Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

O Çevrimdışı

Oflukopat61

Yeni Üye
24 Ağu 2022
5
44
tamam da By_Trol By_Trol bu hala splash ekran gelmedi 30 dk oldu sen 2-3 dk dedin ama nasıl yapabilirim bilemedim çünkü yazılım düzelmedi.
Yazılım.
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Tv nin donanımı orijinal ise yazılımı yükleyin.
Sorumluluk tamamen sizdedir.
Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb portuna takın.
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,509
gine olmadı bi fark yok By_Trol By_Trol dosyanın içinden çıkan rar dosyasını ayıklayıp öyle attım gene aynı

tamam da By_Trol By_Trol bu hala splash ekran gelmedi 30 dk oldu sen 2-3 dk dedin ama nasıl yapabilirim bilemedim çünkü yazılım düzelmedi.
Tv etiketine ait orijinal full yazılımlar verdim siz öncesinde versiyonları farklı yazılım yüklemeye çalıştığınız için ana kart flash yazılımı bozuldu fakat ledin yanıp sönmesi bir umuttu o yüzden sizlere ayrı ayrı orijinal yazılım verdim bir iki deneme daha yapın tv yazılımı almıyorsa maalesef ana kart değişecek

O Çevrimdışı

Oflukopat61

Yeni Üye
24 Ağu 2022
5
44
benimde aynı v3 ten v4 v4 ten v5 attım ekran gelmıyo hiçbi türlü fişi takınca ışık yanıp sönüyor oka basınca hızlanıyor ışık her yazılımı denedim görmüyo açılmıyo
seri37 sen v3ten yaptın benim kullandığım v4 ve sen yanlış yazılım ile hard format yaparsan (zorla yükleme) yeni anakart alman gerekebilir çünkü anakarta zorla sen v5 ol diyorsun o arada o nedenle sen düzeltemeyebilirsin benim yazılım v4 ve ben yazılım güncellemek için v4 indirmem gerekirken aynı şekilde v5 yaptım ama televizyonda bunu fark edince fişi çektim iptal etmek için sonra v4 güncellemesini usbye attım ama ekran gelmediği için yazılım yüklenmiyor.

S Çevrimdışı

seri37

Yeni Üye
15 Eki 2022
11
23
benimde aynı v3 ten v4 v4 ten v5 attım ekran gelmıyo hiçbi türlü fişi takınca ışık yanıp sönüyor oka basınca hızlanıyor ışık her yazılımı denedim görmüyo açılmıyo

seri37 sen v3ten yaptın benim kullandığım v4 ve sen yanlış yazılım ile hard format yaparsan (zorla yükleme) yeni anakart alman gerekebilir çünkü anakarta zorla sen v5 ol diyorsun o arada o nedenle sen düzeltemeyebilirsin benim yazılım v4 ve ben yazılım güncellemek için v4 indirmem gerekirken aynı şekilde v5 yaptım ama televizyonda bunu fark edince fişi çektim iptal etmek için sonra v4 güncellemesini usbye attım ama ekran gelmediği için yazılım yüklenmiyor.
benimde v4 tü kullanıyordum sorunsuz bu v5 atarken dondu kaldı dünden beri donunca fişi çektim şuan fişi taksamda yanıp sönüyor usb görmüyor

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,509

benimde v4 tü kullanıyordum sorunsuz bu v5 atarken dondu kaldı dünden beri donunca fişi çektim şuan fişi taksamda yanıp sönüyor usb görmüyor
Dizel bir aracı benzinle veya tam tersi benzinli bir aracı mazot ile çalıştırmaya uğraşmak gibi olmuş yada kan grubu gibi düşünebilirsiniz.

S Çevrimdışı

seri37

Yeni Üye
15 Eki 2022
11
23
Dizel bir aracı benzinle veya tam tersi benzinli bir aracı mazot ile çalıştırmaya uğraşmak gibi olmuş yada kan grubu gibi düşünebilirsiniz.
Tm haklısın da ben sizin bu siteden attığınız m130 a uyumlu V5 versiyonunu indirdim bu konunun ilk gönderisinden yani gidipte yanlış bi sürüm indirmedim o zmn sizin attığınız sürüm yanlış o yüzden bizim anakart gitti

Bide Yanlış sürüm olsa bile uyarması gerekmez mi hiç uyarmadan direk attı sürümü ve böyle oldu

Baştan Vestel TV almakla hata ettik önüne gelen sürümü uyarmadan direk yüklüyosa TV ye olmaz böyle iş

Tm haklısın da ben sizin bu siteden attığınız m130 a uyumlu V5 versiyonunu indirdim bu konunun ilk gönderisinden yani gidipte yanlış bi sürüm indirmedim o zmn sizin attığınız sürüm yanlış o yüzden bizim anakart gitti

Bide Yanlış sürüm olsa bile uyarması gerekmez mi hiç uyarmadan direk attı sürümü ve böyle oldu

Baştan Vestel TV almakla hata ettik önüne gelen sürümü uyarmadan direk yüklüyosa TV ye olmaz böyle iş
anakart gitti ise bulabilceğim yeer varmı acaba fiyat aralığı nedir bilginiz varmı

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,509

Yazılım tv arka kapak etiket bilgilerine göre yüklenir ben sizden kapak etiketi istediğimde zaten sizin tv çalışmıyordu. Siz galiba örnek veriyorum V3 olan yazılımınıza V4 veya V5 görünce güncellenecek sanmışsınız V3, V,4 VX, VX Bunlar ana kart grubudur yazılımları bir diğerine olmaz güncelleme yazılımlarının olduğu bölümde gerekli açıklamalar var dikkatli okumak gerekir bu arada yazılımlar yanlış olsa hergün bu forumdan bir çok kişi yazılım alıyor ve teşekkür ediyor. Maalesef yazılımlarda sorun yok hepsi de orijinal yazılımdır.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,509
aynı sorun bendede oldu usta v4 vardı v5 yaptım ekran açılmıyor mb 130 benimde kurtarma yazılımı buldum bitane ama olmadı bytrol ustdan istedim bakalım inşallah atar da işimizi görürüz
Bakın bu yazı sizin V4 Varmış V5 Yüklemişsiniz.
Keşke hangi yazılımı yüklemeliyim diye yazsaydınız forumdan ben dahil diğer arkadaşlar size yardımcı olurduk tabiki bizlerde işlerimizden fırsat buldukça buradayız biraz geç te olsa yardımcı olurduk.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,509
Linke bakın verdiğim yazılımı hiç bir yerde bulamazdı tv özel üretimdi.

O Çevrimdışı

Oflukopat61

Yeni Üye
24 Ağu 2022
5
44
Bakın bu yazı sizin V4 Varmış V5 Yüklemişsiniz.
Keşke hangi yazılımı yüklemeliyim diye yazsaydınız forumdan ben dahil diğer arkadaşlar size yardımcı olurduk tabiki bizlerde işlerimizden fırsat buldukça buradayız biraz geç te olsa yardımcı olurduk.

Linke bakın verdiğim yazılımı hiç bir yerde bulamazdı tv özel üretimdi.
Ben o sıra hangisini indireceğimi biliyordum ama bir akrabam iş arasına iş soktuğu için kafamı karıştırdı ben de v4 indirmem gerekli iken v5 indirmeye kalktım sonra da direk fat32 usbye yazıp kurunca olan oldu

F Çevrimdışı

forax

Yeni Üye
17 Eki 2022
2
35
seg 32sc5650 model tv ye yazılım kurdum çalıştı lakin ekran ters oldu yazılımmı uyumsuz acaba ne yapm alıyım

Geri
Üst Alt