım biraz daha. Teşekkürler bizi aydınlattığınız için

@undefined, TEKNOwest teknovest, Bu arada miracast ile bulabildiklerimi true yaptım fakat hala source bölümüne gelmedi. Keza aynı şekilde normalde pixellince tv'de vardı fakat ben s/n ile full yükleme yaptığımda yazılım değiştiği için o da gitti, onu da açamadım true yaparak. Bunları nasıl açabilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt