Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,638
Merhaba Toshiba 49V5863DAT TV için full yazılımı için yardımcı olabilirmisiniz?. Teşekkürler.
MB130S anakart VES490QNYL-2D-N02 panel var VPAZ:20274556
SN:8280829 900268
Yazılım.
Tv nin donanımı orijinal ise yazılımı yükleyin.
Sorumluluk tamamen sizdedir.
Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb portuna takın.
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir.

grihava Çevrimdışı

grihava 

Yeni Üye
6 Ağu 2020
41
32
Hocam cihamızın wifisi görmüyor

50uhl650 Model
SN-8446885 000261
V.5.35.8.3
V.4.12.0.0
Full yazılım atabilir misiniz rica etsem

N Çevrimdışı

nargeci

Yeni Üye
29 Ocak 2023
6
44
Yazılım.
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Tv nin donanımı orijinal ise yazılımı yükleyin.
Sorumluluk tamamen sizdedir.
Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb portuna takın.
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir.
Öncelikle teşekkür ederim. Yazılımı indirdim fakat ne yaptıysam OK tuşuna basılı olarakgüç kablosunu taktığımda hiç bir şekilde hızlı flaşa geçmiyor elimi OK dan bırakıp tekrar OK bastığımda yada önce güç kablosunu takıp sonra OK a basında hızlı hızlı yanıp sönüyor fakat hangi durumda olursa olsun yazılım güncellemesi yapmıyor. Nasıl bir çözüm önerirsiniz. İyi çalışmalar.

SPI flash ı çıkarıp okuttuğumda anlamlı veriler görüyorum tabikî başka tv lere ait flash dosyaları ile karşılaştırdığımda ama byte yada bit bazındaki bozulmaları elbet teki yorumlayamam.256 Mbyte lik flash için bir okuma işlemi yapmadım zaten komple bir imaja sahip olmadığım sürece de sanırım bir kontrol yada yeniden yazma söz konusu olmayacak.
Uart dumpını bir önceki mesajımda göndermiştim. boot block hataları sizce normal mi yeni kart almak zorunda kalır mıyım .Kısmi bir çalışma söz konusu ama update olmuyor. Bu bilgileride eklemek istedim belki çözüme faydası olur. İyi çalışmalar.

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,638
Öncelikle teşekkür ederim. Yazılımı indirdim fakat ne yaptıysam OK tuşuna basılı olarakgüç kablosunu taktığımda hiç bir şekilde hızlı flaşa geçmiyor elimi OK dan bırakıp tekrar OK bastığımda yada önce güç kablosunu takıp sonra OK a basında hızlı hızlı yanıp sönüyor fakat hangi durumda olursa olsun yazılım güncellemesi yapmıyor. Nasıl bir çözüm önerirsiniz. İyi çalışmalar.

SPI flash ı çıkarıp okuttuğumda anlamlı veriler görüyorum tabikî başka tv lere ait flash dosyaları ile karşılaştırdığımda ama byte yada bit bazındaki bozulmaları elbet teki yorumlayamam.256 Mbyte lik flash için bir okuma işlemi yapmadım zaten komple bir imaja sahip olmadığım sürece de sanırım bir kontrol yada yeniden yazma söz konusu olmayacak.
Uart dumpını bir önceki mesajımda göndermiştim. boot block hataları sizce normal mi yeni kart almak zorunda kalır mıyım .Kısmi bir çalışma söz konusu ama update olmuyor. Bu bilgileride eklemek istedim belki çözüme faydası olur. İyi çalışmalar.
Yazılımı yüklemek için kumanda üzerindeki OK tuşuna sabit basılı tutmayın çok seri bir şekilde sürekli basıp bırakın basıp bırakın bu arada fişi prize takın yazılım yüklemesi başlayıncaya kadar 15-20 Saniye basıp bırakın gerekirse farklı flash bellek ile deneyin.

N Çevrimdışı

nargeci

Yeni Üye
29 Ocak 2023
6
44
Yazılımı yüklemek için kumanda üzerindeki OK tuşuna sabit basılı tutmayın çok seri bir şekilde sürekli basıp bırakın basıp bırakın bu arada fişi prize takın yazılım yüklemesi başlayıncaya kadar 15-20 Saniye basıp bırakın gerekirse farklı flash bellek ile deneyin.
Maalesef üç farklı bellek ile denedim usb 3.0 lı fat32 formatlı her türlü durumu denedim birtek 4 GB belleğim yok ya 16GB yada 32GB fark eder mi bilmiyorum yada usb 3.0 flash olması fark edermi ? Hatta configrasyon dosyasını aşağıdaki hale getirdim en azından usb den okuyor mu güncelleme yapamazsa bile reset attığını görür müyüm diye ama hiç bir faaliyet yok
Evet ok a basıp çekersem hızlı hızlı yanıp sönüyor ama hiç bir güncelleme yok. Ok basıp çektiğimde USB bellek olsada hızlı hızlı yanıp sönüyor olmasa da hızlı hızlı yanıp sönüyor sanıyorum daha önce karşılaşılmayan bir durum. İyi çalışmalar.

# <- this is for comment / total file size must be less than 4KB
# console ok
reset
% <- this is end of file symbol

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,638
Maalesef üç farklı bellek ile denedim usb 3.0 lı fat32 formatlı her türlü durumu denedim birtek 4 GB belleğim yok ya 16GB yada 32GB fark eder mi bilmiyorum yada usb 3.0 flash olması fark edermi ? Hatta configrasyon dosyasını aşağıdaki hale getirdim en azından usb den okuyor mu güncelleme yapamazsa bile reset attığını görür müyüm diye ama hiç bir faaliyet yok
Evet ok a basıp çekersem hızlı hızlı yanıp sönüyor ama hiç bir güncelleme yok. Ok basıp çektiğimde USB bellek olsada hızlı hızlı yanıp sönüyor olmasa da hızlı hızlı yanıp sönüyor sanıyorum daha önce karşılaşılmayan bir durum. İyi çalışmalar.

# console ok
reset
Ana kart değişimi gerekiyor.

B Çevrimdışı

baybalci

Yeni Üye
15 Eki 2022
6
61
8c138b04-f3a5-4432-a530-da307696cae2.jpg

vestel tv nin üzerinde mb211 anakart vardı.son yazılımı usb den attım fakat tv kırmızı ışıkta kaldı açılmıyor.
Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar

# console ok
reset
8c138b04-f3a5-4432-a530-da307696cae2.jpg

vestel tv nin üzerinde mb211 anakart vardı.son yazılımı usb den attım fakat tv kırmızı ışıkta kaldı açılmıyor.
Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar

Resmini eklediğiniz etiket mb82 Ana karta ait bu etikete göre verilecek yazılım mb211 Ana karta yüklenmez.
Cevabınız için teşekkür ederim. Bu kartı sonradan taktırdım smart özelliğinden dolayı. Başka nasıl bu sorunu çözebilirim.Yardımlarınıziçin teşekkürler. Saygılar

D Çevrimdışı

danceflare

Yeni Üye
4 Şub 2023
14
38

Kendi konusundan devam edilebilir.​

TV MODEL VESTEL SMART 49FB7500 49 LED TV
TV ANAKART MODEL 17MB110

Moderatör tarafında düzenlendi:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,638
Hocam cihamızın wifisi görmüyor

50uhl650 Model
SN-8446885 000261
V.5.35.8.3
V.4.12.0.0
Full yazılım atabilir misiniz rica etsem

Hocam yinede uygun yazılımı atabilir misiniz. şuan başka yazılım kurdum sanırım en azından orjinal yazılımını kurayım.
Wifi kablosunu kendim tamir etme şansım var mı? zor bir şey midir
Yazılım.
OK tuşu ile yüklenecek

Geri
Üst Alt